آکاایران: همه ی ما می دانیم که با مصرف هرچه بیشتر میوه وسبزیجات، نه تنها سالم تر خواهیم بود، پوست زیباتری هم خواهیم داشت. اما می دانید کدام میوه ها مخصوصا به زیباترشدن پوست تان کمک می کنند؟ در این مقاله، به شما ‍‍۱۰ میوه را معرفی می کنیم که اگر می خواهید پوست سالم و درخشان داشته باشید، باید بیشتر با آنها دوست شوید.

سیب

هندوانه

حتما با خواص هندوانه آشنا هستید، در تابستان هیچ چیز به اندازه ی هندوانه ی تازه و شیرین نمی چسبد. هندوانه که بیش از ۹۰ درصد آن را آب تشکیل می دهد، پوست شما را از درون هیدراته می کند.

آکاایران: ۱۰ خوراکی ای که به شما کمک می کنند پوست زیباتری داشته باشید

موز

موز یکی از بهترین منابع پتاسیم است که برای حفظ تعادل رطوبت پوست لازم است. خشکی شدید پوست از نشانه های کمبود پتاسیم است. برای حفظ پتاسیم بدن تان، سعی کنید مصرف روزانه یک عدد موز را در برنامه ی غذایی تان قرار دهید.

آناناس

۱۰ خوراکی ای که به شما کمک می کنند پوست زیباتری داشته باشید ۱۰ خوراکی ای که به شما کمک می کنند پوست زیباتری داشته باشید

آناناس در بسیاری از فرهنگ ها مدت ها به عنوان گیاهی دارویی استفاده می شد، زیرا تنها میوه ای است که آنزیمی به نام بروملاین دارد که با التهاب و تورم پوست مبارزه می کند.

توت فرنگی

چه کسی می تواند در مقابل ظرفی پر از توت فرنگی مقاومت کند؟ حتی پوست شما به خاطر خوردن این میوه ی دلپذیر و خوشمزه از شما تشکر خواهد کرد. توت فرنگی مقدار زیادی آلژیک دارد که با آسیب های ناشی از پرتوهای فرابنفش و چروک ها مقابله می کند.

پاپایا

۱۰ خوراکی ای که به شما کمک می کنند پوست زیباتری داشته باشید ۱۰ خوراکی ای که به شما کمک می کنند پوست زیباتری داشته باشید

پاپایا میوه ای ست پر از ویتامین A و آنزیم پاپایین که به تخریب پروتئین های غیرفعال و ازبین بردن سلول های مرده ی پوست کمک می کند.

کیوی

زیر پوست زبر و خشن این میوه، باطنی خوشمزه نهفته است. کیوی در میان میوه ها بیشترین میزان ویتامین C را دارد که بی بروبرگرد برای زیبایی و طراوت پوست لازم است.

انار

انار هم در کنار بلوبری لقب «اَبَرغذا» را دارد و منبعی غنی از انواع مواد مغذی است. انار ترکیبات ضدپیری قوی ای دارد که به رشد و تقسیم سلول های پوستی کمک می کند.

گیلاس

۱۰ خوراکی ای که به شما کمک می کنند پوست زیباتری داشته باشید ۱۰ خوراکی ای که به شما کمک می کنند پوست زیباتری داشته باشید

گیلاس علاوه بر اینکه خیلی خوشمزه است، بیشترین تراکم آنتی اکسیدان را در بین میوه ها دارد که با رادیکال های آزاد مقابله می کند و پیری پوست را به تأخیر می اندازد.

سیب زمینی

اگر پوست زیر بغل تان تیره شده است، یک برش سیب زمینی را به مدت ده دقیقه زیر بغل تان بمالید و بعد آن را با آب ولرم بشویید. سیب زمینی خاصیت اسیدی ملایمی دارد که به عنوان یک سفید کننده ی طبیعی عالی عمل می کند.

.

منبع : chetor.com