آکاایران: این ماسک ها شفافیت و روشنی پوستمان را دوباره برگردانده و به آن شادابی می بخشند. چند ماسک روشن کننده مخصوص این نوع پوست ها وجود دارند که ساده و راحت در منزل تهیه می شوند و در شفاف کردن پوست بسیار مؤثر هستند. حال قبل از آن که به ماسک ها بپردازیم، توصیه می کنیم ماهی یکی، دو بار در حمام بر روی پوست مرطوب شده خود سفیداب (روشور) پودر شده بمالید و کمی صبر کنید، سپس با ماساژ و از بین بردن لایه های کثیف روی پوست آن را بشویید. این عمل یکی – دو بار در ماه هم به پاکسازی و لایه برداری پوست و هم به روشن شدن آن کمک می کند.
 

آکاایران: پوست های کدر و این ماسک های روشن کننده

 

ماسک سفیده تخم مرغ: سفیده تخم مرغ چون حالت چسبندگی شدیدی دارد، علاوه بر شفاف کردن پوست در ترمیم جوش های صورت نیز مؤثر است. پس یک عدد سفیده تخم مرغ را خوب بزنید تا کاملاً سفید شده و کف کند، سپس این کف سفید را روی پوست مالیده و بدون حرکت پانزده دقیقه در آرامش دراز بکشید. وقتی کاملاً جذب و خشک شد پوست را ابتدا با آب ولرم و سپس حتماً با آب سرد و خنک بشویید. از این ماسک هفته ای دو بار در آرامش کامل استفاده کنید.
· ماسک پودر بادام و عسل: یک قاشق مرباخوری عسل را با نصف قاشق چایخوری پودر بادام سفید شده مخلوط کنید. برای راحتی کار عسل را در جای گرمی – روی کتری آب جوش – قرار دهید تا راحت تر با پودر بادام مخلوط شود، سپس این مخلوط را آرام و با حرکت دورانی روی پوست مالیده، پس از خشک شدن ابتدا با آب ولرم و سپس با آب سرد و خنک بشویید. از این ماسک هفته ای یک بار استفاده کنید.
· ماسک نشاسته: نشاسته نیز به دلیل چسبندگی خاصیت تمیز کردن پوست را دارد و تمام جرم های پوستی را گرفته و در ترمیم جوش ها نیز بسیار مؤثر است. برای درست کردن ماسک نشاسته هم می توانید از یک قاشق غذا خوری ماست کم چرب و یک قاشق چایخوری نشاسته استفاده کنید و هم می توانید به جای ماست از یک قاشق شیر استفاده کنید، پس از مخلوط کردن، آن را به آرامی روی پوست زده و صبر کنید تا کاملاً جذب شود و همانند ماسک های قبلی ابتدا با آب ولرم و سپس با آب خنک و سرد بشویید. از این ماسک هفته ای یکی – دو بار استفاده کنید.
· ماسک پودر شیر: یک قاشق غذا خوری عسل را با یک قاشق چایخوری پودر شیر مخلوط کرده و به همان شیوه ماسک های قبلی بر روی پوستتان بزنید و پس از جذب و خشک شدن ابتدا با آب ولرم و سپس با آب خنک بشویید.
· ماسک پرتقال و شیر: پس از اینکه از خوردن پرتقال لذت بردید، پوست های آن را دور نیندازید! آنها را نگه دارید و در آفتاب قرار دهید تا کاملاً خشک شوند، سپس آنها را پودر کنید. بعد مقداری شیر به آن اضافه کنید تا به مایعی چسبناک تبدیل شود. این مایع چسبناک را به قسمت هایی از پوست که دوست دارید درمان شود بمالید و منتظر بمانید تا خشک شود. سپس با آب ولرم پوست را بشویید و آن را به صورت ضربه ای با دستمال خشک کنید.
· ماسک موز و عسل: یک عدد موز کوچک را له کرده و دو قاشق خامه ترش و یک قاشق عسل به آن اضافه کنید، این مواد را خوب با هم مخلوط کرده و ماسک را روی صورتتان قرار دهید و بعد از چند دقیقه با آب سرد بشویید.
· ماسک سیب زمینی: سیب زمینی علاوه بر مصارف خوراکی، برای پوست نیز بسیار مفید است. تام کاری که باید انجام دهید این است که یک عدد سیب زمینی را برش زده و آن را هر روز به صورت خود بمالید. با این کار پوستی سفیدتر و روشن تر خواهید داشت. همچنین می توانید سیب زمینی را رنده کرده و آن را به صورت تفاله در آورید و آب خالص آن را برای روشن شدن پوستتان مورد استفاده قرار دهید. برای از بین بردن هر گونه لک و قرمزی روی پوست نیز می توان از سیب زمینی استفاده کرد.
· ماسک آرد نخود، شیر و آبلیمو: آرد نخود یکی از محصولاتی است که به روشنایی پوست کمک می کند و شما می توانید به عنوان محصولی بی خطر برای روشن کردن پوست خود از آن استفاده کنید. مقداری آرد نخود را با کمی زردچوبه و مقداری شیر و آبلیمو مخلوط کنید و آنقدر هم بزنید تا به ماده ای چسبناک تبدیل شود. بعد آن را روی پوست خود بمالید و منتظر شوید تا خشک شود. سپس آن را بشویید. از این ماسک می توانید به عنوان شیرپاک کن برای پاک کردن کرم و کرم پودر نیز استفاده کنید.
نکاتی در رابطه با استفاده از ماسک های صورت
۱- بهترین طرز استفاده از ماسکهای صورت چیست؟
– ابتدا هر نوع آرایش را از روی پوستتان پاک کنید. بعد در یک فضای مرطوب و گرم، مانند حمام قرار بگیرید تا منافذ صورتتان باز شود.
– در طول استفاده از تمامی این ماسک ها حتماً از صحبت کردن، خندیدن و حرکت کردن خودداری کنید. بهتر است ماسک را در آرامش کامل و با فکری آرام استفاده کنید تا هم تأثیر بیشتری بر روی پوست داشته باشد و هم از به وجود آمدن چین و چروک های صورت جلوگیری شود.
۲- استفاده از یک ماسک صورت بهتر است یا استفاده از چند نوع ماسک صورت؟
– استفاده از خوبی های چند ماسک مسلماً بهتر از یک نوع ماسک خواهد بود. بهترین کار این است که بر حسب نیاز خود مثلاً سه نوع ماسک را انتخاب کنید و در طول هفته به نوبت از آنها استفاده کنید.
– هرگز پشت سر هم از دو ماسک استفاده نکنید، زیرا پوست نیازمند زمانی برای دریافت مواد فعالی است که روی آن نشسته است.
۳- آیا باید ماسک را از روی صورت شست یا باید خشک شود؟
– مدت زمانی که ماسک باید روی صورت استراحت کند ده تا بیست دقیقه است.
– اگر این نوع ماسکها را به موقع از روی پوست پاک نکنید، احساس گزش و سوزش خواهید کرد.
بولتن نیوز
,پوست کدر،ماسک روشن کننده،ماسک،پوست،تابناک باتو
,پوست کدر،ماسک روشن کننده،ماسک،پوست،تابناک باتو
.

منبع :