آکاایران:  تفاوت افراد موفق و ناموفق چیست؟ چه چیز باعث می‌شود که انسانی موفق و ناموفق باشد؟ همیشه آمار انسان‌های موفق کمتر از انسان‌های ناموفق است. یک انسان موفق چه تفکراتی دارد؟ شاید سؤالات زیادی ذهن شمارا مشغول کرده است تا فرق این دو گروه را بدانید. قبل از اینکه تفاوت آن‌ها را به شما بگویم یک نکته را مدنظر بگیرید که موفقیت را خود انسان خلق می‌کند و هیچ ربطی به سن سال موقعیت اجتماعی جنسیت ندارد. فقط کافی است بخواهید انسان موفقی باشید؛ و راه آن را بروید تمام اصول موفقیت را رعایت کنید خواهید دید که شما هم می‌توانید یک انسان موفق باشید.

 تفاوت افراد موفق و ناموفق زیاد است.برای اینکه به یک انسان موفق تبدیل شوید ضمیر ناخودآگاه خود را برنامه‌ریزی کنید. بهتر است همین حالا برنامه‌ای منظم بچینید تا چند سال دیگر جایگاه خود را تغییر دهید و از خود انسان دیگری بسازید. در این مقاله از مجموعه مقالات موفقیت آکاایران, مهمترین آنها را ذکر میکنیم تا نوع تفکر شما در موضوع موفقیت کمی تغییر کند.برای مطالعه جزییات بیشتر و دانستن اطلاعات بیشتر از افراد موفق در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

تفاوت مهم بین افراد موفق و ناموفق

 

یکی از تفاوت های جالب بین افراد موفق و ناموفق این است که انسان های موفق از تغییر استقبال می کنند و آن را در آغوش می کشند اما انسان های ناموفق همیشه از تغییر می ترسند.

موفق ها احترام می گذارند ناموفق ها انتقاد می کنند:

عادات افراد موفق

یکی از ویژگی های پسندیده افراد موفق احترام و تقدیر از دیگران است آنها سعی می کنند در مورد توانایی ها و نقاط مثبت افراد صحبت کنند در حالیکه افراد ناموفق تمام تلاششان انتقاد و تضعیف روحیه اطرافیان است.

موفق ها از موفقیت دیگران  و ناموفق ها از شکست آنها خوشحال می شوند:افراد موفق اعتقاد دارند هرچقدر رقابت سالم موفقیت لذت بخش تر اما افراد ناموفق بیشتر به شکست دیگران فکر می کنند.  

موفق ها از ایده های شان می گویند و ناموفق ها از دیگران:

در مورد افراد ناموفق

حتما شما هم متوجه شده اید که افراد موفق اصولا سعی دارند در مورد ایده های کاربردی خود بگویند ولی دسته ناموفق ها همیشه در مورد مردم و موضوعات غیر ضروری و بی اهمیت صحبت می کنند. 

تفاوت موفق ها و ناموفق ها در انجام وظایف:

برای فرد موفق هدف و اصل کار مهم است اما برای فردی ناموفق مقام و رتبه. 

افراد موفق به اهداف بلند مدت فکر می کنند و افراد ناموفق کوتاه مدت ها را انتخاب کنند

 ویژگی های افراد ناموفق


یکی از مهم ترین تفاوت موفق ها و ناموفق ها تصمیماتی که آنها برای زندگی و کار خود می گیرند که در این زمینه دور اندیش بودن برخی همان علت موفقیت آنهاست .یک فرد ناموفق هرگز به آینده های دور و تاثیراتی که تصمیم و رفتار است در دراز مدت خواهد داشت نمی اندیشد.

موفق ها اشتباه را می پذیرند ولی نا موفق دیگران را مقصر می دانند:

 یکی دیگر از تفاوت های اساسی بین افراد موفق و ناموفق این است که انسان های موفق در تمام مراحل زندگی شان مسئولیت شکست های شان را بر عهده می گیرند اما افراد شکست خورده و ناموفق همیشه دیگران را مسئول شکست های خود می دانند و دائما بهانه گیری می کنند و این و آن را سرزنش می کنند. در واقع، افراد موفق مسئولیت 100 درصد زندگی خود را می پذیرند و اعتقاد دارند که آدمی حاکم بر سرنوشت خود است. 

 تعریف افراد ناموفق

موفق ها برای یادگیری تلاش می کنند و ناموفق ها ادعا می کنند که همه چیز را می دانند:میل افراد موفق برای یادگیری و پیشرفت پایانی ندارد. یکی از تفاوتهای اساسی دیگر بین افراد موفق و ناموفق در تلاش آنها برای یادگیری و فراگیری مهارت های جدید است. 

افراد موفق موفقیت را در تلاش بسیار و افراد ناموفق آن در شانس می بینند:

 یک فرد موفق می داند که برای رسیدن به هدف خود باید سخت تلاش کند و با همین طرز فکر به خواسته خود می رسد ولی برعکس یک فرد ناموفق همیشه خوشبختی و موفقیت خود را وابسته به شانس می داند. 

افراد ناموفق ویژگی

 تفاوت افراد موفق با ناموفق را در تصاویر زیر بیشتر درک خواهید کرد. 

انسان های موفق و ناموفق

انسان های موفق و ناموفق

انسان های موفق و ناموفق

انسان های موفق و ناموفق

انسان های موفق و ناموفق

انسان های موفق و ناموفق

انسان های موفق و ناموفق

انسان های موفق و ناموفق

انسان های موفق و ناموفق

انسان های موفق و ناموفق