انسان‌های هدفمند و موفق همواره دنبال راهکارهایی می‌گردند تا با سرعت و کیفیت بیشتری اهدافشان را محقق و زندگی زیبایی را برای خود و اطرافیانشان مهیا نمایند.

هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی ، لازمه ی یک زندگی موفق و با نشاط است و افرادی که به دنبال خوشبختی و سعادت می‌گردند ، قطعاً باید برای رسیدن به این نعمت بیکران، هدفمند و باانگیزه حرکت کنند.

قصد داریم در 2 مقاله ، مهم‌ترین تاکتیک‌های یک زندگی موفق ،که می‌تواند تحولی شگرف را در زندگی شما ایجاد نماید ، در قالب 7 تاکتیک راهبردی بیان کنیم. در این مقاله به ذکر و توضیح 3 مورد از آن می پردازیم :

1-  ذهن را سرشار از موفقیت و پیروزی نماییم .

 انسان‌هایی در صحنه زندگی و کار موفق و پیروز خواهند شد که در ابتدا این موفقیت و پیروزی را در ذهن خود ترسیم کرده و با تصویری کاملاً روشن و شفاف به سمت تحقق اهدافشان حرکت نمایند و اطمینان داشته باشند که پیروز خواهند شد.

 آنچه را که ذهن بتواند تصور و باور کند قابل دستیابی است به شرطی که با ذهنیتی همواره مثبت توأم باشد و افکار منفی آن را مخدوش نکند.

 پس بیاییم مسیر زندگی خود را بر مبنای باورهای مثبت و یک روحیه ی عالی طراحی کرده و با امید زیباتر شدن زندگی خود و اطرافیانمان  ، از فرصت‌های طلایی زندگی نهایت استفاده را بنماییم.

2-  دیگران را ببخشیم و با آنها مهربان باشیم

بخشش و مهربانی از صفات زیبای خدای متعال است و انسان‌هایی که با چنین خصوصیتی در صحنه ی زندگی حضور دارند، در واقع آرامش عمیقی را برای خود مهیا می‌سازند؛ چرا که وقتی انسانی از بخشش دیگران امتناع کند ، در واقع ترجیح می‌دهد در غم و غصه‌های گذشته باقی بماند و همواره کینه ی دیگران را در دل داشته باشد.

عفوکردن دیگران در واقع لذت بردن از زمان حال و خلق آینده‌ای زیباست.

 وقتی که ما با دیگران مهربان باشیم و به راحتی آنها را ببخشیم، آنها نیز تغییر کرده و رفتار خود را تصحیح می‌نمایند؛ پس انتخاب همیشه با ماست که مهار زندگی خود را به دست بگیریم و در حال زندگی کنیم . یا اینکه خود را در لجاجت‌‌ها و پریشانی‌های گذشته زنجیر کنیم.

3- انتظار قدردانی و سپاسگزاری نداشته باشیم

در یک زندگی موفق ، می‌بایست همواره اندیشه ی  از خود گذشتن و ایثار کردن جاری باشد ولی در قبال کارهایمان نباید انتظار قدردانی و سپاسگزاری از دیگران را داشته باشیم.

اگر اندیشه ما لذت بردن از کمک به دیگران باشد، دیگر به دنبال لذت تشکر و قدردانی نمی‌رویم .

 در این عالم چیزی محو و نابود نمی‌شود چرا که اگر امروز شما خدمتی به دیگران انجام دهید، در زمانی دیگر این محبت به بهترین شکل به شما برمی‌گردد.
 

نویسنده : سیدحسین میرباقری

منبع : tebyan.net