آکاایران: مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

۱-بعد از انجام تزریق بوتاکس مختصری ورم در محل طبیعی می باشد؛ که ظرف چند ساعت برطرف خواهد شد.

۲- ممکن است به ندرت در روزهای بعد از تزریق بوتاکس اندکی کبودی در محل ایجاد شود که امری طبیعی بوده و به تدریج برطرف خواهد شد. شما مجاز به استفاده از کرم پودرهای آرایشی جهت پوشاندن موضع می باشید.

۳-لازم است بعد از تزریق بوتاکس سر و گردن خود را بصورت عمودی قرار داده و از دراز کشیدن و خم شدن تا ۴ ساعت خودداری نمایید.

۴- بعد از تزریق بوتاکس میتوانید به خانه یا محل کار خود رفته و فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرید.ولی لازم است از فعالیتهای سنگین خودداری نمایید.

۵-در اندکی از موارد در ۲۴ ساعت اول بعد از تزریق بوتاکس سردردی مختصر طبیعی است. و نیاز به مراقبت جدی جز مصرف مسکن معمولی ندارد

۶- بهتر است از کمپرس یخ به مدت ۳ ساعت بعد از تزریق بطور متناوب در مواضع مورد نظر جهت جلوگیری از کبودی و کمتر شدن درد استفاده شود.

۷- ورم پلک فوقانی و اطراف چشم بویژه در افرادی که برای اولین بار تزریق بوتاکس را انجام می دهند؛ طبیعی است.

۸-لازم است بیماران بعد از۲ هفته مجددا برای ارزیابی و تزریق مجدد مراجعه نمایند. بدیهی ست انجام تزریق در جلسه دوم با صلاحدید مستقیم پزشک صورت می گیرد و رایگان می باشد. توجه داشته باشید که بعد از گذشت دو هفته انجام عمل روتوش با مشکل مواجه میشود و حتما باید در این بازه زمانی انجام گردد.

۹- بهتر است به مدت ۳ روز مبادرت به انجام انقباض و انبساط عضلات مورد تزریق بپردازید و این عمل را بطور متناوب در طول روز انجام دهید.

۱۰- لازم به ذکر است که در برخی موارد نواحی مورد تزریق ممکن است دچار سنگینی و کرختی تا چند هفته گردد؛ که اهمیتی نداشته و بتدریج برطرف می شود.
۱۱- توجه داشته باشید که تاثیر اصلی بوتاکس، بر روی خطوطی است که در اثر انقباض و انبساط عضلات صورت بوجود می آید. ولی بطور غیر مستقیم می تواند در برطرف کردن خطوط ثابت پوست مخصوصا با تزریقات مکرر موثر باشد.

۱۲- لطفا صبور باشید! چون حصول نتیجه بین روزهای ۳ تا ۱۴ صورت می گیرد. و بعد از این مدت نتایج درمانی به تدریج کامل می شود. طول اثر بوتاکس بطور متوسط بین ۳ تا ۴ ماه می باشد.

۱۳- بوتاکس در برطرف کردن تعریق شدید مخصوصا در ناحیه زیر بغل و کف دست فوق العاده موثر و کم عارضه می باشد. که این اثر معمولا بین ۶ تا ۹ ماه بسته به دوز تزریق شده و پاسخ فردی پایدار می باشد.

منبع : datees.ir