آکاایرانبافت مو انتخاب اول اکثر خانم ها برای جشن ها و مهمانی های مختلف است و ترجیح میدهند موهایشان را ببافند تا از سادگی خارج شود،شاید با دیدن یک بافت موی زیبا با خودتان بگویید حتما روش بافت آن بسیار سخت و دشوار است اما در حقیقت اینطور نیست با چند حرکت ساده میتوانید موهایتان را به زیباترین شکل ممکن ببافید. در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آموزش آرایشی آکاایران, 2 مدل بافت مو ساده و پرطرفدار را مشاهده میکنید که قطعا به دردتان میخورند.

 

 

آموزش بافت مو تیغ ماهی

مدل تیغ ماهی برای خانم هایی که می خواهند موهایشان را خیلی زود درست کنند و با آن راحت باشند مناسب است. این مدل مو را می توانید در فشن شوهای ژان پل گولتیه و فشن شوی پرادا و ... مشاهده کنید که تبدیل به ترند جدید بانوان شده است. می توانید این مدل مو را به صورت مرتب و براق یا به صورت نامرتب و شل و حتی خیس درست کنید. در هر صورت درست کردن آن بسیار آسان است و اگر تکنیک آن را یاد بگیرید می توانید برای موهای بلند و کوتاه و به صورت باز یا شینیون آن را بکار بگیرید. 

مراحل بافت مو تیغ ماهی

 1. قدم اول برای این بافت، بدین گونه است پس از شانه زدن کامل مو، مقداری کمی از ژل را بر روی موهای خود بمالید تا بافت خیس درست شود، یا اینکه اگر می خواهید مدل موی شما بسیار شیک و جذاب شود موها را موج دار یا دار کار کنید.
 2. قدم دوم تمامی موها را به صورت مساوی به دو بخش تقسیم کنید.
 3. موهای سمت راست خود را با دست راست نگه دارید و سپس با دست چپ مقدار کمی از موهای سمت چپ بیرون بیاورید و به داخل سمت راست ببرید.
 4. سپس این کار را برای سمت دیگری نیز انجام دهید. بدین گونه که سمت چپ مواها را با دست چپ نگه دارید و مقداری از موهای سمت راست را به داخل موهای سمت چپ ببرید.
 5. این کار ار اینقدر تکرار کنید و آن ها را ضربدری در هم ببافید تا به انتهای موها یا نوک موها برسید.
 6. سپس پس از پایان بافتن با یک کش انتهای موها را به صورت محکم ببندید و به وسیله اسپری تافت موها را مرتب و براق کنید.
 7.  برای اینکه این مدل به صورت بچه گانه به نظر نیاید، تا انتهای مو، موها را ببافید.
   

آموزش تصویری بافت مو تیغ ماهی

 

 

آموزش بافت مو تیغ ماهی پری دریایی

این مدل ترکیبی ار مدل فرانسوی و بافت تیغ ماهی است. با نگاه اول به این مدل شاید برایتان پیچیده و سخت بیاید، ولی این گونه که شما فکر می کنید نیست و با کمی تمرین می توانید مدلی بسیار ساده و زیبا داشته باشید. مراحل بافت این مدل مو به شرح زیر است:

 

 1. ابتدا موها را شانه زده و سپس از نزدیک خط رویش مو، دو قسمت کوچک مو را جدا کنید.
 2.  قسمت کمی از موی سمت راست را بردارید و مانند دو قسمت قبلی که با دست چپ نگه داشته اید این دو قسمت را نیز نگه دارید.
 3. سپس این کار را با قسمت سمت چپ انجام دهید. بدین صورت که قسمتی از موهای سمت چپ را برداشته و با دست راست نگه دارید.
 4. در این مرحله قسمت کوچکی از موی سمت راست را به قسمت کوچک سمت چپ ببافید. سپس قسمتی از موهایی که از خط رویش مو برداشته اید را به سمت راست اضافه کنید و این مو ها را با سمت چپ ببافید. این عمل را در دو طرف مو انجام دهید و کار را با اضافه کردن مو از خط رویش مو ادامه دهید.
 5. این بافت از بالای سر تا گردن با این روشی که در بالا گفته شده است انجام می گیرد. بدین گونه که بردن مو و بافتن با سمت چپ و اضافه کردن مو از خط رویش و بافتن با قسمت سمت چپ. تفاوتی که بافت از گردن به بعد وجود دارد این است به جای برداشتن مو از خط رویش، موها را از زیر بافت بر می داریم و اضافه می کنیم.
 6. پس از بافتن تمام موها، یعنی هنگامی که موها را تا انتها بافتیم به وسیله یک کش انتهای بافت را محکم می بندیم. بهتر است از دو طرف بافت را بکشید تا حجم موها بیشتر به نظر آید و سپس آن را با یک کش ببندید.

آموزش تصویری بافت مو تیغ ماهی پری دریایی(منبع پرشین وی)

 آموزش مدل موی زیبا و جذاب بافت تیغ ماهی پری دریایی

 آموزش مدل موی زیبا و جذاب بافت تیغ ماهی پری دریایی

 آموزش مدل موی زیبا و جذاب بافت تیغ ماهی پری دریایی

 

بافت مو مدل تاج

آموزش بافت موی پرطرفدار

مراحل بافت مو تاجی:

1. در اولین مرحله باید با استفاده از یک شانه فرق وسط باز کنید کاملا دقیق و مرتب.

2. هر دو طرف مو را به روش ساده و کلاسیک ببافید.

3. یک قسمت ار بافت مو را دور سر بپیچید و گیره بزنید، قسمت دیگر را در جهت مخالف بپیچید دور سر و گیره بزنید.

4. هر دو قسمت بافت مو را با استفاده از سنجاق سر در جای خود محکم کنید.

5. به بافت مویتان کمی تافت بزنید.