آکاایران: شما می توانید یک زن جوان موفق باشید و این لقب را همواره در طول زندگی همراه خود داشته باشید. اگر می خواهید خودتان را اصلاح کنید و در تمام جنبه های زندگی بهتر شوید، این چگونه برای شماست. با ما همراه شوید تا با اسرار و قوانین یک زن موفق آشنا شوید.

زنان موفق

آکاایران: هدف های کوتاه مدت را برنامه ریزی کنید، این هدف ها خود باعث به وجود آمدن هدف های میان مدت و بلند مدت و در نهایت هدف زندگی می شوند.
خودتان را در مسیر به دست آوردن آن ها قرار دهید، به دست آوردن هرکدام منجر به دسترسی به دیگری می شود.
زندگی کردن بدون هدف های رویایی، مانند این است که بخواهید در یک کشور بزرگ، بدون نقشه، از این طرف به آن طرف بروید.
ممکن است که نیاز داشته باشید مدت های متوالی و به سختی بگردید تا چیز یا چیزهایی را پیدا کنید که واقعا عاشق آن هستید که به آن دست پیدا کنید، ولی این کار ارزشش را دارد. این کار به زندگی تان یک مسیر معین می بخشد و به شما کمک می کند هر کسی که می خواهید بشوید!

هیچ وقت خودتان را به هیچ قیمتی نفروشید!
احترام به خود، یکی از مهم ترین چیزها در زندگی هر زنی است، با خودتان رک و راست باشید و نگذارید هیچ کس شما را از مسیر درست تان برای رسیدن به هدف هایتان منحرف کند و یا شما را از رسیدن به هدف هایتان باز دارد.

خودتان را از هدف تان دور نکنید، مگر در عشق زندگی تان، زیرا شما می خواهید زندگی بهتری داشته باشید!
ممکن است این حرف مقداری قدیمی باشد ولی ضروری است که، اگر می خواهید به رویاهایتان برسید و عشق واقعی خود را بشناسید– و در موقعیت های بغرنج حرکت رو به جلوتان که ممکن است هزینه آن بهترین رویاهای زندگی تان باشد، متوقف نشوید– تعهد شما به عشق واقعی تان در زندگی را شامل می شود.
ملاقات های امروزی، یک کار غیرجدی به نظر می آیند، در صورتی که کاملا امری طبیعی نیز هستند، شیر یا خط کردن ها برای انتخاب پسر مورد علاقه تان، شما را در وضعیت های بغرنجی می اندازد که می تواند زندگی شما را تباه کند!
اگر پسری واقعا شما را دوست داشته باشد، می خواهد که تمام زندگیش را با شما سر کند، و اهمیتی نمی دهد که تا ازدواج کردن صبر کند، (اگر که واقعا شما را دوست داشته باشد و گزینه مناسبی برای شما باشد)، اگر برای شما صبر کند، نشان می دهد واقعا عاشق شماست و تنها یک رابطه ی سطحی موقت را نمی خواهد.
دلیلی که برای برنامه ریزی کردن هدف های بلند مدت و تشکیل خانواده وجود دارد این است: زندگی شما درست روبروی شما قرار دارد، نه در جایی که در آینه دید عقب بتوانید آن را ببینید.

به والدین تان احترام بگذارید و از آن ها قدردانی کنید.
والدین تان می توانند مهم ترین انسان ها در زندگی تان باشند، حتی وقتی که نمی توانید همیشه با آن ها همراه باشید، به آن ها احترام بگذارید.
به یاد داشته باشید، بدون آن ها، شما نیز نبودید، البته درست است که نمی توانند همه ی رویاها و نیازهای تان را برآورده کنند، ولی باز هم والدین تان هستند و احترامشان واجب است.

بر وضعیت های بد در زندگی غلبه کنید.
وقتی که چیزی بنا به خواسته ها و نقشه های شما پیش نمی رود، نگران نباشید و از هدف تان دور نشوید: زیرا هرکسی برای رسیدن به موفقیت نیازمند غلبه بر لحظات طاقت فرسا و سخت است.
زندگی درخشان نمی شود، اگر که درام های تاریک و غم انگیز پیش از آن وجود نداشته باشد، هیچکس در دنیا نیست که بدون مشکلات و سختی ها زندگی کند، بخش ها و فصل های جدید در زندگی، فرصت های جدیدی هستند برای دوباره چینش اولویت ها و دادن تغییرات مهیج و واضح در زندگی.

وقت را تلف نکنید.
وقت یکی از مهم ترین چیزهایی است که می رود و کاری ندارد که شما چقدر تلاش و کار کرده اید.
کارهایی را یاد بگیرید که در زندگی به دردتان می خورند، مثلا شنا، آموختن آلات موسیقی یا خیاطی و حتی داوطلب بودن برای کارهای خیریه.
مطمئن باشید در آینده ای نه چندان دور از هدر دادن وقت تان و شلختگی اطراف تان پشیمان خواهید شد.
“ای کاش با استعداد بودم”، به این معناست که فرصت تان را غنیمت نشمردید و از آن برای ابراز وجود خود استفاده نکرده اید و یا به اندازه کافی زمان نداشتید.

ظاهرتان را آن طور که می خواهید بکنید.
این به آن معنا نیست که رژیم های دیوانه کننده بگیرید و تمام عمرتان را صرف زیبا کردن خود کنید!
فقط به یاد داشته باشید که غذاهای سالم و کامل بخورید و ورزش کنید و خودتان را بیشتر موقر نشان دهید. اعتماد به نفس باعث زیبایی هر زنی می شود.

 در ادامه با برخی از معروف ترین زنان موفق آشنا شوید:

انوشه انصاری

زنان موفق,زنان موفق ایرانی,زنان موفق ایران

زنان موفق

او متولد شهر مشهد درایران است . انوشه همیشه عاشق فضا و فضانوردی و درپی راه یافتن به فضابوده است . وی در سال۱۳۶۳ (۱۹۸۴) به همراه خانواده اش به آمریکا مهاجرت کرد. وی اولین فضانوردایرانی الاصل دنیاست و اولین زن کیهان گرد و چهارمین نفری است که هزینهٔ سفر فضایی خود را پرداخت کرده است. او همچنین پس ازعبدالاحد مومند فضانوردافغان دومین فضانورد فارسی زبان است. انصاری ترجیح می دهد درمورد خود از عنوان «فضانورد همراه» به ‏‏جای واژهٔ «گردشگر فضایی» استفاده کند.

 

سالی کراوچک

زنان موفق,زنان موفق ایرانی,زنان موفق ایران

اسرار زنان موفق

سالی کراوچک رییس امور مالی سیتی گروپ در وال استریت آمریکا می گوید در زندگی آنقدر شوهرم به من اعتماد دارد که اگر زمانی دیر از سر کار به منزل بیایم با یک معذرت خواهی کوچک ، او خواهد فهمید که حتما برای من مشکلی پیش آمده که من دیر رسیده ام و از این جور مشکلات پیش پا افتاده در زندگی ام نخواهم داشت. 

 

مریم میرزاخانی

زنان موفق,زنان موفق ایرانی,زنان موفق ایران

زنان موفق

دکتر مریم میرزاخانی، استادیار جوان دانشگاه«پرینستون»، به عنوان یکی از ۱۰ مغز برتر آمریکای شمالی معرفی شد و به او لقب سد شکن دادند. مریم میرزاخانی در سال های ۷۳ و ۷۴ ( سال سوم و چهارم دبیرستان) از مدرسه ی فرزانگان تهران موفق به کسب مدال طلای المپیاد ریاضی کشوری شد و بعد از آن در سال ۱۹۹۴ در المپیاد جهانی ریاضی هنگ کنگ با ۴۱ امتیاز از ۴۲ امتیاز مدال طلای جهانی گرفت.سال بعد یعنی ۱۹۹۵ در المپیاد جهانی ریاضی کانادا با ۴۲ امتیاز از ۴۲، رتبه ی ۱ طلای جهانی را به دست آورد.میرزاخانی از جمله بازماندگان سانحه غم بار سقوط اتوبوس حامل نخبگان ریاضی دانشگاه صنعتی شریف به دره در اسفندماه سال ۷۶ است.

 

کریستین امانپور

زنان موفق,زنان موفق ایرانی,زنان موفق ایران

زنان موفق دنیا

کریستین امانپور فرزند محمد امان پور مدیر هواپیمایی ایرانی و همسر بریتانیایی او پاتریشیا است. کریستین تحصیلات خود را تا سن یازده سالگی در ایران و پس از آن تا پایان دوره دبیرستان در بریتانیا انجام داد. سپس به دانشگاه رودآیلند در آمریکا رفت و تحصیل خود را در رشته روزنامه نگاری در در سال ۱۹۸۳ به پایان رساند. کریستیان امانپور مجری برنامه «این هفته» در شبکه ای بی سی است. او پیش تر گزارشگر ارشد بخش اخبار بین المللی شبکه خبری سی ان ان بود. او یکی از خبرنگاران نامدار ایالات متحده آمریکا است.

به گزارش پارس ناز،او از خبرنگاران جنگی متبحر جهان به شمار می رود. گزارش های امان پور از بالکان باعث شد که در سال ۱۹۹۴ جایزه امی دو جایزه جورج فاستر پیبادی، دو جایزه جورج پولک و جایزه شجاعت در گزارشگری دریافت کند.  او همچنین مصاحبه های بسیاری انجام داده است که از آن جمله می توان به مصاحبه با ژاک شیراک ۲۰۰۳ (قبل از جنگ عراق)، محمود عباس ۲۰۰۳، ملک عبدالله ۱۹۹۹، پرویز مشرف ۲۰۰۱، یاسر عرفات ۲۰۰۰ و محمد خاتمی ۱۹۹۷ اشاره کرد.او به زبان های انگلیسی، فرانسوی و فارسی مسلط است.

 گردآوری: بخش خانواده آکاایران