آکاایران: دندان های ما بر اثر نوشیدن قهوه و چای یا مصرف دخانیات، دچار لکه می شوند که همین مسئله، لبخند ما را تحت تأثیر قرار می دهد. حتماً تو هم با ما هم عقیده هستی که یک لبخند دلپذیر می تواند اعتماد به نفس و زیبایی ما را به طرز شگفت انگیزی بیشتر کند! پس در اینجا با ساده ترین روشهای سفید کردن دندانها آشنا شو!

دندان های سفید و مرواریدی، قرن ها علامت زیبایی و قدرت بوده اند! به همین دلیل هم می توان ساده ترین روشهای سفید کردن دندانها را در ۴۰۰۰ سال پیش در میان مصریان باستان مشاهده کرد.

امروزه روشهای سفید کردن دندانها بسیار متنوع شده است. ما امروز تصمیم داریم که به ساده ترین این شیوه ها اشاره کنیم.

"بلیچینگ کردن دندان چیست؟" را اینجا بخوانید.

مراجعه به دندانپزشک: یکی از ساده ترین روشهای سفید کردن دندانها که جزو محبوب ترین روش های زیبایی در جهان است؛ ولی هزینه زیادی دارد. البته باید اشاره کرد که این روش سریع تر نتیجه می دهد و حساسیت دندانی کمتری نیز ایجاد می کند.

خمیردندان و ژل سفیدکننده: یکی از رایج ترین روشهای سفید کردن دندانها که فاقد استفاده از دارو انجام می شود.

درمان های طبیعی: برای کسانی که ترجیح می دهند فاقد استفاده از روش های تهاجمی دندان هایشان را سفید کنند، روش های طبیعی خاصی وجود دارد که فاقد هزینه است. نتیجه این درمان های طبیعی ممکن است در برابر محصولات سفیدکننده دندان کمتر باشد؛ ولی قطعاً به سفید کردن دندان ها کمک قابل توجهی می کند.

اولین قدم طبیعی برای داشتن لبخندی دلپذیر، رعایت بهداشت دهان و دندان است. استفاده از مواد طبیعی به جای خمیردندان های سفید کننده مانند زغال، توت فرنگی، جوش شیرین و روغن نارگیل از بهترین روشهای سفید کردن دندانها به صورت طبیعی است.

روغن نارگیل: ممکن است که این روش سفید کردن دندانها کمی عجیب و غریب باشد؛ ولی نتیجه ای بسیار عالی دارد. از سوی دیگر، روغن نارگیل حاوی اسید لوریک است که می تواند دندان ها را از وجود باکتری هایی که در پلاک یافت می شوند و باعث زرد شدن دندان ها می شوند، پاک کند.

برای این منظور، پیش از مسواک زدن دندان ها، یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل را روی دندان های خود قرار بده و برای حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه آن را روی دندان هایت بمال. سپس دهان خود را با آب بشوی و دندان هایت را مسواک بزن.

فراموش نکن که برای داشتن لبخندی دلپذیر، همیشه در طول زندگی خود باید به سلامت دندان هایت توجه داشته باشی. یکی از ساده ترین روشهای سفید کردن دندانها حذف مواد غذایی و نوشیدنی هایی است که باعث لک شدن دندان ها می شوند. دیگر روشهای سفید کردن دندانها که در این مقاله به آن ها اشاره کردیم نیز می توانند در کنار این کار به تو کمک قابل توجهی کنند.

.

منبع : yasaman.com