آکاایران: روش های پیشگیری از یبوست در رژیم های کم کربوهیدرات

  • فیسبوک
  • توییتر
  • گوگل
  • پینترست
  • تلگرام

آکاایران: روش های پیشگیری از یبوست در رژیم های کم کربوهیدرات

هنگام شروع یک رژیم کم کربو لازم است درک کنید بعضی از کربوهیدرات هایی که آنها را محدود یا حذف می کنید، در واقع مسئول فعالیت منظم روده های شما هستند. فیبر، یکی از این کربوهیدرات هاست و محدود کردن فیبر منجر به یبوست می شود. اما این به آن معنا نیست که فیبر نمی تواند از طریق غذاهای دیگر مصرف شود یا هیچ راه دیگری برای جلوگیری از یبوست وجود ندارد.

قدم اول

هر روز 8 تا 10 لیوان متوسط تا بزرگ آب بنوشید. آب، کلیه ها، روده ی بزرگ، و سایر اندام های حیاتی شما را شستشو می دهد. نوشیدن آب، سموم را از بین خواهد برد و دفع مواد زائد بدن شما از طریق حرکات روده را آسان می کند. همچنین مانع سفت شدن مدفوع و گیر کردن و بهم فشرده شدن آن در رکتوم و روده ها می گردد.

قدم دوم

مقدار زیادی میوه و سبزیجات برگ سبز بخورید. این مواد غذایی حاوی فیبر هستند که باعث می شود دستگاه گوارش شما براحتی فعالیت کند. مواد غذایی دیگری که می توانید در یک رژیم غذایی کم کربو بخورید، عبارتند از مارچوبه، کلم بروکسل، برنج قهوه ای، سیب زمینی شیرین، و غلات سبوس دار.

قدم سوم

برای جلوگیری از کارکرد زیاد دستگاه گوارش تان، در وعده های غذایی تان از سهم های کوچکتری استفاده کنید. سهم های کوچکتر غذا به بدنتان فرصت می دهد تا غذاها را بطور موثر تجزیه کند و مواد زائد را از بین ببرد.

قدم چهارم

از مصرف الکل، قهوه، نمک، و شکر اجتناب کنید. این مواد مانند دیورتیک ها عمل می کنند، یعنی مایعات بدن را کاهش داده و به علت سطوح پایین تر آب در جریان خون و اندام ها، باعث یبوست می شوند.

قدم پنجم

بطور منظم ورزش کنید. پیاده روی به هدایت مواد زائد در دستگاه گوارش شما کمک خواهد کرد و انقباضات روده را برای حرکت مواد زائد به مقعد و سپس تخلیه ی آن، افزایش می دهد.

قدم ششم

ماء الشعیر یا آب سبزه ی گندم بنوشید. این ها حاوی کلروفیل هستند، یک ملین طبیعی که علت رنگ سبز گیاهان است./ فیتنس مگزین

.

منبع :