صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

آرایشگاه زنانه غیر مجاز تهران و سرکی به درون این آرایشگاه ها عکس

مروری بر اتفاقات عجیب در آرایشگاه های زنانه غیر مجاز تهران و تعداد آرایشگاه های غیر مجاز تهران. و عکس آرایشگاه زنانه غیر مجاز و آرایشگاه زنانه غیر مجاز را در آکا ببینید

آکاایران: مروری بر اتفاقات عجیب در آرایشگاه های زنانه غیر مجاز تهران

آرایشگاه زنانه غیر مجاز : آغاز طرح برخورد پلیس با ۲۰ هزار آرایشگاه غیر مجاز پایتخت

آکاایران: آرایشگاه زنانه غیر مجاز تهران و سرکی به درون این آرایشگاه ها عکس

ایران، پایتخت جراحی زیبایی بینی در جهان است. اما تراژدی زیبایی و مدل شدن، فقط به مراکز درمانی خلاصه نمی شود. غوغایی امروزه در سالن های زیبایی و آرایشگاه های زنانه در تهران و دیگر استان های کشور جریان دارد که شاید از شنیدنش تعجب کنید.

فال قهوه، پاکسازی پوست، لیزر، سوراخ کردن گوش، تزریق ژل زیر پوست، کاشت نگین، بوتاکس گونه و پیشانی، خالکوبی مردان توسط آرایشگر زن، سولاریوم تمام بدن، خدمات اعزام دختران، تاتوی کامل ابرو و خالکوبی طرح مارمولکی، ماساژ با ماساژور تایلندی، مزون ویژه مشکل پسند ها و راهرو فشن، این ها کلید واژه های متداولیست که چند سالی از ورود آن به کسب و کار فعالان امور زیبایی بانوان می گذرد.

حسن امامی رضوی، معاون اسبق درمان وزارت بهداشت پیش تر گفته بود که بعضی از آرایشگاه ها نه فقط در محدوده کار پزشکان متخصص ورود پیدا کرده اند بلکه با این اقداماتشان عوارضی جدی را برای خود و استفاده کنندگان از این خدمات فراهم می کنند.

جالب را مشاهده کنید.

به نظر می رسد وجود ۲۰ هزار آرایشگاه که به صورت زیرزمینی و فاقد مجوز به فعالیت مشغولند نظارت بر فعالیت آنها را تا حدودی برای مسئولان سخت کرده است. فعالیت این تعداد آرایشگاه زیرزمینی زنانه حتی صدای معاون خانواده مرکز زنان ریاست جمهوری را هم درآورده است.

مراکزی که ابتدا به عنوان مرکز زیبایی یا آموزشگاه زیبایی، به صورت قانونی یا غیر قانونی فعالیت خود را آغاز می کنند اما پس از مدتی، به کسب و کارهایی می پردازند که تناسبی با امور زیبایی عرف بانوان ندارد و مقولاتی را شامل می شود که برای انجامش، نیاز به مجوز هایی از نهادهای ذی صلاح در کشور دارد.

عجیب و غریبی در برخی از آرایشگاه های زنانه غیر مجاز که بعضاً فعالیتی زیر زمینی دارند و به مدد شبکه های اجتماعی روزگار می گذرانند، حاکم است:

در ورودی هیچ تابلو و نشانه ای ندارد. تنها از روی آدرسی که در دست داری متوجه می شوی راه را درست آمده ای. وارد که می شوی با نگاهی کوتاه به اطراف سالن می بینی که هر کس به کار خودش مشغول است و سرشان اینقدر شلوغ است که هیچ کدام متوجه تازه واردی که با بهت به آنها نگاه می کند، نمی شوند.

دیوارهای کاذب قسمت های مختلف آرایشگاه را از هم جدا کرده است، تابلوی کوچکی مراجعان را به سمت اتاق بوتاکس راهنمایی می کند و تابلویی دیگر نشان از انجام تاتو در اتاق بعدی دارد و تزریق ژل نیز با قیمتی مناسب زیر نظر خانمی مجرب انجام می شود، تناسب اندام زیر نظر مربی کار آزموده از دیگر خدماتی است که در این آرایشگاه انجام می شود. گوشه دیگر آرایشگاه برای اینکه حوصله مشتریانی که در نوبت نشسته اند سر نرود میزی به گرفتن فال اختصاص یافته است.

اگر چه گفته می شود این کارفقط برای تفنن و پر کردن وقت مشتریان است اما گرفتن فال قهوه ۱۵ هزار تومان، فال ورق ۸ هزار تومان و فال نخود ۴ هزار تومان برای مشتری آب می خورد. پشت سر منشی آرایشگاه نیز قفسه ای به چشم می خورد که در آن انواع و اقسام مکمل های رژیمی چیده شده تا مشتریانی که برای تناسب اندام به این محل مراجعه می کنند دست خالی بیرون نروند.

بهاره از آرایشگاهش هایش می گوید

بهاره سال هاست که در آرایشگاهی واقع در حوالی فلکه دوم صادقیه به انجام انواع تتو و خالکوبی مشغول است. او درباره شغلش می گوید: در سال های اخیر متقاضی تتو و هاشور ابرو و تتوی چهره برای ایجاد آرایش های دائمی و خالکوبی افزایش یافته است.

او تبلیغات در شبکه های مجازی و نقش و نگارهای ناشی از خالکوبی بر بدن بازیگران خارجی را مشوقی برای افراد معمولی برای انجام این کار می داند. این فرد درباره چگونگی کسب مهارتش عنوان می کند: دوره های تخصصی متعددی در دوبی و کیش گذرانده ام.

حتما بخوانید :  هلال سفید روی ناخن و رازهای جالب و نهفته آن عکس و آموزش

در ضمن برای برگزاری دوره های تخصصی می توان با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و تعداد فالوئرها در شبکه مجازی اینستاگرام همایش ها و دوره های متفاوتی برگزار کرد. در این بین دختر جوانی خواستار خالکوبی «شاپرک» روی کمرش است. بهاره هم با انجام اقداماتی با دستگاه تتو و سوزن تیز آن به جان دخترک می افتد. در حین کار هم افراد متعددی با او تماس گرفته و وقت می گیرند…

زیبایی اینترنتی

اینستاگرام ایرانیان، امروزه با میلیون ها عضو که بعضاً شبانه روز در آن، مشغول به فعالیت هستند، بهترین محفل برای فعالیت و تبلیغ آرایشگاه های غیر مجاز در پایتخت و مراکز استان ها شده تا با انتشار تصاویر و محتوای خاص، طیف گسترده ای از مخاطبان را جذب کنند.

آرایشگاهی که قرار بوده فعالیتش در حیطه امور زیبایی بانوان باشد، به امور بوتاکس نیز می پردازد، سالنی برای ماساژ عسل و شیر با ماساژور حرفه ای تایلندی نیز ترتیب می دهد و گهگاهی هم به مناسبت های مختلف، از مزون های مطرح برای برگزاری فشن شو در داخل آرایشگاه دعوت می کند و کاسب مد و لباس می شود!

فیلم های خصوصی مردم در لوای تبلیغات خود، مشکلاتی را برای هموطنان رقم می زنند.

آرایشگاه های زنانه در سراسر کشور، امروزه از ظرفیت شبکه های اجتماعی بسیار استفاده می کنند و برخی از آنها، بقا و دوام خود را به اطلاع رسانی گسترده در پیج های پر مخاطب اینستاگرام و فیس بوک و حتی تعامل با مشتریان در تلگرام مرتبط می دانند. این قضیه برای سالن های زیبایی در مناطق پولدار نشین تهران و مراکز استان ها، بیش از سایر قسمت ها مشاهده می شود.

سلامت و بهداشت فردی و روانی افراد را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

هفته آخر آذر: آغاز برخورد با آرایشگاه های غیر مجاز

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی تهران اخیرا اعلام کرد که از هفته آخر آذر ماه، طرح گسترده برخورد با آرایشگاه های غیر مجاز پایتخت در دستور کار قرار می گیرد و این طرح به مراکز استان ها نیز کشیده خواهد شد. طبق آمارها، بیش از ۲۰ هزار آرایشگاه غیر مجاز در تهران مشغول به فعالیت هستند که بیشترین سطح تخلفات صنفی و غیر صنفی، در این مراکز مشاهده شده است.

غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان بوده که مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده است.

حتما بخوانید :  زنان چینی چرا خالکوبی می کنند؟ تعریف "زنانِ قوم چین" از زیبایی عکس

با توجه به اینکه ۵۰ درصد لوازم آرایشی و بهداشتی به صورت قاچاق و خارج از مسیرهای قانونی و کنترل شد در کشور پخش می شود و بخشی از آن وارد مراکز زیبایی زنانه غیر مجاز می شوند، برای همین، کاسبان زیبایی در پایتخت، فاقد توجه به این موارد، سلامت مشتریان را به خطر می اندازند.

استفاده از داروهای تاریخ مصرف گذشته برای تاتوی ابرو، خالکوبی بخش یا تمام بدن، انجام امور بوتاکس فاقد حضور پزشک، بخشی از اقداماتی است که به نظر می رسد به طور غیر قانونی در مراکز زیبایی غیر مجاز بانوان در سطح شهر تهران انجام شده و بعضا با داروهای تقلبی صورت می گیرد که نظارتی بر آن صورت نمی گیرد.

۱۲ توصیه مهم به مشتریان آرایشگاه زنانه غیر مجاز

ایدز و هپاتیت را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

۴- مراجعه به مراکز آرایشگاهی غیر مجاز، احتمال آسیب رسیدن به پوست به واسطه استفاده از تجهیزات تقلبی و غیر مجاز را افزایش می دهد.

۵- خرید و فروش لباس زیر، لباس شب و فعالیت های مربوط به مد در آرایشگاه های مجاز صورت نمی گیرد.

۶- بافت مو، اکستنشن، کاشت مژه و ابرو ، طراحی ابرو و به تازگی پرسینگ از جمله اقداماتی است که در سال جاری توسط بانوان مورد استقبال زیادی قرار گرفته است و هشدارهایی هم که در مورد مضرات بسیاری از این کارها داده می شود نتوانسته است از بازارگرمی این آرایشگاه ها کاهش دهد و همچنان گروه زیادی را می بینیم که زیبایی کوتاه مدت خود را بر سلامت خود ارجح می دانند و آن را قربانی می کنند. پس مراقبت باشید!

۷- پرسینگ که به تازگی با استقبال زیادی روبرو شده است و در تعدادی از آرایشگاه ها فاقد رعایت اصول بهداشتی انجام می شود از جمله کارهایی است که می تواند به عفونت محل منجر شود و در استحمام نیز مشکلات زیادی را ایجاد کند. پرسینگ عملی است که در آن ناحیه ای از بدن مثل ناف توسط دستگاه های مخصوص سوراخ شده و از آن نگین آویزان می شود.

۸- آلوده بودن سوزن دستگاه پرس و عدم استفاده از سوزن های یکبار مصرف از جمله مواردی است که می تواند به انتقال بیماری ها در میان مراجعه کنندگان منجر شود.

۹- بیماری های پوستی، مشکلاتی روحی و روانی از جمله اثرات استفاده از تبلیغات آنچنانی آرایشگاه های غیر مجاز در فضای مجازی بوده که می تواند در بلند مدت، مشکلاتی را برای مصرف کننده به همراه آورد.

۱۰- برخی از آرایشگاه های زیر زمینی، محیط های فاسدی برای باندهای تبهکاری هستند. قاچاق دختران، اخیراً در برخی از آرایشگاه های تهران گزارش شده است. به افراد، نسبت به مراجعه به این مراکز، هشدار دهید.

۱۱- برای سلامت خود و جامعه، هر گونه فعالیت غیر مجاز در آرایشگاه ها را به مراکز پلیسی و قضایی و یا وزارت اطلاعات، منعکس کنید.

۱۲- در صورتی که خواستید خدمات غیر قانونی فوق الذکر را در آرایشگاهی انجام دهید، پیش از اقدام، صحت و تاریخ مصرف و انقضاء، تجهیزات و داروها را استعلام کرده و بهداشت و سلامت خود را بازیچه تبلیغات کلامی و فاقد مجوز، قرار ندهید!

امیدواریم وزارت بهداشت با همکاری پلیس و دستگاه های قضایی، نسبت به جمع آوری و فشار به مراکز آرایشگاهی زیر زمینی کشور، اقدام کنند.

دزد آرایشگاه های زنانه در تهران دستگیر شد عکس متهم

آرایشگاه زنانه غیر مجاز تهران و سرکی به درون این آرایشگاه ها

.

منبع : shahrematlab.com