آکاایران: جلوگیری از براق شدن آرایش در تابستان با چند ترفند ساده

آکاایران: جلوگیری از براق شدن آرایش در تابستان با چند ترفند ساده


 براق شدن آرایش در فصل تابستان یکی از مشکلات خانم ها است. اگر به دنبال راه هایی برای جلوگیری از براق شدن رایش صورت تان در فصل تابستان هستید ما به شما این روش ها را پیشنهاد می کنیم.

 چگونه از براق شدن آرایش در تابستان جلوگیری کنیم؟

یکی از مشکلات فصل های گرم، چرب شدن پوست آرایش کرده است که گاهی باعث می شود پوست بسیار براق و ناخوشایند جلوه کند. اما مقابله با این مشکل، نیازی به استفاده از لوازم آرایشی و شستن بیش از حد پوست در شب ندارد. با رعایت نکات زیر می توانید پوستی درخشان اما غیر چرب در تمام ماه های گرم داشته باشید.

برای شست و شو و تمیز کردن پوست، محصولی که انتخاب می کنید بسیار مهم است

بهتر است پاک کننده پوست حاوی سالیسیلیک اسید باشد چرا که این ماده در نقش لایه بردار هم بوده و با جذب چربی اضافه پوست مانع از جوش زدن نیز می شود.
نکته مهم دیگر اینکه سالیسیلیک اسید جوش ها را بهبود می بخشد اما پوست را زیادی خشک نمی کند. با شست و شوی صحیح پوست مراحل بعدی آرایش کردن نیز راحت تر می شود.

پوست را بیش از حد نشویید، حتی اگر با گرمتر شدن هوا پوستتان بیشتر چرب می شود

به برنامه مراقبت از پوست، استفاده از تونر را اضافه کنید

تونر ph پوست را به حالت نرمال برمی گرداند و آلودگی ها و چربی ها را پاک می کند و منافذ پوست را می بندد. بهتر است تونر شما فاقد الکل باشد.

به هیچ عنوان استفاده از ضد آفتاب را فراموش نکنید

هرچندگاهی ترکیب ضد آفتاب و پوست عرق کرده، ظاهری ناآراسته به صورت می بخشد، اما نباید به هیچ دلیلی ضد آفتاب نزد. ضد آفتاب شما باید حداقل spf 30 داشته باشد. برای رفع مشکل ظاهر ناخوشایند، ضد آفتاب مات تهیه کنید.

برای آرایش در تابستان پرایمر استفاده کنید

صرف نظر از میزان آرایشی که می کنید، استفاده از پرایمر به شما کمک می کند براقی ناشی از چربی پوست برطرف شود. زدن پرایمر برای افرادی که آرایش می کنند نیز این فایده را دارد که از تکان خوردن آرایش در طول روز مانع می شود.

بهترین راه مبارزه با چربی پوست، کم آرایش کردن است

از آماده سازی های سنگین پوست بپرهیزید چرا که تنفس پوست را سخت تر می کند.

از تجدید آرایش خودداری کنید

بسیاری از خانم ها برای اینکه ظاهر به هم ریخته آرایش را اصلاح کنند، مجدد روی لایه های قبل آرایش می کنند. این باعث می شود پوستتان زیر لایه های مختلف آرایش آسیب ببیند.

از کرم های سنگین استفاده نکنید

مرطوب کننده های سنگین باعث می شوند پوستتان را محبوس کرده و تمام تلاشتان برای مبارزه با چربی های آن، از دست می رود. در عوض، از مرطوب کننده ای سبک و فاقد روغن استفاده کنید.

 

.

منبع : seemorgh.com