به نقل از آکاایران: ما انسان ها دارای ویژگی های شخصیتی مختلفی هستیم، تفاوت این ویژگی ها در افراد موجب می شود که مادر موقعیتی یکسان رفتارهای متفاوتی از دیگران داشته باشیم.

درون گرایی

«درونگراییی» رفتاری است که با دیدگاه درونی، ذهنی همراه است. فرد «درون گرا» آمادگی بیشتری برای خودداری و تسلط بر نفس از خود نشان می دهد. این افراد کمتر تمایل به حضور درجمع دارند و بیشتر دقت خود را به مطالعه و فعالیت های ذهنی انفرادی می گذرانند.

افراد درون گرا بسیار علاقه مند هستند که روی یک کار به تنهایی متمرکز شوند و بر خلاف آنها افراد برون گرا ترجیح می دهند که چند کار را به صورت مشترک انجام دهند.طرز و سبک کار هم موضوع بسیار جالبی است که تفاوت درون گراها و برون گراها را به خوبی نشان می دهد! مثلاً افراد برون گرا معمولاً در اتاقشان را باز نگه می دارند و بر عکس آنها افراد درون گرا ترجیح می دهند که درهای اتاقشان بسته باشد که حواسشان به چیز دیگری (عوامل بیرونی) پرت نشود.

ویژگی های افراد درون گرا:

۱. ترجیح به تنهایی دارند

۲. از جمع های جدید استقبال زیادی نمی کنند

۳. معمولاً تمرکز بالایی دارند

۴. عموماً به کتاب خوانی علاقه زیادی دارند

۵. به نوشتن خاطرات علاقه مند هستند

۶. حریم شخصی و اطلاعات شخصی برایشان اهمیت دارد.

۷. دوستان محدود با روابط عمیق دارند

تحقیقات نشان می دهد که در اکثر جوامع حدود یک سوم جمعیت درون گرا هستند اما به دلیل این که افراد درون گرا کمتر اهل بروز خود هستند، بسیار کمتر به چشم می آیند! بنابراین یا شما خودتان جزو درون گراها هستید و یا با افراد بسیاری سرو کار دارید که درون گرا هستند و با دانستن برخی از ویژگی های آنها می توانید با آنها ارتباط بسیار بهتری داشته باشید و همدلی خود را با آنها تقویت نمایید.

پس به نظر می رسد که در کشور ما حدود ۲۵ میلیون نفر درون گرا باشند یعنی از هر ۳ نفر، یک نفر درون گرا خواهیم داشت.درونگرایان اغلب توسط افراد خوشحال، فعال و پرحرف جامعه، اشتباه فهمیده می شوند. «جما کورل» یکی از همین درونگرا هاست که به شخصیتش افتخار می کند. او برای اصلاح این طرز تفکر، از یک قلب درونگرا، نقشه برداری کرده است. (احتمالا یکی از آن اوقاتی که در غار های انزوا فرو رفته این طرح را کشیده.)

گردآوری: بخش خانواده آکاایران