آکاایران:  زنان در سراسر دنیا در کنار تفاوت های عمده، شباهت های زیادی نیز دارند و علاقه به خریدن و پوشیدن لباس­ های دلپذیر و متفاوت، مسلما یکی از قوی­ ترین این شباهت­ هاست. با بنیتا همراه باشید تا با چند توصیه ساده در مورد انتخاب رنگ و مدل لباس به شما کمک کنیم که انتخاب بهتر و راحت­ تری در مورد لباس ­های شب داشته باشید. 

آکاایران: نکاتی که باید برای انتخاب یک لباس شب مناسب بدانیم/ بخش اول

 زنان در سراسر دنیا در کنار تفاوت های عمده، شباهت های زیادی نیز دارند و علاقه به خریدن و پوشیدن لباس­ های دلپذیر و متفاوت، مسلما یکی از قوی­ ترین این شباهت­ هاست. این علاقه وقتی نمود بهتری پیدا می­ کند که به یک میهمانی، مخصوصا میهمانی های رسمی­ تر، دعوت می­ شویم. آنجاست که می­ خواهیم تمام سعی خود را به کار بریم که بهترین لباس را انتخاب کنیم، ولی خیلی مواقع این سعی به سردرگمی می­ انجامد. در این مطلب با بنیتا همراه باشید تا با چند توصیه ساده در مورد انتخاب رنگ و مدل لباس به شما کمک کنیم که انتخاب بهتر و راحت­ تری در مورد لباس ­های شب داشته باشید. در ادامه با بنیتا همراه باشید. 

نوع لباس

مسلما اولین نکته ای که باید برای انتخاب لباس در نظر بگیریم این است که چه نوع لباسی برای مهمانی که قرار است برویم مناسب است. البته همان طور که قبلا هم گفته شد در این مطلب قصد داریم فقط در مورد لباس شب صحبت کنیم، یعنی لباسی که در جشن های رسمی، که ازعصر به بعد برگزار می­ شود، می­ پوشیم. پیراهن، مناسب­ ترین و درست­ ترین انتخاب برای یک جشن شبانه است. گزینه­ های دیگر را کاملا فراموش کنید چون هرچه که باشد لباس شب به حساب نمی ­آیند. ولی حتما هنگام انتخاب پیراهن خود این نکته را در نظر بگیرید که تنها پیراهن­ های بلند هستند که جنبه ­ی کاملا رسمی دارند و پیراهن­ های کوتاه نیمه رسمی محسوب می­ شوند. پس شما باید پیراهنی را انتخاب کنید که قد آن تا روی مچ پا یا روی زمین باشد.

                              

نکاتی که باید برای انتخاب یک لباس شب مناسب بدانیم/ بخش اول -آکالباس شب

پیراهن

                                                       

رنگ پوست و رنگ لباس

به رنگ پوست خود توجه کنید. رنگ پوست شما نقشی بسیار اساسی در انتخاب رنگ لباس ایفا می­ کند. اگر رنگ پوست تیره ای دارید از پیراهن هایی به رنگ روشن استفاده کنید. رنگ های سفید، زرد و صورتی گزینه های مناسبی هستند. یک پیراهن قهوه ­ای یا مشکی یک ترکیب به شدت خفه ارائه می ­دهد.

نکاتی که باید برای انتخاب یک لباس شب مناسب بدانیم/ بخش اول -آکالباس شب

اگر پوستتان روشن است بهتر است از رنگ روشن برای لباس اجتناب کنید، زیرا  شما را رنگ پریده  و بی روح نشان می­ هد. سبزها و قرمزها، به خصوص اگر موهای تیره­ ای دارید، رنگ های مناسبی برای شما هستند.

پیراهن

اگر پوست شما متعلق به هیچ کدام از این دو دسته نیست و پوستی گندمی دارید می­ توانید از رنگ های مناسب هر دو گروه پیشین استفاده کنید و همچنین از رنگ های خنثی مانند خاکستری، قهوه ­ای و یا مشکی.

نکاتی که باید برای انتخاب یک لباس شب مناسب بدانیم/ بخش اول -آکالباس شب

 درهرصورت در نظر داشته باشید که هرکدام از این رنگ ها طیف وسیعی از تیر ه ­ها و روشن ­ها را دربرمی ­گیرند و وقتی از رنگ مناسب صحبت می­ کنیم منظور ما تمام این طیف گسترده نیست، چه بسا که حتی بخشی از این طیف برای پوست گروه دیگر مناسب­ تر باشند.

ذکر این نکته لازم است که انتخاب پارچه ­های گلدار به هیچ وجه برای پیراهن شب انتخاب مناسبی نیست و نمی ­شود آن ها را جزو پیراهن­ های رسمی به شمار آورد.

جنس لباس

حریرها، ساتن و پارچه های براق، پارچه­ های مناسبی برای لباس شب شما به شمار می ­آیند.

پیراهن
        

فرم بدن

فرم بدن فاکتور دیگری است که باید برای خرید یک  لباس شب خوب به آن توجه کنید. این نکته را در نظر بگیرید که انتخاب لباس شما باید به صورتی باشد که ایرادهای اندامتان را تا حد ممکن بپوشاند و روی نقاط مثبت بیشتر تاکید کند. در کل برای بدن پنج شکل تعریف شده است، گلابی، سیب، مثلث معکوس، مستطیل و ساعت شنی. هنگام انتخاب لباس باید فرم بدن خود را در نظر بگیرید و با توجه به آن لباس خود را انتخاب کنید.

در قسمت بعدی در مورد انتخاب مدل لباستان با توجه به فرم بدنی تان به تفصیل صحبت خواهیم کرد و خواهیم گفت که دارای هرکدام از این فرم های بدنی هستید، کدام مدل از لباس ها را باید بپوشید.

اگر دوست داشته باشید می توانید سری به مطلب «لک بری لباس های مجلسی» بزنید.

  مقالات مرتبط
 • نکاتی که باید برای انتخاب یک لباس شب مناسب بدانیم/ بخش اول -آکالباس شب
  آشنایی با برند BROCK
 • پیراهن
  روانشناسی رنگ؛ شما هر آنچه می پوشید هستید
 • نکاتی که باید برای انتخاب یک لباس شب مناسب بدانیم/ بخش اول -آکالباس شب
  لباس درخشان کلیر دینز در مراسم مت گالا او را تبدیل به سیندرلا کرد

.

منبع :