آکاایران: بافت مو هلندی دو طرفه به بافت مو بوکسور نیز معروف است و جزو منظم ترین و شیک ترین مدل بافت موها است، در این مقاله , طرز بافتن مو هلندی دو طرفه را مرحله به مرحله آموزش میدهیم. امیدواریم این مدل بافتن را یاد بگیرید و از این حالت موهای خود لذت ببرید. برای مشاهده آموزش در ادامه مطلب با آکاایران همراه باشید.

مرحله 1: برای بافت مو هلندی دو طرفه اولین کاری که بعد از شانه کردن موها باید انجام دهید این است که با استفاده از شانه دم موشی موهایتان را از وسط به دو قسمت تقسیم کنید، یک قسمت از موها را کلیپس بزنید و از قسمت دیگر شروع به بافتن کنید.

بافت موي هلندي دو طرفه

مرحله دو: از جلوی موهایتان یک قسمت باریک جدا کنید و آن را به سه قسمت تقسیم کنید به این صورت که قسمت شماره یک جلوی سر و قسمت دو وسط سر و قسمت سه پشت سر قرار بگیرد.

بافت مو هلندی دو طرفه

مرحله سه: شروع به بافتن کنید همانند بافت ساده اما با این تفاوت که هر بار باید یک قسمت مو از کاره ها اضافه کنید، به این ترتیب موها را تا پایین میبافید و یک طرف از بافت موهایتان تکمیل میشود.

بافت موی هلندی دو طرفه

مرحله چهارم: به این مرحله که برسید یعنی نیمی از کار را انجام داده اید و چیز زیادی نمانده است، موها را تا انتها ببافید و با یک کش مشکی آن را ببندید.

مرحله پنجم: حالا برای سمت دیگر سر دقیقا همین کارها را باید تکرار کنید، از جلوی سر شروع به بافتن کنید و در هر مرحله یک قسمت از کناره به موها اضافه کنید. موها را تا انتها ببافید با کش ببندید.

مدل بافت مو هلندی دو طرفه

مرحله ششم: اگر حس میکنید موها را خیلی سفت و محکم بافته اید با دست کمی آن ها را از هم باز کنید سپس روی بافت موهایتان اسپری بزنید.