آکاایران: استفاده از شیر برای زیبایی پوست صورت و بدن

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ وقتی شیر در خانه هست دیگر چه نیازی به محصولات گران قیمت آرایشی و بهداشتی معدنی می توانیم داشته باشیم؟ حمام شیر قرن هاست که رواج دارد و فواید زیادی برای پوست دارد. از فواید آن خاصیت مرطوب کننده، براق کننده و از همه مهمتر تازه کردن پوست می باشد. پس بیایید با انجام این کارها به پوستمان بیشتر اهمیت بدهیم.

حمام شیر:

داخل وان حمام را پر از آب گرم کنید و ۳ الی ۱۱ لیتر شیر داخل آن بریزید. می توانید بیشتر هم بریزید. به اندازه ای وان را پر کنید که وقتی داخل آن رفتید سرریز نشود.

داخل وان به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه استراحت کنید. اگر این کار را به مدت یک هفته هرروز انجام دهید پوست شما شفاف و روشن خواهد شد.

در آخر پوست را کاملا بشوئید. چون می خواهید که پوستتان در حالت عادی براق باشد نه با لایه شیر باقیمانده روی پوست.

ماسک پاکسازی پوست

۲ قاشق سوپ خوری شیر را با ۱ یا ۲ قاشق سوپ خوری عسل، آب لیمو، بکینگ پودر مخلوط کنید یک عدد قرص ویتامین E را برای پاکسازی بیشتر به آن اضافه کنید. پوست شما به اندازه بدنتان به ویتامین E نیاز دارد.

این مواد را به پوست صورت یا هر قسمت دیگری از پوستتان که بخواهید می توانید بزنید. پس از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه که مواد روی پوست سفت شد با آب گرم بشوئید. با این ماسک پوستتان احساس نرمی و تازگی بیشتری می کند.

با شیر اسکراب لایه بردار بسازید

برای از بین بردن یک لایه از سلول های مرده پوست و ایجاد لایه نوین از شیر به عنوان لایه بردار استفاده کنید. ۱ پیمانه شیر و ۳ قاشق سوپ خوری بلغور جو دوسر را با هم مخلوط کرده و به صورت بمالید.

اجازه بدهید ماسک روی پوست خشک شود سپس با آب گرم بشوئید. اگر دوست دارید که مواد ماسک را از قبل آماده داشته باشید، می توانید با شیرخشک تهیه کرده و داخل فریزر نگه دارید.

یا می توانید نصف پیمانه بادام داخل شیر بریزید و بگذارید تا صبح بماند. سپس داخل مخلوط کن آن را مخلوط کنید تا حالت خمیری به خود بگیرد. پس از آماده شدن به صورت بمالید.

پنبه آغشته به شیر را به لکه های سیاه پوست بزنید

همانطور که آب لیمو پوست صورت را روشن می کند، شیر هم به دلیل اسید لاکتیک موجود در آن همان نتیجه را می دهد. اگر روی پوست صورت لکه های سیاه و تیره دارید، پنبه ای را آغشته به شیر کنید و به قسمت های تیره پوست بمالید. بگذارید تمام شب روی پوست بماند و صبح بشوئید.

تونر پوست

اگر دوست ندارید که شیر شب تا صبح روی پوستتان بماند می توانید از آن به عنوان تونر استفاده کنید. به این صورت که پنبه آغشته به شیر را به صورت بمالید و پس از ۱۵ دقیقه بشوئید. با تکرار این کار روشنی طبیعی پوست را به آن باز می گردانید.

برخی می گویند شیر پوست را روشن می کند در حالیکه ممکن مصرف بیش از اندازه آن نتیجه برعکس بدهد.

بستن منافذ پوست

فقط شیر نیست که برای پوست مفید است بلکه تمام مخصولات لبنیاتی مفید هستند. اگر به دنبال این هستید که منافذ پوست را ببندید، تنها کاری که لازم است بکنید این است که یک لایه خامه ترش یا دوغ روی پوست بمالید و پس از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه آن را بشوئید.

نکاتی در مورد مصرف شیر

فقط شیر گاو مصرف نکنید: شیر گاو اولین انتخاب همه ماست اما انواع مختلفی از شیر وجود دارد. شیر بز هم خوب است. سطح ph شیر بز به سطح موجود در پوست ما بسیار نزدیک است.

همیشه شیر پرچرب مصرف کنید: هنگام مصرف شیر نگران چربی آن نباشید. هرچه شیر چرب تر باشد تاثیر مرطوب کنندگی و رطوبت رسانی آن از پروتئین ها و ویتامین های موجود در چربی آن بیشتر می شود. به همین دلیل شیرهای پرچرب بهتر هستند. این مسئله در مورد محصولات لبنیاتی دیگر مثل ماست و دوغ هم صدق می کند.

.

منبع : alamto.com