آکاایران: برسی که مناسب موهای شماست باید چه ویژگیهایی داشته باشد ؟

◄ برس های چوبی تخت:
برس های چوبی مستطیلی به راحتی سبب باز شدن گره ها فاقد شکستن بافت مو می شوند. این نوع برس ها برای تمامی موهای فر و مجعد و مناسب است و دندان های چوبی آن بهترین گزینه برای شانه کردن موهای خشک و وز است.
برای استفاده از این برس ابتدا آن را به آرامی روی سطح مو که به دسته های کوچک تقسیم شده است، بکشید. هرگز شانه ها را در عمق مو فرو نکنید. ابتدا نوک موها را برس بزنید و به تدریج به ریشه نزدیک تر شوید بعد از آنکه عمده گره ها باز شدند، می توانید مو را از سمت ریشه به سمت نوک کاملا برس بزنید.

◄ برس با موهای نرم طبیعی :
برس های تخت که دانه های آن از بافت های نرم طبیعی تهیه شده باشند مناسب ترین گزینه برای موهای آسیب دیده اند زیرا بافت نرم دانه ها به موهای سست و خشک آسیب نمی رساند. این نوع برس ها همچنین برای موهای نازک و ظریف و حساس هم مناسب است.
در ضمن بهترین گزینه برای موهای کودکان به شمار می روند زیرا بافت نرم دانه ها به پوست سر آنها آسیب نرسانده و شانه کشیدن را برای مادر راحت تر می کند. در حین استفاده از این برس ها نیز ابتدا باید از نوک موها و حجم کم برس زدن را آغاز کرد و کم کم به ریشه نزدیک شد.
در ضمن از این نوع برس در حین سشوار کشیدن مو برای خشک کردن کامل ریشه ها نیز می توان استفاده کرد.

◄ برس های صاف کننده با صفحات سرامیکی:
این نوع از برس ها برای موهای ضخیم و موج دار مناسب است و می تواند سبب صاف و بلندتر شدن ظاهری موها شود. اما مراقب باشید زیرا این برس مناسب موهای فر نیست و نمی تواند آنها را صاف کند. برای استفاده موهایتان را با یک شامپوی نرم کننده بشویید و در حالی که هنوز نمناک است تکه باریکی از مو را درون صفحات سرامیکی برس گذاشته و از سمت ریشه به سمت نوک مو بکشید. این کار را تکرار کنید تا مو خشک شود. حتما در برس کشیدن نوک موها دقت کنید تا کاملا صاف شوند و بد به نظر نرسند.

◄ برس های دارای دانه های الیاف طبیعی و صنعتی:
این نوع برس ها مناسب موهای پرپشت طبیعی است و فرقی نمی کند موی شما کوتاه، بلند، صاف یا مجعد باشد اما مناسب موهای فر نیست. در استفاده از این برس باید آن را از سمت ریشه به سمت نوک مو بکشید و در هر بار استفاده موهای جمع شده روی سطح آن را بردارید. در غیر این صورت برس عمق خود را از دست داده و چندان موثر و کارآمد نخواهد بود. در ضمن حین شانه کردن می توانید سرتان را پایین آورده و موها را به جلو برگردانید و شانه کنید تا تمام جهات موهای سر شما شانه شوند.

◄ برس چوبی گرد با دندان های با فاصله:
این نوع برس به دلیل حالتی که دارد حرکت را آسان می کند و در ضمن جنس چوبی آن مانع از الکتریسیته می شود. این نوع برس که در سایزهای مختلف وجود دارد، مناسب موهای بلند یا نیمه بلند است و در صورتی که تمایل به براشینگ و حالت دادن به مو داشته باشید، موثر است. برس گرد مثل یک بیگودی بزرگ عمل می کند.
برای استفاده قطعه باریکی از مو را در دست گرفته کمی آن را نم دار کنید و بعد با کشیدن برس گرد و پیچاندن مو به دور آن با سشوار مو را خشک کنید. بعد از حرارت گرم نیز به مو حرارت سر سشوار را بدهید تا حالت بوکل باقی بماند. می توانید بوکل ها را به سمت داخل یا بیرون ایجاد کنید. بعد از اتمام همه قسمت های مو یک بوکل کلی درست کنید تا حالت موها هماهنگ شود.

.

منبع : hidoctor.ir