آکاایران: راهنمای انتخاب رنگ لباس مطابق رنگ پوست

آکاایران: راهنمای انتخاب رنگ لباس مطابق رنگ پوست

همیشه نمی توان از رنگ ها و مدل هایی استفاده کرد که طبق قوانین رنگ ها به شما بیاید، گاهی تنوع هم لازم است، پیشنهاد ما این است که این قوانین را برای مهمانی ها و مراسم های خاص به کار ببرید و در موارد عادی، مانند حضور در کوچه و خیابان و در محل کار، خود را از قید و بند این حرف ها آزاد کنید …

توجه به رنگ پوست و سایز اندام برای پوشیدن رنگ های مختلف لباس، کاری عقلایی و پسندیده است، خوب طبعا شما در حال هزینه کردن برای پوشش خود هستید و چه بهتر که این هزینه در راه درستش استفاده شود.

چه بسیار انسان هایی که هزینه و توان زیادی برای لباس های خود صرف می کنند، اما در کمال تاسف، نه تنها زیباتر و پسندیده تر نمی شوند، بلکه شاید رنگ لباسشان به رنگ پوست و یا سایز اندامشان ، نیاید و لبخند تمسخر را بر لبان بعضی ها بشانند.

خوب هدف از پوشیدن لباس چیست؟

از بچگی در کتاب های درسیمان خوانده ایم که شاید اولین هدف، حفاظت از بدن است و در قدم های بعدی، زیباتر شدن، پس چه بهتر که از یکسری رمز و رموز آگاهی یابیم تا بتوانیم با چشمان باز و دقیق، لباس های خود را انتخاب کنیم.

نکته ی دیگر در انتخاب رنگ لباس، رنگ مو و رنگ چشمان شماست که بهتر است به آنها هم توجه داشته باشید. گاهی هم ممکن است که تناژهای یک رنگ باهم متفاوت باشند، همینطور رنگ پوست که مطلق نیست، ما در اینجا فقط عناوین کلی را بازگو می کنیم و اِعمال سلیقه آن با خودتان.

البته ذکر این نکته ضروری است که همیشه نمی توان از رنگ ها و مدل هایی استفاده کرد که طبق قوانین رنگ ها به شما بیاید، گاهی تنوع هم لازم است، پیشنهاد ما این است که این قوانین را برای مهمانی ها و مراسم های خاص به کار ببرید و در موارد عادی، مانند حضور در کوچه و خیابان و در محل کار، خود را از قید و بند این حرف ها آزاد کنید.

در گام بعدی می توانید با رنگ ها بازی کنید و نظر اطرافیانتان را در مورد آن جویا شوید، شاید رنگ پوست شما آن چنان خاص باشد که در هیچ قانونی نگنجد!

رنگ پوست شما کدام است؟

هر فردی پوستی متفاوت، از روشن و گندمی گرفته تا تیره و…، دارد. بعضی از رنگ ها هستند که نسبت به رنگ های دیگر بیشتر به ما می آیند و هنگامی که آنها را می پوشیم زیباتر و شیک تر به نظر می رسیم. اما از چه راهی متوجه شویم که چه رنگ لباسی به صورت ما می آید و چه رنگی به ما نمی آید؟

خیلی ها از پوشیدن لباس های رنگی صرف نظر کرده و دو رنگ سیاه و سفید را ترجیح می دهند. بعضی به این دلیل که فکر می کنند لباس های رنگی به آنها نمی آید یا به اشتباه فکر می کنند مشکی به آن ها بیش تر می آید، جرات و لذت پوشیدن رنگ های شاد را از دست می دهند و به رنگ های تیره محدود می شوند.

حال آن که شخصیت افراد با پوشیدن لباس های رنگی بیش تر نشان داده می شود. بنابراین بهتر است که به جای محدود کردن خودتان به چند رنگ، به دنبال رنگ هایی باشید که به شما می آیند.

در ادامه به شما کمک می کنیم تا با توجه به رنگ پوست تان، بهترین رنگ لباس را برای خود انتخاب کنید.

پوست روشن

آیا موهایی قرمز، بلوند یا قهوه ای روشن دارید؟ اگر موهایتان به یکی از این رنگ هاست، مطمئنا پوستی روشن دارید. افرادی که پوستی سرد یا روشن دارند، به سادگی زیر نور آفتاب تغییر رنگ نمی دهند یا حتی در بیشتر موارد قرمز می شوند. این افراد با این شرایط باید به چهره خود کمی رنگ دهند.

راهنمای انتخاب رنگ لباس مطابق رنگ پوست راهنمای انتخاب رنگ لباس مطابق رنگ پوست

چه رنگ هایی بپوشید؟

رنگ های تیره مانند خاکستری، قهوه ای، شرابی، سبز تیره، سورمه ای و آبی تیره از این جهت که با پوست تان در تضاد خواهند بود، به صورت شما می آیند. در واقع این رنگ ها تاکید را از روی پوست تان برداشته و چشم ها را به سمت خود جلب می کنند که در این صورت بی رنگی پوست تان خیلی به چشم نمی آید.

از پوشیدن چه رنگ هایی خودداری کنید؟

از این رو که پوست صورت شما روشن است، باید از پوشیدن رنگ های روشن خودداری کنید. رنگ های پاستلی نیز رنگ چهره شما را پریده تر نشان می دهد، بنابراین دور رنگ های پاستلی را نیز خط بکشید. این موضوع در مورد رنگ های خنثی مانند سفید، مشکی یا بژ نیز صادق است. به جای آنها از رنگ های خردلی، خاکی یا فیلی استفاده کنید.

اگر به رنگ های روشن تمایل زیادی دارید، پیشنهاد ما به شما این است که رنگ های تیره مانند سورمه ای، قهوه و مشکی را در کنار رنگ های روشن به تن کنید اما از پوشیدن رنگ های روشن به تنهایی، به شدت بپرهیزید.

پوست زیتونی

اگر پوستی زیتونی یا گرم دارید، شانس شما از افرادی که پوستی روشن دارند بیشتر است، زیرا رنگ های بیشتری برای انتخاب پیش رویتان است.

چه رنگ هایی بپوشید؟

اگر چه بیشتر رنگ ها به صورت شما می آیند، اما اگر بخواهید بدانید که بهترین رنگ برای شما چیست، ما رنگ های روشن تر یا تیره تر از رنگ پوست تان را به شما پیشنهاد می دهیم. به عنوان مثال برای رنگ های روشن رنگ هایی چون بژ روشن یا خاکستری روشن و برای رنگ های تیره تونالیته های تیره بنفش را انتخاب کنید.

برای فصل تابستان، رنگ های روشن بهترین انتخاب هستند. به عنوان مثال شما می توانید چند رنگ خنثی مانند سفید، کرم، خاکستری و… را با هم به تن کنید تا بر تن رنگ صورت شما تاکید کند.

از پوشیدن چه رنگ هایی خودداری کنید؟

از آنجایی که تن پوست شما به زردی و سبزی می زند، باید از پوشیدن رنگ هایی که به رنگ پوست شما نزدیک است، خودداری کنید. رنگ های پسته ای، زرد، زیتونی و قهوه ای موکا رنگ هایی هستند که باید از آنها بپرهیزید.

پوست تیره

چه رنگ لباسی به پوست صورت شما می آید؟

درست شبیه افرادی که پوستی زیتونی دارند، افرادی با پوست تیره نیز انتخاب های زیادی پیش رویشان است. از رنگ های خنثی گرفته تا رنگ های جیغ و پاستلی… آنها در هر رنگی دلپذیر و جذاب خواهند شد. فقط یادتان باشد که در رنگ هایتان تعادل ایجاد کنید. به عنوان مثال رنگ های پاستلی را در کنار رنگ های خنثی به تن کنید تا خیلی توی ذوق نزند.

راهنمای انتخاب رنگ لباس مطابق رنگ پوست راهنمای انتخاب رنگ لباس مطابق رنگ پوست

از پوشیدن چه رنگ هایی خودداری کنید؟

از آنجا که تن پوست شما قهوه ای است، باید از پوشیدن لباس هایی به این رنگ خودداری کنید زیرا با رنگ پوست شما تضادی ایجاد نخواهد کرد و تنها از جذابیت تان می کاهد. رنگ های پاستلی نیز از جمله رنگ هایی است که با رنگ پوست شما جور در نمی آید.

اگر چه سورمه ای و مشکی از رنگ هایی است که در کمد لباس تمام آقایان به وفور دیده می شود، اما بهتر است که انتخاب آن را به حداقل برسانید و به جای آن از رنگ هایی استفاده کنید که با رنگ پوست شما در تضاد است.

loading...
.

منبع : https:portal-rangi.com