آکاایران: راهنما انتخاب بهترین رنگ لباس بر اساس رنگ پوست

برای شما هم پیش آمده است که از مردم شنیده باشید رنگ آبی، رنگ تجملاتی برای آن ها است یا در مورد رنگ صورتی لباس خودشان با اکراه سخن می گویند؛ اما تابه حال دقت کرده اید که چه چیزی باعث به وجود آمدن این نظرات در مردم می شود؟ و شما چگونه می توانید بهترین رنگ را بر اساس رنگ پوست خودتان انتخاب کنید. خب ما به شما در عرض چند دقیقه تمام راهنمایی ها را خواهیم گفت ولی بدانید که هیچ کدام از قوانینی که ما از آن ها حرف می زنیم نوشته شده و ثبت شده نیستند و همگی بر اساس تجربه به دست آمده اند. لطفاً بعد از خواندن مطالب این بخش نظرتان را در مورد کتی که کمی رنگ مناسب شمارا ندارد، عوض نکنید. پیشنهاد می کنیم از این کت به عنوان یکرنگ فرعی استفاده کنید و از سایر اکسسوری و وسایل پوشیدنی خودتان برای هماهنگی رنگی میان لباس و پوست خودتان بهره بگیرد. همراه بنیتا باشید.

 

برای یک امتحان آماده شوید

 رنگ-پوست-خنثی
Credit: thelist

برای تشخیص رنگ واقعی پوست شما، نیاز به یک شستشو عمیق دارید. رنگ پوست شما درگذر زمان در طول روز به علت آفتاب گرفتگی، استفاده از وسایل آرایشی، اثر داروهایی که می خورید یا مشکلات پوستی که ممکن است داشته باشید تغییر کند. ملاک اصلی و مهم ما رنگ پوست اصلی شما و آنچه در ابتدای روز دارید است...بگذارید در مورد یک حقیقت دیگر هم به شما بگوییم. دلیل اینکه بیشتر وسایل آرایشی داخل بسته بندی های خودشان خوب هستند ولی هرروز با استفاده بیشتر شمارا از کیفیت خودشان دلسردتر می کنند، همین تغییر رنگ پوست شما است.

در مرحله اول سعی کنید پوست خودتان را عاری از هرگونه وسایل آرایشی و یا لوسیون هایی که ممکن است نتیجه آزمایش ما را تحت تأثیر قرار دهد، باشد. بعدازاینکه صورت خودتان را با آب و مواد شوینده شستید، ۱۵ الی ۳۰ دقیقه زمان بدهید تا سرخی صورت شما از بین برود. برای اینکه رنگ پوست خودتان را تشخیص دهید باید از نور طبیعی استفاده کنید و زیر نورهای مصنوعی رنگ پوست خودتان را نسنجید.


تشخیص رنگ پوست

 رنگ-پوست-سرد
Credit: thelist

ساده ترین آزمون برای تشخیص رنگ پوست خودتان استفاده از یک کاغذ سفید در کنار صورت خودتان است. کاغذ سفید را در مقابل صورت خودتان نگه دارید و رنگ پوست خودتان را در مقابل کنتراست به وجود آمده بسنجید. اگر رنگ صورت شما به زردی، سبزی، یا قهوه ای روشن تمایل دارد باید بدانید که رنگ پوست گرمی دارید. اگر رنگ پوستتان صورتی، رزی، آبی بود بدانید که رنگ پوست شما خنک است. اگر رنگ پوست خاکستری و یا کبود دارید بدانید که رنگ پوست شما خنثی است. اگر صورت شما آکنه دارد، بیماری پوستی دارید و یا نیم توانید خودتان به خوبی تشخیص دهید از دوستان خودتان کمک بگیرد، می توانید از پوست گوش خودتان هم برای این آزمون استفاده کنید. معمولاً گوش ها رنگ اصلی خودشان را از اول کودکی تا کهن سالی ما حفظ می کنند.

روش دیگر استفاده از رگ های دست است. دست خودتان را برگردانید، به رگ های روی پوست خودتان دقت کنید. اگر رگ های شما آبی رنگ و یا بنفش دیده شود شما پوست رنگ سردی دارید، اگر رنگ رگ هایتان سبز باشد، پوست شما گرم است و اگر نتوانید با نگاه کردن چیزی از رنگ های رگ خودتان تشخیص دهید بدانید که رنگ پوست شما خنثی است.

راه سوم، آزمایش خودتان در مقابل آفتاب. کسانی که پوست رنگ گرم دارند به راحتی در مقابل آفتاب، واکنش می دهند و دچار آفتاب سوختگی می شوند. کسانی که کمی بیشتر از برنزه شدن در مقابل آفتاب تغییر رنگ می دهند رنگ پوست سردی دارند. کسانی که رنگ پوست خنثی دارند در مقابل آفتاب واکنش های متفاوتی دارند و گاهی بیشتر و گاهی کمتر از بقیه گروه ها دچار آفتاب سوختگی می شود، باید دقت داشته باشید که معمولاً رنگ پوست آن ها به زرد، زیتونی و سرخ تبدیل می شود.

 

رنگ های مناسب برای پوست های گرم

راهنما انتخاب بهترین رنگ لباس بر اساس رنگ پوست -آکارنگ-پوست-گرم
Credit: thelist

اگر رنگ پوست شما گرم است، بدانید که شبیه جسیکا آلبا، بیانسه، کیم کارداشیان و کیر دانس هستید. بهترین رنگ هایی که می توانید در لباس بکار ببرید رنگ های طبیعت است. برای انتخاب رنگ گرم باید از رنگ هایی همانند قرمز، صورتی تیره، مرجانی، نارنجی، کهربایی، طلایی و زرد روشن استفاده کنید. می توانید از رنگ های گرم تر رنگ های سرد هم استفاده کنید همانند زیتونی، خزه ای، ارغوانی، بنفش-قزمر (سرخابی). رنگ های خنثی ای که می توانند برای شما خوب باشند عبارت اند از خاکستری مایل به قهوه ای، قهوه ای روشن (کاپوچینویی)، کرم، خاکستری روشن. از رنگ های سرد همانند یخی و رنگ های سنگ های قیمتی همانند یاقوت کبود پرهیز کنید، زیرا که پوست شمارا به شدت خاکستری و سیاه نشان خواهند داد.

 

رنگ های مناسب برای پوست های سرد

 هماهنگی-رنگ-پوست-و-لباس
Credit: thelist

اگر پوست رنگ سرد دارید هنرمندانی همانند کیت بلانشت، نیکول کیدمن، میندی کالینگ، لوپیتا نیونگو شبیه شما هستند. بهترین رنگ هایی که شما می توانید استفاده کنید رنگ های سرد هستند، رنگ هایی که در انتهای طیف های رنگی قرار دارند و بیشتر شمارا یاد اعماق اقیانوس و یا زمستان می اندازند. آبی روشن، زمردی، بنفش تیره، به همراه رنگ هایی همانند بنفش روشن، یخی، صورتی بهترین انتخاب های شما می توانند باشند. برای اینکه از رنگ های گرم استفاده کنید به شما پیشنهاد می کنیم از یاقوتی، قرمز تیره، زرد کم رنگ استفاده کنید. برای استفاده از رنگ های خنثی به شما پیشنهاد خاکستری روشن، سفید، کاربنی را می دهیم. از رنگ های نارنجی، قرمز گوجه ای، زردهای سیر بپرهیزید زیرا که باپوست شما تداخل جدی دارند.

 

رنگ های مناسب برای پوست های خنثی

 رنگ-پوست-خنثی
Credit: thelist

رنگ پوست خنثی شمارا به کلوپ جولین مور، آنجلینا جولی، جولیا رابرتز و کری واشنگتون وارد می کند. رنگ پوست خنثی به شما این توانایی را می دهد که از همه رنگ ها در لباس های خودتان استفاده کنید، ولی ترجیحاً از تن رنگ های تیره یکرنگ استفاده کنید و به رنگ های روشن تر کمی بی علاقه باشید. از رنگ های صورتی تیره، سبز لجنی، زرد تیره، یا آبی سیر استفاده کنید. برای رنگ های خنثی می توانید به سراغ سفید، قهوه ای، خاکستری روشن و یا سیاه می توانید استفاده کنید. رنگ های فوق اشباع مانند آبی، قرمز می توانند رنگ خنثی پوست شمارا از بین ببرند، ولی یادتان باشد از قرمز روشن در لباس هایتان به شدت استفاده کنید، ظاهر فوق العاده زیبایی به شما خواهد داد.

 

رنگ هایی برای همه

 رنگ-پوست-سرد
Credit: thelist

تعداد معدودی رنگ وجود دارد که می توانند با همه رنگ های پوستی سازگار باشند و تعادل میان گرمی و سردی پوست شمارا به هم نزنند. رنگ های سفید و متمایل به سفید می توانند برای هر پوستی خوب دیده شوند. اگر حس می کنید سفیدرنگ خوبی برای شما نیست، بهتر است به رنگ طبیعی بروید و در مورد خودتان دوباره قضاوت کنید، غیرممکن است که رنگ سفیدپوست شمارا بد جلوه دهد. صورتی روشن می تواند هر نوع رنگ پوستی را روشن تر جلوه دهد و درخشش صورت شمارا بیشتر کند. استفاده از آبی و سبز هم در کنار هم می تواند در نوع خودش جالب و قابل توجه باشد. اگر به رنگ های تیره علاقه دارید، بنفش بادمجانی را امتحان کنید، همیشه این رنگ خاص خواهد ماند.
برای مراقبت از پوست خودتان به سری مقاله های پوست ما مراجعه کنید.

  مقالات مرتبط
 • راهنما انتخاب بهترین رنگ لباس بر اساس رنگ پوست -آکارنگ-پوست-گرم
  ۱۵ طرح افسانه ای دی. آی.وای (DIY) آشپزخانه در سال ۲۰۱۶ [قسمت چهارم]
 • هماهنگی-رنگ-پوست-و-لباس
  چطور با انتخاب صحیح سایه چشم رنگ، چشم تان را زیباتر کنید؟
 • رنگ-پوست-خنثی
  ۱۰ رنگ موی برتر برای پاییز ۲۰۱۶

.

منبع :