آکاایران:  

در ابتدا باید اشاره کرد که ماینوکسیدیل تنها دارویی است که برای درمان ریزش موهای زنانه از سازمان غذا و دارو آمریکا FDA تاییدیه دارد. اما باز هم نیاز است که اطلاعات کاملی در مورد این دارو و عوارض جانبی بالقوه ی آن در اختیار افراد قرار بگیرد. در ادمه قصد داریم این دارو را مورد بررسی قرار دهیم. 

مقدار طبیعی ریزش مو ها در زنان بین 50تا 100 دانه است که اگر بیشتر از این رقم باشد شما دچار ریزش مو هستید . متاسفانه در ریزش مو هورمونی یا آندورژینک مو ها به راحتی برنمیگردند پس حیاتی است درمان را سریع تر شروع کنید .

در ریزش مو اندروژنیک ابندا تار های مو نازک و معمولا از جلوی سر ریخته میشوند. 

خوشبختانه داروی ماینوکسیل علاوه بر قطع ریزش مو باعث رشد مو ها شده و نکته بسیار مهم در استفاده از آن استفاده و مالیدن آن در محل موردنظر باشد باشد چون در هر محلی  که مالیده شود باعث رشد مو ناخواسته میشود که بانوان دقت بسیار در آن باید دارا باشند . 

در اثر استفاده از آن رشد مو های شما در ماه حدود 2-3 سانیت متر است و هر تار موی نوین حدود 6 سال رشد میکند سپس ریخته شده و تار نوین جایگزین آن میشود . 

در حالت نرمال 85 درصد مو های سر در حال رشد هستند و 15 درصد ریزش دارند . 

در اثر ریزش مو هورمونی فولیکول های مو کوچت تر میشوند که مو های نازک تری نیز در پی دارد . 

 

درمان ریزش مو

 

اما دلیل ریزش مو هورمونی زنانه چیست ؟

دلیل اصلی آن سن بالا , یائسگی , تغییرات هورمونی مردانه در زنان , ژنتیک و ....

اما برتری این دارو نسبت به داروی دیگر به موفقیت بابلای آن است که براساس آمار 1/4 زنان استفاده گر موی های نوین مشاهده کرده اند و همچنین استفاده از آن تاثیرات خود را در اولین جلسه میگذارد .  نکنه بسیار مهم قبل از استفاده از ان مشاوره با یک متخصص پوست و مو است . 

اما در دارویی علاوه بر سود ها و تاثیرات خود ضرر ها و تاثیراتی بر جا میگذارد که مرور میکنیم .

1. استفاده دقیق و مرتب 

2. رشد موی های زائد در زنان در صورت که با دقت در استفاده از دارو تا حد زیادی قابل پیشگیری است . 

3. تحرکات پوستی مثل خشکی , پوسته شدن , خارش  

.

منبع : banookade.ir