تحقیقات جدید محققان نشان داده است که حالات روحی روزانه هر فردی ممکن است تا حدی به عواملی مانند ناراضی بودن از کار و یا حتی مشکلات مالی برگردد، اما آنچه که اخلاق و حوصله ی هر فرد را در روز می‌سازد، خوش‌اخلاقی دوستان وی است.

بر اساس این تحقیق ، اگر صبح زود شما دوستی را ببینید که در حال لبخند زدن است و از زندگی اش رضایت دارد حتما آن روز را بهتر و خوش‌اخلاق‌تر سپری خواهید کرد و بالعکس نارضایتی او از زندگی اش شما را هم به ناراحتی می‌کشاند.

آنچه که در این تحقیق جالب به نظر می‌رسد آن است که نه تنها خلقیات حالتی مسری دارد، بلکه سیگار کشیدن و عادات غذا خوردن نیز تاثیر زیادی روی اطرافیان دارند، به شکلی که اگر دوست پُرخوری داشته باشید، شما هم به همراه او بیشتر می‌خورید و حتی ممکن است عملی مانند سیگار کشیدن او ، شما را هم به این کار بکشاند.

تحقیق روی 5000 فرد بالغ در طول 20 سال نشان داده است که خوش‌اخلاقی هر فردی روی دوست صمیمی که با او در ارتباط است تاثیر بسیار زیادی می‌گذارد و در واقع خوشحالی فرد، به خوشحالی دوست صمیمی وی بستگی دارد.

در این تحقیق گسترده اثبات شد که اگر دوست صمیمی فردی همیشه خوشحال باشد، حالات روحی او را تا 60 درصد تغییر داده و به سمت بهتر شدن سوق می‌دهد.

این احساس و تلقین مغز در مورد چاق شدن و بیشتر غذا خوردن و حتی سیگاری بودن و یا ترک آن نیز وجود دارد.

همشهری

*

منبع : tebyan.net