از کلاه پلاستیکی حمام که عمده خانم ها برای رنگ کردن موهای شان از آن استفاده می کنند، برای نگهداری کفش های تان استفاده کنید. با قرار دادن کفش ها، صندل ها و روفرشی های تان درون این کلاه های پلاستیکی از نشستن گرد و غبار روی کفش ها جلوگیری کرده و آن ها را پاکیزه و مرتب در کمد لباس های خود خواهید داشت.
 
 
نکات طلایی خانه داری,نکات خانه داری,نکات خانه داری جالب

 
حتما برای تان پیش آمده که در اثر یک اتفاق ساده یکی از لنگه های دستکش تان را گم کرده و لنگه دیگر را بدون استفاده در گوشه کمد لباس ها نگه داشته اید. به جای این کار می توانید آن را جایگزین جاعینکی های پارچه ای کنید و از آن به عنوان یک جاعینکی مطمئن برای عینک آفتابی یا طبی خود استفاده کنید.
 
 
نکات طلایی خانه داری,نکات خانه داری,نکات خانه داری جالب

 
جعبه پلاستیکی صابون های دست شویی می تواند جعبه مناسبی برای نگهداری از دوربین عکاسی خانوادگی دیجیتال شما باشد. با استفاده از این جعبه پلاستیکی می توانید به راحتی دوربین خود را درون کیف تان حمل کنید بدون آن که نگران خش افتادن یا آسیب رسیدن به آن باشید.
 
 
نکات طلایی خانه داری,نکات خانه داری,نکات خانه داری جالب

 
اگر میان وسایل اتاق تان به پدهای قدیمی موس کامپیوتر برخوردید آن ها را دور نیندازید. از آن ها می توانید به عنوان زیر دیگی یا زیر دیس روی میز استفاده کنید. این پدها به ویژه آن ها که خوش آب و رنگ تر هستند می توانند جلوه زیبایی به میز ناهار خوری شما دهند.
 
 
نکات طلایی خانه داری,نکات خانه داری,نکات خانه داری جالب

 
اگر به زودی قصد دارید رنگ دیوارهای خانه تان را تجدید کنید، فویل هایی که در آشپزخانه برای آشپزی استفاده می کنید را دور نریزید. می توانید از این فویل ها برای پوشاندن دستگیره های پنجره یا درها استفاده کنید تا رنگی نشوند.
 
 
نکات طلایی خانه داری,نکات خانه داری,نکات خانه داری جالب

 
اگر جعبه لنزی دارید که دیگر از آن استفاده نمی کنید می توانید پس از شست و شوی آن برای نگهداری انواع قرص ها و مسکن ها از آن استفاده کنید. به ویژه اگر قصد دارید یک روز کاری را بیرون از منزل بگذرانید و به جعبه قرص های تان نیاز دارید.
 
 
5+1 توصیه من برای دکوراسیون خانه شما

«مارتا استوارت»، مدیر انجمن خانه داری و سردبیر مجله خانه داری در تازه ترین مطالب سایت رسمی خود نکاتی کاربردی و طلایی را با مخاطبانش در میان می گذارد که دانستن آن ها در آستانه نزدیک شدن به فصل های سرد سال بسیار مفید است.

با تغییر فصل و نزدیک شدن روزهای پاییزی و سرد سال ناودان های خانه را حتما از گرد و غبار و برگ های خشک پاکسازی و تمیز کنید تا احتمال گرفتگی ناودان و نم زدگی دیوارها به صفر برسد.

در آستانه فصل پاییز حتما از پادری های ویژه فصل های سرد استفاده کنید که قابلیت بیشتری در جذب آب و آلودگی های مرطوب بیرون از خانه دارند.

اگر در خانه از سیستم تهویه هوا یا از انواع وسایل حرارتی برقی برای افزایش دمای خانه استفاده می کنید پیش از سرد شدن سال پدها و فیلترهای درون آن را چک کرده و تعویض کنید.

در روزهای پایان فصل تابستان و هفته اول پاییز 2 جعبه تهیه کنید و لباس ها، کیف و کفش و وسایلی را که مربوط به فصل تابستان است از اتاق خود جمع آوری کرده و درون یکی از جعبه ها بریزید. جعبه دیگر را به وسایلی که قابل فروش هستند یا باید دور بریزید اختصاص دهید.

با خانه تکانی پاییزه و جمع آوری کاغذهای باطله و چک نویس های خود آن ها را در انباری نگهداری کنید تا یکی از شب های سرد زمستان در حیاط منزل از آن ها برای روشن کردن آتش و گرم شدن در کنار اعضای خانواده استفاده کنید.

منبع: برترین ها