آکاایران: راهکارهایی برای بالا بردن اعتماد به نفس و موفقیت بیشتر در زندگی

آکاایران: آیا احساس می کنی که اعتماد به نفس نداری؟ زیاد نگران نباش! تنها تو نیستی که این مشکل را داری! "آکا" به تو پیشنهاد می کند که امیدت را از دست ندهی و به دنبال راه های مناسبی برای ارتقای اعتماد به نفس خود بگردی تا در زندگی خود، موفق باشی.

- نقاط ضعف و قوت خود را بشناس: داشتن شناخت صحیح از نقاط ضعف و قوت شخصیت تو، اهمیت بسیاری دارد. پس به دست آوردن شناختی درست از نقاط قوت خود و با تمرکز کردن بیشتر روی آنها، در کار و زندگی خود موفق تر باشی. البته نباید فراموش کرد که یک شخص، نمی تواند در همه زمینه ها موفق باشد. بنابرین، از خودت توقع بیش از حد نداشته باش.

- خودت را همانطوری که هستی، قبول کن: تو در این دنیا تک هستی و به هیچ وجه لازم نیست خودت را به خاطر چیزهایی که در آنها خوب نیستی، مورد شماتت قرار بدهی. به جای شکایت داشتن از نقاط ضعف خود، به دنبال را هایی بگرد که به وسیله آنها بتوانی زندگی و شخصیت خود را ارتقا بدهی. به دنبال آموختن مهارت های نوین باش و خودت را همانگونه که هستی، بپذیر.

- موفقیت هایت را همیشه به خودت یادآوری کن: بسیاری از افراد موفقیت های خود را بی اهمیت جلوه داده و بر مشکلات و ناتوانی هایشان تمرکز می کنند. این کار اشتباهی است. همیشه سعی کن که دستاوردها و موفقیت هایت را، هر چقدر که کوچک و بی اهمیت باشند، به یاد داشته باشی. دیگر به نقاط منفی زندگی خودت فکر نکن و بیشتر بر موفقیت هایت تکیه داشته باش.

- به فکر آینده خود باش: زمانی زیادی را به فکر کردن به آینده، اهداف و به آنچه که از زندگی خود توقع داری، اختصاص بده و آن را روی کاغذی بنویس. می توانی هر از گاهی با نگاه کردن به آن، انگیزه از دست رفته خود را دوباره ایجاد کنی.

- برای خودت اهداف مشخصی را تعریف کن: برای خودت اهدافی مشخص و قابل اجرا مشخص کرده و مرحله به مرحله برای رسیدن به آنها تلاش کن. اگر نتوانستی به بعضی اهدافت برسی، اهداف دیگری را برای خودت انتخاب کن تا در رسیدن به آنها موفق شوی.

- با دیگران گفتگو کن: با کسانی که در زندگی خود موفق بوده اند، معاشرت کرده و با آنها صحبت کن تا دید بهتری نسبت به زندگی خودت پیدا کنی. گوش کردن به چالش ها و دستاوردهای زندگی دیگران، می تواند در تو حس بهتری را نسبت به خودت ایجاد کند. در ضمن با توجه به حرف های آنها، می توانی راه هایی را برای پشت سر گذاشتن موانع زندگی خودت پیدا کنی.

- پشتکار داشته باش: هرگز پشتکار خود را برای رسیدن به اهداف خود از دست نده. از اشتباهات گذشته ات عبرت بگیر و سعی کن تا شرایط خودت را بهتر کنی. هیچ گونه عذری برای نا امید شدن و رها کردن اهداف تو موجود نیست. بعضی وقت ها (اکثر اوقات!) برای موفق شدن، باید بهای زیادی را پرداخت، و راز این موفقیت، در داشتن تحمل و پشتکار است تا زمانی که به هدف خودت برسی.

"تدابیری مطمئن برای افزایش شانس در زندگی" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com