آکاایران به نقل از مدآنلاین : دبیر کمیته فرهنگی و هنری جشنواره بین المللی مد و لباس فجر از داوری آثار تولیدی عرصه های نمایشی در چهارمین دوره از جشنواره مد و لباس خبر داد.

  سیدعلی کاشفی  خوانساری گفت: امسال بخش فرهنگی جشنواره مد و لباس با تغییرات و بخش های جدیدی همراه است و هدف از تغییرات این است که از یک سو اهالی صنعت مد و لباس با قابلیت قالب های مختلف هنری در پیشرفت کارشان بیشتر آشنا شوند و از سوی دیگر اذهان عمومی جامعه و مردم با موضوع مد و لباس بیشتر آشنا شود.

دکوراسیون

دبیر کمیته فرهنگی و هنری جشنواره بین المللی مد و لباس فجر با اشاره به اینکه در این دوره سعی شده است بخش های مختلف جشنواره کاربردی تر باشند افزود: با توجه به اینکه صدا و سیما به تولید برنامه هایی با موضوع لباس پرداخته است، بخش مسابقه برنامه های رادیویی و تلویزیونی به جشنواره اضافه شده و برنامه ها مورد داوری قرار می گیرند. همچنین بخش فیلم کوتاه مردمی نیز در بخش رقابتی قرار دارد و امیدواریم فیلم های موبایلی که توسط مردم تهیه شده است را دریافت کرده و داوری کنیم.

کاشفی افزود: بخش تبلیغات هم از نکات مهمی است که به جشنواره امسال اضافه شده است. به نظر ما اقلام تبلیغاتی برندهای پوشاک نقش مهمی در ترویج لباس دارد و اهمیت آنها در دنیای مد ثابت شده است. در این بخش نیز آثار تبلیغاتی برندهای مختلف دریافت شده و توسط کارشناسان مورد داوری قرار می گیرد.

مدآنلاین

او با اشاره به افزودن بخش مسابقه طراحی لباس فیلم و تئاتر گفت: امسال در جشنواره‎های فیلم و تئاتر فجر نمایندگانی از کمیته فرهنگی بنیاد ملی مد و لباس، که ترکیبی از منتقدان تئاتر، سینما، روزنامه نگاران و کارشناسان صنعت پوشاک هستند، به دیدن آثار می روند تا بهترین طراحی لباس ها را در فیلم و تئاتر انتخاب کنند. کارهای انتخاب شده در مسابقه شرکت کرده و در جشنواره مد و لباس به نمایش در می آیند.

چهارمین جشنواره مد و لباس فجر 5 تا 11 اسفندماه در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

منبع : modeonline.ir