آکاایران: موخوره علاوه بر خشک و شکننده نشان دادن موها، باعث کدری و بی جانی آنها هم می شود. دلایل زیادی برای ایجاد موخوره وجود دارند ولی رها کردن آنها به حال خودشان ایده خیلی خوبی نیست. بهترین روش مبارزه با موخوره، کوتاه کردن آنها است. با این کار به سادگی از شر آنها خلاص شده و موهایت می توانند نفسی تازه بکشند! در ادامه بخوان چرا کوتاه کردن موخوره اهمیت دارد؟

موخوره به خودی خود از بین نمی رود. اگر بعد از مدتی شروع به رسیدگی به موهایت کنی و به آنها نرم کننده بزنی، موخوره هیچ وقت به صورت جادویی به هم نمی چسبد. در واقع، هر چه کوتاه کردن موخوره را به تعویق بیندازی، ساقه موهایت بیشتر به ۲ یا ۳ شاخه تبدیل می شوند. این کار در عوض به شدت مانع رشد موها می شود.

موخوره رنگ موها را از یکدستی خارج می کند. رنگ موخوره ها معمولاً کمی روشن تر از رنگ اصلی موها است. این امر می تواند موهایت را علاوه بر کدری، دو رنگ کرده و ظاهر زیبای آنها را از بین ببرد.

برق و درخشش موهایت از بین می روند. موخوره ها مانند دزدهایی هستند که به درخشش و برق موهایت دستبرد می زنند. برق و درخشش موها از سلامت آنها بوده و زمانی که دچار موخوره می شوند، رنگی کدر و مات به خود می گیرند. برای آنکه درخشش موهایت را به دست بیاوری، بهتر است سریع تر موخوره ها را کوتاه کنی.

حالا که با مضرات موخوره برای ظاهر موهایت آشنا شدی، بهتر است هر چه سریع تر به آرایشگاه رفته و موهای خود را کمی کوتاه کنی. پس از آن باید از موهایت مراقبت های لازم را به عمل آورده تا بتوانی از ایجاد موخوره روی موهایت جلوگیری کنی.

"آیا عرق کردن باعث ریزش مو می شود؟" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com