آکاایران: مراقبت در برابر افتادگی پوست

آکاایران: برای پیشگیری از افتادگی پوست از چه توصیه هایی باید کمک بگیریم تا دچار بدفرم شدن پوست صورتمان نشویم توصیه های متخصصین زیبایی و پوست و مو  در این رابطه چیست و چه راههایی را به ما پیشنهاد میدهند

 مسعود داوری متخصص پوست و مو در خصوص علل شل شدگی و افتادگی پوست گفت: لاغری که بر اثر رژیم گرفتن و کاهش وزن به وجود می آید و همچنین افزایش سن از مهم ترین علل شل شدگی پوست است.
وی پیرامون بروز این مشکل در سنین پایین افزود: بروز زمینه های ژنتیکی متفاوت به تنهایی می تواند عاملی در جهت ایجاد شل شدگی و افتادگی پوست در سنین جوانی شود.
مسعودی با بیان اینکه با افزایش سن خاصیت ارتجاعی پوست کاهش می یابد تصریح کرد: نمی توان راه حلی را برای پیشگیری از این مشکل پیشنهاد کرد چرا که درمان های دارویی-موضعی و روش های مشابه تأثیری در جلوگیری از شل شدگی پوست در افراد نخواهند داشت.
این متخصص پوست تأکید کرد: ویتامین ها نیز اثری مشابه موارد نامبرده دارند اما در صورتی که فرد به سوء تغدیه و یا کمبود ویتامین مبتلا شده باشد احتمال بروز پیری زودرس پوست در وی افزایش خواهد یافت و در کل هیچ عاملی نمی توند نقش به خصوصی را در جلوگیری از بروز مشکلات پوستی یعنی افتادگی و شل شدگی ایفا نماید.
.

منبع : hidoctor.ir