آکاایران: ترک گوشه لب

علت ترک گوشه لب چیست و راه درمان ترک گوشه لب در طب سنتی

ترک گوشه لب لب از عضوهای حساس بدن است که در معرض بیماری های زیادی قرار دارد. مانند تبخال، خشکی شدید لب و یا ترک گوشه ی لب. برای هر کدام از این مشکلات راه های مختلفی برای درمان وجود دارد. مبحث این مطلب ما در خصوص ضایعه ی ترک گوشه ی لب و یا شقاق می باشد. اگر به این مشکل دچار هستید با خواندن این مقاله ی کوتاه هم با عوامل ایجاد کننده ی آن آشنا شوید و هم با راه های درمان آن.

 

 

ترک گوشه لب در طب سنتی

 

بیماری ترک گوشه ی لب می توان به دلایل مختلفی رخ دهد. اولین دلیل ممکن است کمبود ویتامینی از گروه B در بدن باشد، یا اصطلاحا آویتامینوز. گاها افرادی که خودسرانه دست به رژیم غذایی می زنند، احتمالا به این بیماری مبتلا خواهند شد.

 

ممکن است زمانی پیش آید که لب‌تان به طور ناگهانی ضربه ای به آن وارد شده باشد. مثلا هنگام رانندگی و ترمز زدن ناگهانی و یا هر زمان دیگری. در این موارد هست که تروما شکل می گیرد و این مشکل پیش می آید.

 

علت ترک گوشه لب چیست و راه درمان ترک گوشه لب در طب سنتیkeyword

 

ترک گوشه لب در بارداری

 

افرادی نیز وجود دارند که دهان‌شان به خوبی بسته نمی شود. این مورد هم دلایل خاص خودش را دارد و باید بررسی شود. دلایل دیگر ترک گوشه لب عفونت های قارچی هستند. این‌گونه عفونت ها می توانند به دلایل زیادی رخ دهند که پس از بررسی تشخیص داده خواهند شد.

 

درمان های سنتی زیادی برای رفع مشکل ترک گوشه لب وجود دارد که ما در این قسمت به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 

1) استفاده از روغن کرچک

 

این روغن همانطور که احتمالا می دانید خواص ضد التهابی دارد. به همین منظور درد و التهاب را کم می کند. اگر گوشه لب دچار عفونت باشد این روغن می تواند آن را از بین ببرد.

 

 bc480b0b177226dba756

 

درمان خانگی ترک گوشه لب

 

2) استفاده از آلوئه ورا


این ماده خوراکی نیز می تواند التهاب های گوشه لب را از بین ببرد. با خشک کردن پوست در اطراف لب مکان های آسیب دیده را حذف می کند.

 

3) استفاده از ماست

 

یکی از بهترین درمان ها برای ترک گوشه لب ماست می باشد که دم دست ترین درمان نیز محسوب می شود.ماست می تواند باکتری های موجود در بدن را به حد تعادل برساند و سبب بهبود ترک و زخم پوست بشود.

 

 keyword

 

پماد برای ترک گوشه لب

 

4) استفاده از خیار

 

خیار میوه های که اثر آرام بخش دارد. خنک کننده است و سبب رفع ترک لب می شود. خیار را بر روی جای زخم و ترک لب بگذارید تا مشاهده کنید که به بهترین نحو درمان شده اید.

 

ترک گوشه لب

.

منبع : rouzegar.com