آکاایران: طرز پوشش افراد چاق | اصول شیک پوشی افراد چاق

طرز پوشش افراد چاق

لباس های هم رنگ انتخاب کنید

سعی کنید لباس هایتان از سر تا پا یک رنگ باشند. حتی جوراب شلواری و کفش نیز شامل این نکته می شوند. همچنین رنگ های تیره اندام را باریک و بلندتر نشان می دهند. استفاده از رنگ هایی مانند مشکی، سرمه ای، بنفش پررنگ و سبز یشمی اندام شما را زیباتر نشان می دهند.

لباس هایی را انتخاب کنید که اندازه اش برای شما مناسب باشد

در اندازه لباس دقت کنید. برای خانم های کوتاه قد، پوشیدن لباس هایی که درست اندازه تنشان است بهتر است. پوشیدن لباس های گشاد برای آن گونه خانم ها مناسب نیست. لباس خیلی تنگ نیز توصیه نمی شود. خانم های کوتاه قد همچنین باید از پوشیدن لباس هایی که در آن پارچه زیادی به کار رفته است پرهیز کنند زیرا حجم زیاد پارچه، اندام را چاق تر نشان می دهد.

لباس هایی با طرح های عمودی را انتخاب کنید

با پوشیدن لباس هایی که طرح های عمودی دارند، خانم های کوتاه قد، بلند و باریک تر به نظر خواهند رسید. خطوط عمودی باعث می شوند چشم های بیننده به جای اینکه از چپ به راست حرکت کند، از بالا به پایین حرکت کند. اگر قصد پوشیدن لباسی با طرح های عمودی را دارید، توجه کنید که این طرح های نباید خیلی پهن و زیاد باشند. مثلا شما نباید یک پیراهن با طرح های عمودی را با یک شلواری که همین طرح ها را دارد بپوشید.

همچنین ممکن است طرح های عمودی فقط بر قسمتی از لباس وجود دارا باشند، مثلا وسط لباس. چنین طرحی نیز مناسب خواهد بود. خطوط افقی، برعکس خطوط عمودی، باعث چاق و پهن تر دیده شدن اندام می شوند. به همین دلیل هم خانم های کوتاه قد باید از پوشیدن چنین طرح هایی پرهیز کنند.

پیراهن های یقه هفت را انتخاب کنید

پیراهن های یقه هفت به بلند تر دیده شدن بالاتنه شما کمک خواهد کرد.

از پوشیدن لباس هایی با پارچه های ضخیم خودداری کنید

پارچه های ضخیم و حجیم برای خانم های کوتاه قد گزینه مناسبی نیست. البته این به معنا نیست که این خانم ها باید به طور کلی از پوشیدن لباس های ضخیم خودداری کنند، اما بهتر است تا می شود لباس هایی ظریف بپوشند. هر چه لباس ضخیم تر باشد، اندام بزرگتر به نظر خواهند رسید. در فصل زمستان نیز توصیه می شود از ژاکت های ظریف اما گرم، مانند پشم استفاده کنید.

کفش های پاشنه بلند بپوشید

کفش پاشنه بلند یکی از بهترین راه های بلند قد به نظر رسیدن است. هر نوع کفش پاشنه بلندی مناسب است اما از پوشیدن کفش هایی که بند آنها به دور قوزک پا پیچیده می شود پرهیز کنید. این نوع کفش ها پاها را چاق و کوتاه تر نشان می دهند. از آنجا که معمولا کفش های پاشنه بلند راحت نیستند و به کمر و پاهای خانم ها فشار می آورد، سعی کنید حتما گزینه های با کیفیت را در نظر داشته باشید.

دامن کوتاه گزینه مناسبی نیست

از دامن ها و پیراهن های کوتاه استفاده نکنید. شاید دامن های کوتاه برای خانم های بلند قد که پاهایی کشیده و بلند دارند بسیار دلپذیر باشد، اما تاثیر این دامن ها برای خانم های کوتاه قد اینگونه نیست. کوتاه بودن دامن باعث کوتاه و پهن تر دیده شدن پاها می شود و در نتیجه قد به طور کلی کوتاه تر به نظر برسد.

از کیف های بزرگ اجتناب کنید

سعی کنید تا می توانید از کیف های بزرگ دوری کنید. کیف های بزرگ باعث می شوند خانم های کوتاه قد کوچکتر و کوتاه تر به نظر رسند. بهتر است به جای کیف های بزرگ از کیف هایی با اندازه کوچکتر استفاده کنید تا اندام تان متناسب تر به نظر رسد.

از شلوارهای پاچه تنگ دوری کنید

خانم های کوتاه قد باید سعی کنند تا می توانند از شلوارهای راسته یا پاچه گشاد استفاده کنند. وجود شلوارهای پاچه تنگ در بازار در سایزها و اندازه های مختلف به این معنا نیست که این شلوارها برای همه مناسب هستند. خانم های کوتاه قد و چاق با این شلوارها کوتاه تر به نظر می رسند. همچنین شلوارهایی با جیب های زیاد و پف دار نیز برای این افراد مناسب نیستند.

از کمربندهای باریک استفاده کنید

کمربندهای باریک برای خانم های کوتاه قد مناسب تر است. در عین حال استفاده از کمربند باعث می شود کمر باریک تر به نظر برسد. اما کمربندهای پهن باعث می شوند هیکل از لحاظ بصری به دو قسمت تقسیم شود و هدف ما، که بلندتر به نظر رسیدن اندام است، محقق نشود.

نباید فقط لباس های گشاد و بی شکل بپوشیم و خودمان را از خوش تیپی محروم کنیم! درست است که لباس بر اندام متناسب زیبایی دوچندانی دارد اما اگر افراد چاق هم دقت بیشتری در انتخاب لباس کنند، مسلما می توانند از زندگی شان بیشتر لذت ببرند؛ فقط کافی است باید و نبایدهای این راه را بشناسند!

بلوز روشن مناسب شما نیست .

وقتی بالاتنه تان چاق تر است، رنگ بلوز انتخابی شما بهتر است تیره باشد و شلوار متناسب با اندام شما هم شلوارهای پاچه گشاد یا دامن های بلند است؛ استفاده از یک دستمال گردن با طرحی ساده، زیبابی لباس های شما را تکمیل می کند. هوشمندانه لباس بپوشید

لباس گشاد ممنوع

اصلا مهم نیست که سایز شما xxxxL است یا کمتر و حتی بیشتر! لطفا طبیعی رفتار کنید و اینقدر اصرار نداشته باشید که اندام تان را بپوشانید. باور کنید با پوشیدن لباس های بزرگتر از سایز واقعی خودتان، شما لاغرتر نشان داده نمی شوید که هیچ، بلکه اطرافیان فکر می کنند خیلی چاق تر از این هستید! بهتر است هنگام انتخاب لباس، لباس های خوش دوختی پیدا کنید که با برش های متفاوت، شکست دید ایجاد کرده و باعث اعتماد به نفس شما شود.

لباس هایی که به صورتی بدشکل و نامناسب از بدن آویزان می شود و برای شما گشاد هستند، تنها شما را از آنچه که واقعا هستید، بزرگ تر نشان می دهد. در عوض استفاده از لباس هایی که فاقد احساس تنگ بودن در آن ها، برآمدگی و انحنای بدن شما را کمتر نشان بدهد مناسب تر است.

پیراهن کمردار را فراموش نکنید .

در پیراهن های کمردار، شما می توانید قسمت بالا و کمر خود را طوری تنظیم کنید که برآمدگی و انحنای بدن شما را کاملا درست و متناسب نشان بدهد: چسبیده و اندازه و متناسب بدن، اما نه خیلی تنگ. پارچه های نرم و لطیف، می تواند چاقی قسمت بالا و پایین بدن شما را بپوشاند، در حالی که پارچه های سفت و شق و رق، خطوطی غیر طبیعی ایجاد می کنند.

یقه هفت، با لبه برگرد یا فاقد آن، هر ۲ برای خانم هایی که بالاتنه بزرگی دارند، می تواند اثر مشابهی بگذارد.

کفش های بند دار نپوشید

وجود بند (نازک و پهن فرقی نمی کند!) روی قوزک پا، پایین ساق پا را درشت تر و بزرگ تر نشان می دهد. شما می توانید در عوض پاشنه های سه گوش و تو پر را امتحان کنید که ضخامت کف پا را با ماهیچه ساق پای شما متناسب و متعادل می کند و همچنین نسبت به پاشنه های بلند معمولی تکیه گاه بهتری برای شما ایجاد می کند.

ژاکت ها و پلیورهای بزرگ و شل نپوشید

یک پلیور بزرگ شما را بزرگ و چاق تر از آنچه هستید، نشان می دهد. بدترین ژاکت ها آن هایی هستند که روی کمر و بالای پاها خطوط و راه های برجسته ای دارند که باعث جلب توجه دیگران به آن قسمت ها می شود و خط کلی بدن شما را تفکیک و مشخص می کند.

طرز پوشش افراد چاق | اصول شیک پوشی افراد چاقافراد چاق

چاق های خوشتیپ

رنگارنگ نپوشید!

بهتر است به جای این که رنگ بلوز و شلوارتان خیلی متفاوت باشد، لباس های هم رنگ یا رنگ های تقریبا هم انتخاب کنید؛ در عوض دیگر اندازه شکم، نشیمنگاه، پهلو و … توی ذوق نمی زند!

از پارچه های صاف و نرم استفاده نکنید!

اگر پهلو و پایین تنه تان چاق است، بهتر است به جای دامن های راسته با پارچه های نرم و لطیف، از دامن پلیسه استفاده کنید.

لازم نیست شلوارهای راسته را فراموش کنید

چه کسی گفته که شلوارهای راسته و چسبان فقط برای افراد لاغر است؟ اگر بالای پای چاقی دارید اما قدتان بلند است، یک تونیک با یک شلوار راسته کاملا برازنده تان خواهد بود.

کمربندتان را روی شکم تان نبندید!

این که دور کمر شلوار، یک فضای خالی وجود دارد، دلیل بر این نیست که شما حتما باید کمربند ببندید؛ حالا اگر اصراری به استفاده از آن دارید، سعی کنید کمربندتان را زیر شکم، یعنی درست در انتهای تی شرت تان ببندید، زیرا فضای اضافه تری ایجاد می شود که کسی متوجه آن نخواهد شد.

این قدر موهای تان را کوتاه نکنید!

باور کنید یا نه، اندازه موها تاثیر زیادی برای لاغر یا چاق نشان دادن فرد دارد. آقایان بهتر است موهای شان را کمی بلندتر از حد معمول نگه دارند که خب این روزها هم مد است! در واقع باید موهای جلوی سر خود را بلندتر و کنار گوش ها و پشت سر را به اندازه متوسط، با یک خط ریش سایز متوسط، کوتاه کنید.خانم ها هم که هر قدر موهای شان بلندتر باشد، نه تنها زیباتر است، بلکه باریک تر نشان داده می شوند.

گردنبندهای کوتاه نبندید .

گردنبند شما هر قدر بلندتر بوده و رنگش روشن تر باشد، بیشتر جلب توجه کرده و یک خط عمودی فرضی روی اندام شما ترسیم می کند که توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند. در ضمن اگر گوشواره های تان بلند باشد، باعث می شود صورت تان لاغرتر نشان داده شود.

شلوارهای خمره ای نپوشید!

شلوارهایی که دمپای شان باریک تر است، بالای پا شما را حتی پهن تر و بزرگ تر از آنچه هست، نشان می دهند. در عوض می توانید از شلوارهای تمام راسته یا به اصطلاح «بگی» استفاده کنید.

بالاتنه شلوغ را فراموش کنید

اگر بالاتنه تان چاق است، از پوشیدن هر نوع پیراهن و تی شرتی که قسمت بالای آن طرح دار بوده یا هر نوع تزئینی دارد، خودداری کنید؛ چون این نوع لباس تنها به حجم نیمه بالایی بدن شما می افزاید.

کیف های کوچک دست نگیرید .

کیف دستی های مجلسی و کوچک، شاید دلپذیر و جالب باشند، اما حمل کردن آن شما را به طور نامناسبی بزرگ نشان می دهد. ترجیحا کیفی انتخاب کنید که اندازه بزرگی آن با بدن شما متناسب باشد.

بادگیر و کاپشن های پفکی نپوشید .

شما نباید از لباس هایی مثل جلیقه های بادگیر و در کل، لباس هایی که یک لایه اضافی دارند، استفاده کنید. در ضمن باید دقت کنید سایز دور گردن لباس رسمی که انتخاب می کنید، دقیقا اندازه گردن یا حداکثر یک سانتی متر بزرگ تر باشد. هنگام خرید لباس، سعی کنید که بلوزهای بزرگ را با بافت های درشت، انتخاب کنید و از پوشیدن جلیقه های ایستاده بپرهیزید.

دامن کلوش را کنار بگذارید .

وقتی پایین تنه چاقی دارید، نباید از دامن هایی که تنها یک برش خورده اند، استفاده کنید. پوشیدن شلوارهای چسبان و تنگ با کفش های تخت یا دامن هایی که تا سر زانو می رسند و مدل آن ها کلوش است، اصلا برازنده شما نیست. همچنین شما نباید از شلوارهایی که در کناره هایش جیب دارند، یا کت و جلیقه های کوتاه استفاده کنید.

گل ریز و درشت ممنوع!

اگر شکم بزرگی دارید، بهتر است از انتخاب لباس هایی که پارچه نازکی داشته یا طرح های درشت یا حتی گل ریز دارند، بپرهیزید که فقط باعث بدهیکل شدن شما می شوند. در کل شما نباید از لباس های کشی که جذب بدن تان می شود استفاده کنید و می توانید با پوشیدن دامن های زیپ دار با رنگ تیره و مات شکم خود را به داخل جمع کنید. همچنین باید ژاکت هایی بپوشید که بلند هستند و روی شکم شما را می پوشانند تا در کل اندام شما باریک تر به نظر آید.

دامن کوتاه و کفش تخت؟! هرگز!

وقتی مچ و ساق پای تان چاق است، بهتر است از دامن هایی که تا زیر قوزک پا ارتفاع دارند استفاده کنید. همچنین بهتر است از کفشی استفاده کنید که حداکثر ۶ سانتی متر ارتفاع پاشنه آن باشد، در غیر این صورت نامتناسب به نظر می رسید.

شق و رق نپوشید!

پارچه لباس های تان نه خیلی سفت و محکم و نه خیلی نرم و نازک باشد! در مقابل، سعی کنید از لباس های تیره رنگ با جنس کتان یا لنین و شلوارهایی که دقیقا روی کمر قرار می گیرند، استفاده کنید. در ضمن بهتر است شلوار و جلیقه تان هم رنگ باشد.

شلوار پارچه ای انتخاب آخرتان باشد!

سعی کنید تا حد امکان به سراغ شلوارهای پارچه ای نروید. بر عکس شلوارهای جین برای شما بسیار مناسب هستند، آن هم جین هایی با رنگ تیره. سرمه ای از آن دسته رنگ هایی است که می تواند بین افراد چاق حسابی محبوب شده و به یکی از نمادهای خوش پوشی تبدیل شود.

 لباس افراد چاق

پوشش خانم های چاق

طرز پوشش افراد چاق | اصول شیک پوشی افراد چاق

.

منبع : iranbanou.com