آکاایران: زمانی که روی ناخن ها لکه های سفیدی ظاهر می شوند، جذابیت ظاهر آنها را از بین می برند. با این که عموماً لکه های سفید روی ناخن در اثر سوءتغذیه و عدم وجود مواد معدنی کافی در بدن ایجاد می شوند، اما می توانند به دلیل عفونت های قارچی هم پدیدار بشوند. اگر می خواهی ظاهر این لکه ها را از روی ناخن های خود از بین ببری، در ادامه روش هایی برای از بین بردن لکه های سفید روی ناخن را بخوان.

انواع ویتامین ها:

کمبود ویتامین C، کلسیم و زینک می تواند منجر به ظاهر شدن لکه های سفید روی ناخن ها بشود. به همین دلیل، ضروری است که در رژیم غذایی خود میزان کافی از این مواد معدنی را بگنجانی. مرکبات، سبزیجات برگدار، دانه های روغنی، مرغ، شیر، ماست و ماهی از منابع خوبی از این مواد هستند.

روغن نارگیل:

روغن نارگیل فواید بسیاری دارد و خواص ضدقارچ و ضدالتهاب آن می توانند به درمان عفونت های قارچی و همچنین آسیب هایی که منجر به ایجاد لکه های سفید می شوند، کمک کند. چند قطره روغن نارگیل را روی ناخن های خود ریخته و ماساژ بده تا به داخل آنها نفوذ کند. سپس اجازه بده شب تا صبح روغن جادویش را روی ناخن ها انجام بدهد.

لیمو:

آبلیمو یک درمان فوق العاده است که برای خلاص شدن از شر لکه های سفید روی دندان مناسب است. این ماده سرشار از ویتامین C بوده که به تو ناخن هایی سالم و فاقد هیچ لکه ای می بخشد. یک تا دو قاشق چایخوری آبلیمو را با چند قطره روغن زیتون ترکیب کن و آن را روی ناخن هایت بمال. سپس بعد از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه، آنها را بشور.

ماست:

ماست به دلیل حضور میکروب های طبیعی درون خود، دارای خواص ضدقارچ است. این ماده درمان فوق العاده ای برای مبارزه با لکه های سفیدی است که به دلیل عفونت قارچی روی ناخن ها به وجود آمده اند. انگشت های خود را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه درون یک کاسه ماست معمولی قرار بده و سپس دست ها را با آب گرم بشور.

"نکته هایی که باید برای داشتن ناخن های دلپذیر بدانی!" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com