آکاایران: به طورحتم تمام ما در زندگی روزهای سختی را تجربه می کنیم که بر روی تحصیل،کار و به طور کل احوالات ما در طول روز تاثیر می گذارند. در این مقاله به این مهم دست پیدا خواهیم کرد که چرا کنترل احساسات و اندوه در مواقع ناراحتی در محل کار امری ضروری برای آینده شغلی ما به حساب می آید ؟ در این مسیر با بنیتا همراه باشید.

 

آکاایران: پس از گریه در محل کار، می بایست منتظر چه عواقبی باشیم؟

 به طورحتم تمام ما در زندگی روزهای سختی را تجربه می کنیم که بر روی تحصیل،کار و به طور کل احوالات ما در طول روز تاثیر می گذارند. در این مقاله به این مهم دست پیدا خواهیم کرد که چرا کنترل احساسات و اندوه در مواقع ناراحتی در محل کار امری ضروری برای آینده شغلی ما به حساب می آید ؟ در این مسیر با بنیتا همراه باشید.

پس از گریه در محل کار، می بایست منتظر چه عواقبی باشیم؟ -آکاآداب-کارمندی

 اگر در دنیای کودکی هستید و ریختن چند قطره اشک به شما کمک می کند آنچه را که می خواهید بدست آورید حرفی نیست .اما حواستان را به خوبی جمع کنید که این خصیصه را از کودکی به دوران بلوغ منتقل نکرده باشید. پژوهش های صورت گرفته در این حوزه تلاش می کنند که ریختن حتی چند قطره اشک در محل کار می تواند به عنوان یک جریان بازدارنده به ضرر شما تمام شود. پژوهشگران مجله بریتیش جورنال به تازگی بررسی هایی را به اجرا در آورده اند و در این مسیر از ۱۰۰۰ نفر خواسته اند که احساس خود را نسبت به دو عکسی که به آنها نشان داده شده ابراز کنند . در یکی از این تصاویر به وضوح چند قطره اشک بر روی صورت شخص دیده می شود و مشخص است که این فرد قبل تر گریه کرده است، در تصویر دیگر دست اندرکاران این پژوهش قطرات اشک را از روی گونه فرد به صورت دیجیتالی محو کرده اند. جالب است بدانید همین تغییر جزئی چه ذهنیتی را در افراد شرکت کننده در این پژوهش به جای گذاشته. اغلب افراد گفته اند که مایل هستند به هر نحوی به فردی که در تصویر صورتی اشک آلود دارد کمک کنند.

حال در بخشی دیگر از این بررسی سوالی دیگر مطرح شده است، دو تصویر به افراد شرکت کننده در نظر سنجی نشان داده شده، اما با این مضمون که "اگر به محل کار خود برسید و مدیر در لحظه از شما بخواهد که بعد از ظهر بر روی یک پروژه مهم مشغول به کار شوید آیا این شخص را (فردی که در تصویر اشک بر روی گونه دارد ) به عنوان همکار خود انتخاب خواهید کرد ؟

جواب این است، تمام افراد عقیده داشتند حاضر به ارائه هرگونه کمکی به این فرد هستند اما همکاری با این خانم در یک پروژه حائز اهمیت منطقی به نظر نمی رسد. "در واقع چنین به نظر می رسد که افرادی که به سادگی به گریه می افتند، در نظراطرافیان به عنوان شخصیت های ضعیف و غیر قابل اعتماد نمود پیدا خواهند کرد". این از اظهارات پروفسور نیلز ون د ون از مجریان بازاریابی دانشگاه تیلبرگ در هلند است. در ادامه باید گفت "به شرکت کنندگان در مورد دلیل گریه شخص توضیحی داده نشده است، اما همچنان تاثیری که این چهره از خود به جای میگذارد تاثیری خوشایند به نظر نمی رسد.

حال سوال اینجاست که چرا گریه ی افراد بالغ به عنوان یک نکته قابل تامل برای دانشنمدان نمود پیدا کرده است ؟ اولین نظریه ای که می توان در این مورد مطرح کرد شاید این باشد که گریه علامتی است در تایید ضعف و ناتوانی فرد در کنترل احساسات و آنچه در لحظه برای وی اتفاق افتاده و به شاهدین این حس را منتقل میکند که فرد نیازمند کمک ایشان است. از جهت دیگر مشاهده اشک، افراد را متقاعد می کند که فرد در حال گریه کردن است. این در حالی است که برداشت افراد از مشاهده اشک ممکن است بسته به شرایط تغییر کند. اما در کل باید به یاد داشت که گریه در محیط کار نمی تواند قابل قبول و شایسته باشد، چرا که این محیط نیازمند رفتاری رسمی و حرفه ای است و گاها به دور از احساسات شخصی .

گرچه خوش بختانه محیط های کاری به عنوان بهترین نقطه برای گریستن شناخته نمی شوند، اما ۷۴% از افراد شرکت کننده در این نظرسنجی اعتراف کرده اند که آخرین محلی که برای گریه کردن انتخاب می کنند خانه است. این درحالی است که ۶% محل کار و یا مدارس را برای گریه ترجیح داده اند. باید دید شما در کدام گروه بندی قرار میگیرید و به تعبیر بهتر قادر به کنترل احساسات خود در محیط های کاری هستید یا خیر؟

 

    مقالات مرتبط
  •  غلبه-بر-استرس-در-محل-کار
    قوانین پوشش در محل کار تغییر یافته اند
  •  نباید-های-محل-کار
    وقتی از کوره در می رویم، چه کار باید بکنیم؟

 

.

منبع :