آکاایران: تاکنون به این موضوع فکر نموده اید که هرکس به نحوی به دنبال فروش است؟ فروش فقط ویژه یک تاجر یا یک خرده فروش نیست ، احتمالا شما نیز تلاش می کنید تا نظرات خود را به همسرتان جهت برنامه ریزی تعطیلات آخر هفته بقبولانید یا تلاش می کنید رییس خود را جهت قبول پروژه قانع کنید یا به دنبال قانع کردن یک کارشناس خبره جهت پیوستن به شرکت تان هستید.

افزایش فروش

آکاایران: در این عصر اختراعات و پیشرفت های مداوم فناوری، وقتی قصد بازاریابی و فروش یک محصول یا خدمت را داشته باشید، می توانید از بین رسانه های مختلفی برای تبلیغ انتخاب داشته باشید. احتمالا پیامک از همان ابتدا به عنوان یکی از بهترین گزینه ها به نظر نیاید، اما این رسانه ثابت کرده است که یکی از کارآمدترین روش ها برای رساندن پیام به مشتریان فعلی و البته مشتریان بالقوه است.

امروز هم، هنوز هنگامی که از ما، درمورد افزایش مهارتهای فروش سوال می شود، حقیقتاً پاسخ ما به طور حیرت آوری، بی اندازه ساده است.
ما دریافته ایم که هشت رمز پنهان برای فروش موفق وجود دارد، و ما از آنها برای رشد بعضی از موفق ترین شرکتهای تجاری در آمریکا استفاده می کنیم. ما همچنین از این رموز تحت عنوان مشاور تجاری برای رشد شرکتهای نخبه جهانی سود می بریم.

برای موفقیت فروش مهارت های محدود شده(limiting skills) خود را شناسایی کنید.یکی از ضعیف ترین مهارت های خود را شناسایی کنید و برای غلبه بر آن و بهترین شدن در آن رشته برنامه ریزی کنید. از خودتان،از رئیس تان بپرسید "چه مهارتی را اگر من توسعه دهم و به طور پیوسته در بهترین شدن در آن تلاش کنم،بیشترین اثر را بر فروش من خواهد داشت؟" هر جوابی که شما به این سوال بدهید،آن را بنویسید،برای آن زمان مشخص و محدود در نظر بگیرید،برنامه ریزی کنید و سپس هر روز روی آن کار کنید.این تصمیم به تنهایی می تواند زندگی شما را تغییر دهد.

در کل، افراد وقتی بدانند پیشنهاد ویژه ای به آنها شده است که زمان آن محدود است، واکنش سریع تری نشان می دهند. مشتریان دوست دارند حس کنند که با دیگران فرق دارند و این دقیقاً همان پیامی است که باید به آنها بدهید. همۀ مردم چیزهای رایگان یا ارزان قیمت را دوست دارند. بنابرین چنین صفت هایی را بیشتر استفاده کنید تا توجه مخاطب خود را جلب کنید. البته مهم است که در این مورد زیاده روی نکرده و تصویر خود را خراب نکنید. سعی کنید امکان دریافت نکردن پیامک های خود را نیز به مشتری بدهید. همچنین، به زمان ارسال های خود توجه کنید. فرستادن یک پیامک در وسط شب چندان ایدۀ خوبی نیست. قطعا نمی خواهید مشتری فکر کند شما مزاحم وی هستید یا اصرار بیش از حدی دارید.

گام نهایی این است که تمام مطالبی را که تا به حال جهت جواب به پرسش قابل توجه مشتری تان: «چرا من میبایست این محصول یا فکر خاص را بخرم؟» آماده نموده اید ، جمع آوری کنید و در دو یا سه جمله جواب دهید:
تلاش کنید با استفاده از نظر مشتری عبارت زیر را کامل کنید (اعداد و رقم در جواب را فراموش نکنید که فوق العاده قابل توجه هستند):
«من می خواهم این محصول یا فکر را بخرم؛ زیرا که خواهد توانست…»
«قابل توجه ترین ارزش های این پیشنهاد فروش عبارتند از…»
«این محصول یا فکر از محصول های یا افکار رقیبش بهتر است ، زیرا ….»

گردآوری: بخش خانواده آکاایران