آکاایران: آیا برای آرایش چشم سایه پودری بهتر می یاشد یا مایع ؟

آکاایران: آرایش چشم در زیبایی  بسیار موثر می باشد و یک آرایش حرفه ای می تواند چهره ی شما را حسابی دگرگون کند و زیبایی خاصی به چهره  ی شما  ببخشد.برای آرایش چشم باید از مداد چشم،خط چشم و انواع سایه و ریمل استفاده کنید.در این مطلب از سایت میهن تازدر مورد این موضوع بحث می کنیم که برای آرایش چشم سایه پودری مناسب تر است یا سایه مایع؟و اینکه آرایشگران حرفه ای از کدام روش استفاده می کنند.

استفاده از هر دو نوع سایه پودری و سایه مایع در بین آرایشگران حرفه ای متداول است و ترکیبی از دو نوع سایه را استفاده می کنند تا زیبایی چشم ها خیره کننده شود.برای آرایش چشم باید به مدل چشم ها و رنگ آن دقت کنید و از سایه هایی که تم های متناسب با رنگ چشم تان دارد استفاده کنید.افراط در استفاده از سایه چشم می تواند سن شما را بالاتر نشان دهد پس حسابی مراقب باشید.در موقع خرید سایه چشم همیشه برایمان سوال پیش می آید که کدام نوع آنرا انتخاب کنیم : نوع پودری آن بهتر است یا نوع مایع آن ( کرم مانند).

سایه چشم های مایع به دلیل اینکه رنگ های روشن تری دارند و به زیبایی با دیگر رنگ ها ترکیب می شوند در بین آرایشگران حرفه ای از محبوبیت بیشتری برخوردارند. شما می توانید از آنها به تنهایی و یا به عنوان زمینه برای سایه های دیگر استفاده کنید. اگر تمایل دارید که تفاوت این دو نوع سایه چشم را بدانید در اینجا چند نکته را ذکر می کنیم تا تصمیم نهایی تان را برای انتخاب بگیرید:

سایه چشم مایع
سایه چشم های  مایع به مقدارکمی دارای  پایه درخشان تری هستند و می توان از آنها به تنهایی, فاقد ماده پایه دیگری استفاده کرد. این سایه ها مدت زمان طولانی تری ماندگاری دارند وگاهی تمام طول روز دوام می آورند. برای استفاده از آنها از برس مخصوص و یا انگشت می توان استفاده کرد. اگرپلک چشم شما خشک است, سایه های مایع که کرم مانند هستند,بهترین گزینه اند.

سایه چشم پودری
سایه های پودری نسبت به سایه های مایع دارای تنوع رنگ  بیشتری هستند. معمولا قبل از استفاده از آنها نیاز به زیر سازی(استفاده از ماده پایه) برای دوام بیشترهستند .درمقایسه با سایه های مایع به هنگام ترکیب آنها, رنگ های بیشتری از آنها میتوان  به دست آورد. کار با سایه های پودری برای طراحی روی پلک به مراتب آسان تر از نوع مایع آن است و دقت و ظرافت کار نیز بیشتر است.آرایشگران حرفه ای استفاده از هر دو را درحین کار به صورت متناوب ترجیح می دهند.

.

منبع : mihantaz.com