آکاایران: اپیلاسیون چیست و چه فوایدی دارد

اپیلاسیون Epilation یکی از راههای از بین بردن موهای زائد و ناخواسته می باشد. در این روش موهای زائد از ریشه کنده میشوند، به همین علت طرفداران زیادی دارد تا دیرتر موهای زاید بدنشان رشد کند، در این بخش برای شما مطالبی در مورد اپیلاسیون را آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

مومک داغ

اپیلاسیون چیست و چه فوایدی دارداپیلاسیون چیست و چه فوایدی دارد

اپیلاسیون با استفاده از موم داغ رایج ترین روش از بین بردن موهای زائد در بین مردم می باشد. ابتدا موم را روی حرارت قرار داده تا به حالت مایع درمی آید سپس بوسیله یک کارتک روی پوست در جهت رویش موی بدن مالیده میشود . بعد با استفاده از یک تکه پارچه یا نوار گاز استریل موها و موم را در جهت رشد مو از روی پوست پاک خواهد شد. این کار بهداشتی است چرا که وسایل و مواد آن بهداشتی می باشد.

مومک سرد

اپیلاسیون چیست و چه فوایدی دارداپیلاسیون چیست و چه فوایدی دارد

موم سرد بر روی نوارهای از پیش آماده مالیده شده اند که می توانند مستقیما بر روی پوست چسبانده شوند. مو به موم سرد روی نوار می چسبد و با یک حرکت سریع از روی پوست جدا می شود. موم سرد به عنوان موم فارسی Persian Waxing نیز شناخته شده است. این کار در منزل توسط اکثر مردم انجام می شود ، اما بهتر است به متخصصان حوزه زیبایی مراجعه شود تا بهترین روش متناسب با پوست شما برایتان در نظر گرفته شود.

WAX

وکس کردن یکی از تکنیک های مورد استفاده برای از بین بردن موهای زاید است. کیت های وکس خانگی برای کسانی که وقت و پول انجام این کار را به صورت حرفه ای ندارند، در دسترس است. با این حال اگر دقت نکنید وکس خانگی می تواند با کثیف کاری همراه باشد. به علاوه وکس نامناسب می تواند باعث تحریک و زخم شدن یا کبودی پوست شود. بهترین راه برای وکس کردن مراجعه به متخصصین امور زیبایی می باشد.

Face Wax

 

اپیلاسیون چیست و چه فوایدی دارداپیلاسیون چیست و چه فوایدی دارد

صورت یکی از حساس ترین قسمت های است که خانم ها به آن خیلی اهمیت می دهند و زیبایی چهره شان برای آنها مهم است و ما برای اینکه این زیبایی را چند برابر کنیم وکس صورت را به خانم ها توصیه می کنیم برای شفافیت (سست شدن ریشه ها) کم شدن موها و جلوگیری ازجوش های زیر پوستی و درد کمتر وخطوطی که بند در صورت به وجود می آورد وکس صورت را توصیه می کنیم.

پس زیبایی و سلامت پوست خود را از حرفه ای های این حوزه بخواهید. در بخش دانستنیها در این خصوص توضیحات تکمیلی داده شده است.

اپیلاسیون پیشرفته یا دائم
در اپیلاسیون پیشرفته از موم هایی ساخته شده از صمغ درخت کاج و موم عسل استفاده می شود و قبل و بعد از اپیلاسیون از لوسیون استفاده می شود. این روش با نفوذ به ریشه مو باعث ضعیف شدن و از بین رفتن موها می گردد. به دلیل وجود گیاه آلوورا و ویتامین هایی در ترکیبات این موم ها بعد از انجام اپیلاسیون، پوست بسیار نرم و لطیف می باشد.

موم های دائم به شکل های مختلفی در بازار و مغازه های آرایشی موجود است که در سالن های اپیلاسیون از آن ها استفاده می شود اما مصرف موم های دائم به خاطر چسبندگی بسیار بالا و لایه برداری پوست بسیار حساس است که باید بعد از مصرف این موم ها از لوسیون ها و یا روغن هایی با چربی بالا استفاده کرد.

اپیلاسیون چیست و چه فوایدی دارداپیلاسیون چیست و چه فوایدی دارد

نکات مهمی که درباره اپیلاسیون که باید بدانید.
۱. برای استفاده از این روش، باید هر منطقه ای که مو دارد، ابتدا کاملا شست و هیچ نوع کرم یا مرطوب کننده ای نباید روی پوستتان باشد، زیرا در غیر این صورت، ماده ای که باید روی پوست مالیده شود، کاملا به پوست نمی چسبد و ممکن است پوست آسیب ببیند.

۲. اگر در منطقه ای هستید که آب و هوا گرم است، قبل از زدن موم، به پوستتان پودر بچه بزنید. این کار باعث می شود موم راحت تر روی پوستتان بچسبد. مالیدن موم روی پوست هم مهم است؛ آن را باید به صورت لایه ای نازک روی پوست زد، به طوری که موها قابل دیدن باشند. این کار باعث می شود پوست کشیده نشود و موها به راحتی کنده شوند.

۳. همیشه موم را در جهت رویش موها روی پوست بزنید و خلاف جهت آن بکشید.
۴. بعد از موم زدن لازم است یک نرم کننده ملایم روی پوست زده شود تا اگر حساسیتی وجود داشته باشد، پوست واکنش نشان ندهد.

۵. اگر تا حالا اپیلاسیون نکرده اید، بدانید موهای شیو (تیغ) شده معمولا زبرند. وقتی موها درآمدند، با دستتان آنها را لمس کنید. اگر به اندازه ۲ میلی متر بلند شده بود، مطمئن باشید ماده اپیلاسیون آن را می گیرد و زمان مناسبی است.

۶. برای اینکه از رویش موهای زیر پوستی جلوگیری کنید، یک لوسیون انتخاب کنید که در ترکیب آن سالیسیک وجود داشته باشد.

۷. یکی از علت های رغبت نشان ندادن بیشتر خانم ها به استفاده از این روش، درد ناشی از کندن موها از ریشه است. برای این مشکل قبل از موزدایی از یک محلول بی حس کننده مثل لیدوکائین روی پوستتان استفاده کنید.

این کار را ۲۰ دقیقه قبل ا زموزدایی انجام دهید، اما ماده نباید در ناحیه تناسلی استفاده شود. از آنجا که احتمال دارد پوست به این ماده حساسیت نشان دهد حتما ابتدا آن را روی یک قسمت از پوستتان امتحان کنید.

۸. برای اینکه بعد از اپیلاسیون پوست قرمز نشود، می توان کمی روغن ماهی به پوست زد.

۹. تحقیقات نشان داده اپیلاسیون ممکن است باعث بروز بیماری های تناسلی شود، اما فقط در صورتی که نکته های بهداشتی شامل ملحفه تمیز برای زیرتان، پدهای یکبار مصرف و قاشق یکبار مصرف را رعایت نکنید. ضمنا موم به علت حرارتی که می بیند ویروس ها و باکتری ها را درون خود نگه نمی دارد و همین حرارت، به بیمارنشدن شما کمک می کند.


.

منبع : nazweb.ir