آکاایران: عزیزان بخش دوم آموزش تهیه 20 نوع سوپ خوشمزه و متنوع ویژه ماه مبارک رمضان

خیلی از افراد عادت دارند روزه شان را باسوپ یا آش باز کنند حالا خیلی فرق نمی کند نوع آن چی باشد فقط یک ترکیب آبکی برایشان کافی است. از آنجا که سوپ ترکیبی سبک تر و آبکی تر از آش است و امسال ماه رمضان هم همچنان در تابستان با روزهای بلند و شب های کوتاه قرار داریم، که قرار است با فاصله کمی بعد از افطار شام هم بخوریم، پیشنهاد می کنیم به جای آش سوپ بخورید.

مطلب مرتبط:
تهیه 20 سوپ مخصوص ماه رمضان (1)

6. سوپ گوجه تنوری با طعم ریحان

تهیه 20 سوپ مخصوص ماه رمضان (2)تهیه 20 سوپ مخصوص ماه رمضان (2)

2 کیلو گوجه فرنگی را بشویید و درشت خرد کنید. 2 عدد پیاز را هم درشت خرد کنید. پیاز و گوجه را در سینی فر بچینید. 3-2 حبه سیر را هم با پوست روی آنها بگذارید. حالا سینی را در فر گرم شده با حرارت 200 درجه سانتی گراد به مدت نیم ساعت حرارت دهید. بعد از این مدت سیرها را از پوست بیرون آورده و به همراه دیگر مواد در قابلمه ای بریزید و روی حرارت قرار دهید.

به مواد 2 قاشق روغن زیتون و فلفل سیاه بیفزایید. یک عدد قرص عصاره را به همراه یکی دو پیمانه آب جوش به سوپ بیفزایید و بگذارید بجوشند. 3 عدد سیب زمینی متوسط را نگینی خرد کنید و به سوپ اضافه کنید. بعد از طبخ همه مواد، یک مشت پر برگ ریحان تازه اضافه کنید و سوپ را با گوشتکوب برقی به صورت پوره درآورید. اگر نمک سوپ کم بود، مقداری اضافه کنید و برای سرو هم از برگ ریحان و پنیر پارمسان رنده شده  استفاده کنید.

7. سوپ مرغ مکزیکی

تهیه 20 سوپ مخصوص ماه رمضان (2)تهیه 20 سوپ مخصوص ماه رمضان (2)

 

در یک قابلمه 1 عدد پیاز نگینی خردشده را با 2 قاشق روغن حرارت دهید تا نرم شود. حالا 3 تکه سینه مرغ را هم به آن بیفزایید. 400 گرم گوجه فرنگی را پوره کنید و به همراه 4-3 قاشق رب گوجه فرنگی به مرغ اضافه کنید. 200 گرم لوبیاچیتی، 200 گرم لوبیاقرمز و 200 گرم ذرت را هم به قابلمه بیفزایید و بگذارید همه مواد سوپ روی حرارت ملایم به آرامی بپزند. بعد از طبخ مرغ، آن را بیرون آورده ریش ریش کنید و دوباره به ظرف برگردانید. برای مزه دار کردن سوپ به مقدار دلخواه فلفل قرمز و پودرچیلی به آن بیفزایید. برای سرو می توانید روی سوپ را با پنیر رنده شده و چیپس تردیلای خرد شده تزیین کنید.

نکته: یادتان باشد لوبیاها را چند ساعتی خیس کنید.

8. سوپ عدس قرمز

تهیه 20 سوپ مخصوص ماه رمضان (2)تهیه 20 سوپ مخصوص ماه رمضان (2)

1 عدد پیاز درشت را نگینی ریز خرد کنید. 2 حبه سیر را هم ریز رنده کنید. هردو را با 2 قاشق سوپخوری روغن زیتون در قابلمه ای مناسب تفت دهید. 2 عدد هویج نگینی ریز خردشده، نصف قاشق تخم گشنیز پودر شده و نصف قاشق زیره به مواد بیفزایید. بعد از اضافه کردن یک ونیم پیمانه عدس قرمز، 1 قرص عصاره مرغ یا سبزیجات را هم در 3 پیمانه آب جوش حل کنید و داخل قابلمه بریزید. در قابلمه را ببندید و بگذارید سوپ روی حرارت ملایم بجوشد و خوب جا بیفتد. در مرحله آخر طبخ 4/1 پیمانه آب لیموی تازه اضافه کنید. برای سرو روی سوپ را با پاشیدن کمی فلفل قرمز و برگ خرد شده گشنیز تزیین کنید.

 
9. سوپ گوجه با پاستا

تهیه 20 سوپ مخصوص ماه رمضان (2)تهیه 20 سوپ مخصوص ماه رمضان (2)

 

200 گرم لوبیاسفید را چند ساعت خیس کنید. در قابلمه ای 2 قاشق سوپخوری روغن زیتون بریزید و روی حرارت بگذارید. 2 حبه سیر خرد شده را در روغن تفت دهید تا بوی آن بلند شود. نصف قاشق چایخوری آویشن و 5 پیمانه فیله گوجه فرنگی هم به مواد بیفزایید. 3 پیمانه آب مرغ هم اضافه کنید و حرارت را زیاد کنید تا سوپ جوش بیاید. بعد لوبیاها را اضافه و حرارت را کم کنید. وقتی لوبیا نیم پز شد، 1 پیمانه پاستای فرمی اضافه کنید. در آخر نمک و فلفل سیاه اضافه کنید و برای سرو سوپ آماده را با 3-2 قاشق جعفری خرد شده تزیین کنید.

10. سوپ مرغ با سیب زمینی و ذرت

تهیه 20 سوپ مخصوص ماه رمضان (2)تهیه 20 سوپ مخصوص ماه رمضان (2)

2 عدد پیاز را پوست کنده و به صورت خلالی خرد کنید و کناری بگذارید. 4 حبه سیر را هم پوست کنده و رنده کنید. قابلمه ای آماده کرده و  2 قاشق سوپ خوری کره را در آن بریزید و روی اجاق قرار دهید سپس  یک  عددسینه مرغ را همراه با پیاز و سیر خرد شده به مدت 5 دقیقه در کره تفت دهید پس از آن مقدار چهار پیمانه آب و کمی نمک و زعفران و زردچوبه اضافه کنید و بگذارید بپزد.  در این فاصله یک کیلو گرم سیب زمینی ها را هم پوست کنده و به صورت نگینی درشت خرد کنید. 300 گرم  ذرت را هم در قابلمه دیگری با مقداری آب بپزید.بعد از اینکه مرغ پخته شد، آن را از قابلمه بیرون آورده و با چاقوی تیز به صورت رشته های ریز خرد کنید، سپس دوباره به قابلمه برگردانده و سیب زمینی و ذرت پخته شده را هم به مواد بیفزایید و بگذارید سوپ حسابی جا بیفتد. البته در این مرحله  کمی فلفل قرمز و پودر تخم گشنیز و نمک را هم اضافه کنید.در پایان سوپ را در ظرف موردنظر بکشید.

ادامه دارد…


.

منبع : nazweb.ir