آکاایران: درخشان کردن پوست، آن هم فاقد استفاده از هیچ گونه لوازم آرایشی، کار سختی به نظر می رسد! ولی غیر ممکن نیست! اگر باور کردن این موضوع برایت سخت است، در ادامه این مقاله با بهترین ماسکهای طبیعی برای پوست و درخشان کردن آن آشنا شو!

هنگام استفاده از این ماسکهای طبیعی برای پوست و درخشان کردن آن، صبر و تلاش حرف اول را می زند! پس برای مشاهده نتایج آن، صبور و با اراده باش!

"ماسک خانگی پودر زغال و ژلاتین، بهترین ماسک برای صورت" را اینجا بخوانید.

ماسک صورت آووکادو: یک عدد آووکادوی رسیده را له کن و یک قاشق غذاخوری عسل به آن بیفزا. این خمیر را روی تمام قسمت های پوست صورت خود بگذار و از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کن. سپس صورتت را با آب بشوی.

ماسک صورت خیار: یک عدد خیار را رنده کن و آن را روی پوست صورت خود قرار بده. ۱۵ دقیقه صبر کن و سپس صورتت را با آب سرد بشوی.

ماسک صورت پوست پرتقال: مقداری پوست پرتقال را به مدت دو یا سه روز زیر آفتاب خشک و سپس آن را پودر کن. دو قاشق غذاخوری از این پودر را با یک قاشق چایخوری پودر صندل و کمی آب یا گلاب مخلوط کن. این خمیر را روی صورت خود بمال و پس از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه آن را بشوی.

ماسک پاپایا: یک قطعه کوچک پاپایا را له و آن را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کن. این ماسک را روی صورت خود بمال و ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بعد، صورتت را با آب شست وشو بده.

ماسک خاک رس قهوه ای: دو قاشق غذاخوری خاک رس را با یک قاشق غذاخوری آب گوجه فرنگی، کمی پودر صندل، مقداری زردچوبه و کمی آب مخلوط کن. این خمیر را روی پوست صورت و گردن خود بمال و پس از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه آن را با آب گرم شست وشو بده.

ماسک صورت ماست: نصف فنجان ماست خامه ای را با یک قاشق چایخوری آب لیمو یا پرتقال مخلوط کن و آن را روی صورت خود بمال. ۱۵ دقیقه صبر کن و سپس پوستت را با آب سرد بشوی.

اینها بهترین ماسکهای طبیعی برای پوست صورت و درخشان کردن آن هستند که می توانی تأثیر جادویی آن ها را به سادگی در منزل امتحان کنی!

.

منبع : yasaman.com