آکاایران: بسیاری از افراد، همیشه به‌دنبال یافتن کلیدی برای رسیدن به موفقیت هستند. تغییر افکار، زندگی شما را تغییر می‌دهد. این کار به ‌ظاهر خیلی ساده است. بااین‌حال بیشتر ما فکر می‌کنیم که برای تغییرکردن خیلی دیر شده است یا دیگر زمان کافی برای یادگیری چیزهای جدید را نداریم. زندگی‌کردن با افکار محدود، سبب می‌شود که ناخودآگاه اتفاقات ناخوشایندی برایتان پیش بیاید. هنگامی که با خودتان فکر ‌می‌کنید «نمی‌توانم کاری انجام دهم»، در واقعیت هم نمی‌توانید کاری انجام دهید. اگر طرز فکر افراد موفق را داشته باشید و با این دیدگاه که «من می‌توانم» یا «من این کار را انجام می‌دهم» زندگی کنید، تقریبا همیشه به‌دنبال راه‌حلی برای رسیدن به اهداف خود خواهید بود. 

 

 

انسانهای موفق دارای چه افکاری هستند؟

فاکتورهایی که برای داشتان افکار موفق به آن نیاز داریم

 

به پیشرفت افکارتان کمک کنید

در برخی مواقع احساس می کنید پیشرفت چندانی در کارتان ندارید. ذهنیت ثابت شما می گوید شرایط بدون تغییر است و هر کاری انجام دهید، هیچ پیشرفتی حاصل نمی شود؛ اما اگر ذهنتان باز و رشد یافته باشد، به این باور می رسید که قادر به ایجاد تغییرات هستید. پس شما فردی هستید که می توانید تغییراتی در کارهای مشکل ایجاد کنید، بازخورد خود را ببینید و شرایط لازم برای رشد فردی را در آن کار ایجاد کنید. تفاوت زیادی میان باور محدودکننده و باور قابل رشد وجود دارد. اگر اعتقاد دارید پیشرفت شما تنها در کاری که اکنون انجام می‌دهید محدود می شود، قطعاً هیچ موفقیتی در انتظارتان نخواهد بود؛ اما اگر توانایی خود را برای رسیدن به دستاوردهای بزرگ و موفقیت آمیز باور کنید، هر چیز ارزشمندی که در زندگی به دنبال آن هستید را به دست خواهید آورد.

Image result for ‫به پیشرفت افکارتان کمک کنید‬‎

داشتن ذهنیت سرشار از فراوانی به جای در نظرگرفتن کمبود منابع

همیشه در زندگی ذهنیت کمبود منابع را از خود دور کنید. مطمئن باشید در این دنیا هیچ کسی جای دیگری را نمی گیرد. برای مثال، همکارتان می خواهد یک شرکت خصوصی خریداری کند و شما هم خیلی دلتان می خواهد همین کار را انجام دهید. اگر ذهنیت کمبود منابع را در خود رشد داده باشید، تصور می کنید همین یک شرکت وجود دارد، تنها با این روش به موفقیت می رسید و تمام تلاش خود را به کار می گیرید تا آن را به دست آورید. ذهنیت کمبود منابع سبب می شود همیشه با ترس و دلهره زندگی کنید.

اما در مقابل، اگر ذهنیت فراوانی داشته باشید می بینید کارهای زیادی در این دنیا وجود دارد و شما هم می توانید شرکت مشابهی راه اندازی کنید. ذهنیت فراوانی به شما امکان می دهد رقابتی سالم داشته باشید، از همکار خود مشورت بگیرید، درباره‌ی ایده‌هایتان با هم حرف بزنید و در نهایت به یک نتیجه‌ی عالی برسید.

صحبت کردن با خود از افکار انسانهای موفق

همیشه فکر می کنید گفتگویی که با دیگران دارید اهمیت بیشتری دارد اما اینطور نیست گفت و گویی که با خود دارید بیشترین اهمیت را دارد ما با خودمان هر روز صحبت می کنیم. بدانید چیزهایی که وارد ذهن مان می شود تاثیر زیادی روی نظراتمان دارد مراقب چیزهایی که با خود می گویید باشید همیشه نهال خوبی در ذهن به جای انتقاد و شک بکارید.

افکار آدم های موفق

استراتژی افکار انسانهای موفق

 افکار ادم های موفق

 

اجرای استراتژی افکار انسانهای موفق

تعیین استراتژی یک چیز است اما به مرحله ی اجرا در آوردن یک چیز دیگر است تصمیم بگیرید که حرکت قوی انجام دهید وقتی به هدفتان برسید تازه متوجه می شوید که چقدر ساده بوده است وقتی برنامه کاررابه مرحله اجرا درآورید تازه باوری درخود ساخته ایدکه نه تنها بازتاب موفقیت رانشان میدهد بلکه شما را یک گام به هدف اصلی نزدیک میکند. 

شکست را بپذیرید و از آن فرار نکنید

خیلی از کارآفرینان به دلیل ترس از شکست ، از مسیر موفقیت دور می شوند. گاهی ممکن است به خاطر ترس از شکست خوردن کارهای جدیدی را شروع نکنند.

برای رسیدن به موفقیت، باید اولین گام را بردارید. گاهی نیاز است برای پیشرفت خطا کنید. شاید ریسک کردن کمی جرئت بخواهد و باعث وحشتتان شود، اما ثابت ماندن بسیار بدتر است. وقتی تفکر شکست را در ذهنتان رشد داده‌اید، به احتمال زیاد این اتفاق برایتان رخ خواهد داد. یادتان باشد، اگر پیشرفتی نداشته باشید، در هر صورت شکست خورده‌اید؛ پس بهتر است از فرصت‌های جدید بیشترین بهره را ببرید.

Image result for ‫از شکست فرار نکنید‬‎

اراده مهم است

اراده به شما می گوید که چگونه با مهارت به سمت موفقیت پیش روید بزرگ فکرکنید و گذشته را به فراموشی بسپارید بینش خود را بالا ببرید و منتظر خروجی های قابل توجه اش باشید اینجاست که رشد واقعی اتفاق می افتد.

افکار افراد موفق

اهداف بلندمدت داشته باشید و هدف‌های کوتاه مدت را کنار بگذارید

وقتی نمی دانید به کجا می روید، نتیجه‌ای هم به دست نمی آورید. این مورد می تواند شامل گرفتن ارتقای شغلی، تغییر شغل یا راه اندازی کسب و کاری جدید باشد. پیش از این که به انجام کارهای روزمره و تعیین اهداف کوتاه مدت مشغول شوید، چشم انداز بلندمدتی که از آن موفقیت دارید را روی کاغذ بنویسید.

همیشه باید تصویر روشنی از چیزهایی که می خواهید، داشته باشید. این کار سبب موفقیتتان می شود و قطعاً شما را یک قدم جلوتر از دیگران می برد؛ مثلاً اگر می خواهید اهداف شرکتتان را مشخص کنید، حتماً بنویسید که می‌خواهید کسب و کار تان در پنج سال آینده در چه شرایط و موقعیتی باشد. این کار سبب ایجاد هماهنگی در تیم کاری و حفظ انگیزه کارمندان می شود.

Image result for ‫اهداف بلند مدت‬‎

از تغییر قوانین استقبال کنید

از توانایی‌های شخصی خود برای ایجاد موقعیت‌های بهتر استفاده کنید و اجازه ندهید کسی توانایی‌های شما را زیر سؤال ببرد.

معمولاً کسانی که مخالف ریسک کردن هستند، به ندرت به موفقیت می رسند؛ اما در مقابل افرادی که روحیه‌ی ریسک پذیری دارند و دارای ویژگی‌هایی چون پرتحرکی، مبارزه طلبی و نوآوری هستند، همان کسانی اند که می توانند دنیا را تغییر دهند. در واقع، موفقیت از توانمندی، ابتکار و پافشاری به دست می آید. پس اگر می خواهید در شغلتان به پیشرفت برسید بهتر است از تغییر قوانین نترسید و کمی از چارچوب‌ها فراتر روید.

به حرف دلتان گوش دهید

معمولاً وقتی می خواهیم کاری انجام دهیم، تمام جنبه‌های آن را در نظر می گیریم و خوب در مورد آن کار فکر می کنیم. این روش درست است، اما گاهی فکر کردن زیاد سبب می شود در تصمیم گیری‌های خود دچار شک و تردید شویم؛ پس هیچ موفقیتی در کارمان حاصل نخواهد شد. در بیشتر مواقع احساساتمان می تواند ما را در یک تصمیم درست کمک کند. وقتی دچار تردید شدید، شهودتان قادر است شما را در مسیر درست قرار دهد؛ پس به حرف دلتان گوش دهید و احساسات خود را در نظر بگیرید.

Image result for ‫به حرف دلتان گوش دهید‬‎

برای انجام تمام کارها انرژی مثبت داشته باشید

هر کاری که می خواهید انجام دهید را با انرژی و احساس مثبت شروع کنید. بنا بر پژوهش‌های انجام شده، رابطه‌ی مستقیمی میان احساس شادی و دست یابی به موفقیت وجود دارد. سعی کنید همیشه در هر چیزی خوبی‌ها را ببینید. اگر بخشی از کسب و کارتان دچار شکست شد، ناامید نشوید و مسئله را برای خودتان بزرگ نکنید. به خودتان بقبولانید این یک مشکل کوچک است و می توانید به راحتی به آن غلبه کنید.

وقتی دید مثبتی به زندگی داشته باشید، اتفاقات مثبت بیشتری برایتان رقم خواهد خورد. اگر همیشه نیمه‌ی پر لیوان را ببینید، در مسیر درست قرار می گیرید. ممکن است موفقیت به طور خودکار سبب خوشحالی شما نشود؛ اما داشتن یک ذهن مثبت، موفقیت‌های بیشتری را برایتان به ارمغان می‌آورد. باید خودتان بخواهید تا احساس خوشحالی را در خود پرورش دهید.

 

برای داشتن افکار انسانهای موفق ثبات لازم است

وقتی صحبت از موفقیت می شود همه با آنجلا روانشناس جهانی دوباره آشنا می شوند صبر و استقامت دو فاکتور مهم برای رسیدن به موفقیت است چون باعث می شود اگر در مسیر سختی هایی باشد آنها را تحمل و با استقامت برای پیشبرد آن تلاش کرد.

افکار موفقیت