آکاایران: نکاتی درباره انتخاب لباس مجلسی مدل ماهی

آکاایران: پوشاک بانوان

سبک لباس پری دریایی یا لباس مجلسی مدل ماهی همیشه به عنوان سبکی مجلل و منحصر به فرد معرفی شده است. همانطور که از نام آن پیداست این سبک لباس بسیار فانتزی و خاص است. به همین دلیل است که افراد در انتخاب اینگونه لباس ها وسواس زیادی به خرج می دهند. با «چی بپوشم» همراه باشید.

استایل های پری دریایی و شیپوری چیست؟

مدل لباس مجلسی پری دریایی را معمولاً تحت عنوان مدل ماهی نیز می شناسند. در این نوع پیراهن ها، دامن از قسمت زانو به پایین، گشاد می شود و استایلی شبیه به پری دریایی را به وجود می آورد.

آیا لباس های مدل ماهی و مدل شیپوری برای هر نوع اندامی متناسب است؟

فاقد شک بله. فرقی نمی کند که شما لاغر باشید یا چاق، اندام کشیده داشته باشید و یا گلابی شکل باشید، مزیت این مدل لباس ها این است که برای انواع اندام ها متناسب هستند. اما از این نکته نیز غافل نباشید که پوشیدن این نوع لباس ها، توجه خاصی بر روی پهلو ها، شکم و کمرتان دارد. و اتفاقاً این مزیتی است برای کسانی که در نمایش این قسمت ها از بدن شان ضعف دارند، چرا که این مدل لباس ها عیوب مربوط به این قسمت ها را استتار می کند.

 لباس مجلسی شیک

در انتخاب لباس های مدل ماهی و شیپوری به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در انتخاب این نوع لباس ها می بایست نکات خاصی را در نظر گرفت. این فاکتور ها به فراخور نوع اندام هر کس از فردی به فرد دیگر متفاوت است. نکاتی مانند میزان بلندی لباس، جنس پارچه استفاده شده، تزئینات بکار رفته درون پارچه و لباس و یا زیورآلات استفاده شده به همراه لباس، همه ی این موارد، در ایجاد حس راحتی به هنگام استفاده از این لباس ها، تاثیری مثبت دارند. قطعاً در نظر گرفتن این نکات و انتخاب بهترین لباس شما را تبدیل به یک پری دریایی واقعی در جشن ها و مهمانی ها می کند.

نکات زیر را با هم بخوانیم:

عرض لباس

میزان پهنای قسمت پایین دامن، بنا به سلایق گوناگون می تواند متفاوت باشد، ولی معمولاً در انتخاب این گونه لباس تمایل بر این است که عرض دامن بیشتر باشد، چراکه جلوه بهتری به اندام شما می دهد و دامن های باریک اندام شما را مانند یک خط صاف و کشیده نمایش می دهد.

بلندی لباس مجلسی

بلندی لباس نیز بستگی به میزان بلندی قسمت تحتانی دامن دارد و از جایی شروع می شود که بر روی زمین کشیده شود. اگر میزان بلندی دامن کم باشد، مدل لباس شیپوری خواهد بود. استایل پری دریایی مخصوص لباس هایی است که دامن های بلندتری دارند و به میزان بیشتری بر روی زمین کشیده می شوند.

جنس پارچه و زیورآلات لباس

نوع پارچه و تزئینات بکار گرفته شده در آن، نقش مهمی در ایجاد جذابیت در این سبک از لباس ها ایفا می کنند. جنس پارچه نیز بسیار مورد توجه قرار می گیرد. معمولاً از پارچه های شیفون، سیلک و ساتن در دوخت اینگونه لباس مجلسی استفاده می کنند. تزئین و پر زرق و برق کردن قسمت بالای لباس جذابیت زیادی ایجاد می کند و در مقایسه با قسمت پایینی لباس از توجه ویژه ای برخوردار است.

جهت قرار گیری پارچه توری

معمولا برای جلوه و شکوه  بیشتر قسمت دکلته ی لباس از پارچه های توری استفاده می کنند. نوع دوخت این پارچه، در قسمت بالای سینه می تواند به شکل افقی و یا اریب باشد. برای افراد کوتاه قامت بهتر است که این تور دوزی به شکل اریب بوده و برای افراد بلند قامت نیز بهتر است نوع دوخت به شکل افقی باشد.

برجسته نشان دادن پایین تنه

لباس های مدل پری دریایی یا لباس مجلسی مدل ماهی، پایین تنه شما را بزرگتر نشان می دهند. اگر از آن دسته از افرادی هستید که نیازی به برجسته نشان دادن این قسمت از اندام تان ندارید و یا اینکه پایین تنه چاقی دارید، مدل لباس شیپوری به شما پیشنهاد می شود.

محدود ساختن حرکات

در نظر داشته باشید که پوشیدن این مدل لباس مجلسی، میزان حرکات شما را محدود می سازد. در هنگام راه رفتن و یا نشست و برخاست می بایست نهایت توجه را به این نکته داشته باشید، تا باعث آسیب رساندن به لباس خود و زیورآلات بکار رفته در آن نباشید.

 لباس مجلسی مدل ماهی

دنباله ی اضافه

علیرغم اینکه لباس های مدل پری دریایی و شیپوری به اندازه کافی دنباله دار هستند، شما می توانید دنباله دیگری را نیز به این لباس ها اضافه کنید. اضافه کردن دنباله به این مدل لباس ها، زیبایی خاصی به آن ها می بخشد. در انتخاب تور برای دنباله ی اضافه به لباس، دقت داشته باشید که از همان سبک زمینه ای خود لباس پیروی کند.

آستین لباس مجلسی

لباس های مدل پری دریایی و شیپوری هم می توانند دارای آستین و هم فاقد آستین باشند. انتخاب با شماست. در صورت تمایل به پوشیده تر بودن لباس، می توانید با پیروی از سبک دوخت لباس اصلی، به آن آستین اضافه کنید.

کمربند زینتی

اگر می خواهید به قسمت های پهلو و کمر خود نمود بیشتری بدهید، پیشنهاد می شود حتماً از کمربندهای دلپذیر و زینتی به همراه این لباس ها استفاده کنید. این کمربند ها را هم می توانید در هنگام دوخت لباس به آن اضافه کنید و هم می توانید از کمربند های موجود در بازار استفاده نمایید.

.

منبع : chibepoosham.com