آکاایران: یکی از انواع ماسک صورت مفید برای پوست، ماسک قهوه و عسل است که به موجب خواص بیشمار قهوه و عسل پوستی شاداب و سرزنده را برای شما به دنبال دارد.
ستاره | سرویس آرایش و زیبایی - من می‌دانم اکنون با افرادی که طرفدار پروپاقرص قهوه هستند گفتگو می‌کنم. من خودم مانند شما هستم. دوستداران قهوه در دنیا - اتحاد!  
این مقاله دربارۀ قهوه است و اینکه چگونه قهوه می‌تواند چهرۀ ما را پرطراوت نشان دهد.  من اینجا هستم تا ماسک صورت مورد علاقه برای صورتم را که ماسک قهوه و عسل می‌باشد به شما معرفی کنم که علاوه بر اینکه پوست را سفت می‌کند، مانند جلا دهنده عمل می‌کند. مقدار کمی قهوه را دم کنید و مقداری از پودر قهوه را برای این ماسک صورت نگه دارید.
 

آکاایران: فواید ماسک قهوه و عسل برای پوست صورت


مواد مورد نیاز تهیه ماسک قهوه و عسل

  • یک بسته کوچک پودر قهوه
  • عسل خالص
  • ظرف تمیز

چگونه ماسک قهوه برای صورت درست کنیم؟

گام اول - باید افرادی را دیده باشید که از قهوه در لایه برداری استفاده می‌کنند. من هم این کار را انجام داده ام و موثر است، اما الان می خواهیم چیزی متفاوت برای پوست درست کنیم. بستۀ کوچکی از قهوه را بردارید (که تنها برای یک فنجان سرو می شود). بسته را پاره کنید و محتوای آن را به داخل یک کاسۀ تمیز و خشک بریزید. همانطور که می بینید این مقدار، حدودا یک قاشق چایخوری از پودر قهوه است.

 

گام دوم - عسل را اضافه کنید. خوشمزه نیست؟ وقتی داشتم عسل را روی قهوه می ریختم، دلم می خواست مقداری شیر در آن بریزم و لیس بزنم ولی وسوسه ام را سرکوب کردم. حالا می بینید که عسل، سراسر پودر قهوه شناور است. شما حدودا دو قاشق چایخوری نیاز دارید.

فواید ماسک قهوه و عسل برای پوست صورتفواید ماسک قهوه و عسل برای پوست صورت

 

گام سوم - به انتخاب خود، قاشقی بردارید و مهارت هم زدن خود را نشان دهید. به خوبی مخلوط کنید تا خمیری سفت و غلیظ مانند به دست بیاید.

حالا ما مخلوطی غلیظ داربم. چشمان من از دیدنشان برق زد. خوشمزه به نظر میاد، مگه نه؟ آن را به آرامی روی صورت و گردن خود بمالید. البته به راحتی پخش نمی شود اما حتی یک لایه هم بمالید.

این ماسک صورت، پوست شما را سفت تر و کشیده تر می‌کند و این کار طبیعی است، نگران نباشید. وقتی حالت کشسانی از بین برود، متوجه می‌شوید که زمان شست و شوی صورت است.

 

گام چهارم - یک دستمال دستی را نگه دارید زیرا علی رغم چسبنده و غلیظ بودن، ممکن است چند قطره از آن بریزد. حالا می توانید آن را با آب ولرم بشویید.

 

فواید ماسک قهوه برای پوست

  • قهوه، گردش خون را افزایش می‌دهد که این گردش خون بالا برای پوست صورت ما بسیار مفید است. مردم، سرم‌ها و روغن‌های مختلفی را امتحان می‌کنند تا گردش خون پوست صورت را افزایش دهند و اگر همچین ویژگی مفیدی را ماده‌ای ارزان‌تر انجام دهد، چرا آن را انتخاب نکنند؟
  • آنتی اکسیدان های قهوه مزیت های زیادی برای پوست شما دارند.
  • عسل، پوست را سفت می کند و وقتی که به طور منظم استفاده می شود، درخشندگی پوست را به دنبال دارد. 
  • بعد از استفاده از این ماسک صورت، نرمی پوست را احساس می‌کنید.
  • رایحۀ مخلوط قهوه و عسل، شما را آرام می کند.
  • اگر به طور هفتگی از آن استفاده شود، به جوانسازی پوست کمک می‌کند.
.

منبع : setare.com