آکاایران: نکته هایی که باید درباره آرایش ساده صورت گرد بدانی!

آکاایران: در آرایش ساده صورت گرد سعی می شود به کمک سبک های مختلف میکاپ، صورت را باریک و بلندتر نشان داد تا زیبایی منحصر به فرد چهره تأمین شود. اگر اعتماد به نفس کافی برای این کار داری، دست به کار شو و نکته های زیر را درباره آرایش ساده صورت گرد و حتی مدل موی مناسب آن بخوان!

تکنیک های آرایشی خاص و عجیبی برای آرایش ساده صورت گرد موجود نیست؛ ولی روش های زیادی برای اصلاح کردن حالت این فرم صورت و پوشاندن عیب های آن در اختیارمان قرار دارد.

"کانتورینگ صورت گرد با توجه به اصول زیبایی و تشخیص مناطقی که باید های لایت یا تیره شوند" را اینجا بخوانید.

نکته های آرایشی برای آرایش ساده صورت گرد:

چهره گرد معمولاً پهن، اما کوتاه است. اگر می خواهی چهره خود را کشیده تر نشان دهی، در آرایش ساده صورت گرد باید از کرم پودر برنزه در مناطق خاصی از صورت استفاده کنی تا باعث شوی صورتت باریک به نظر برسد. این مناطق عبارتند از: دو طرف پیشانی و دو طرف صورت. از سایه های روشن تر نیز نزدیک مرکز چهره خود استفاده کن؛ برای مثال، مرکز پیشانی، پل بینی و وسط چانه. سپس مرز بین این رنگ ها را با استفاده از برس مناسب یا انگشتان خود محو کن.

برای آرایش چشم نیز بهتر است از رنگ های تیره استفاده کنی.

شکل ابرو برای صورت گرد:

هیچ کس نباید حالت یا پهنای طبیعی ابروهای خود را تغییر دهد؛ ولی اگر صورت گردی داری، باید مراقب باشی که ابروهای خود را زیاد نازک نکنی؛ چون ابروهای پهن باعث می شوند زیبایی طبیعی صورت تو بیشتر شود.

مدل مو برای صورت گرد:

هنگامی که به مدل مو برای صورت گرد می رسیم، باید بدانی که چهره های گرد کاملاً شبیه چهره های مربع شکل هستند و هر چه که برای صورت های مربعی شکل قابل اجرا است، برای چهره های گرد نیز کاربرد دارد و مناسب است. در این مورد، مدل موهای لیر و لایه لایه و موهایی که در کنار گوش ها قرار می گیرند، می توانند چهره را کشیده تر نشان دهند.

در ضمن، بهتر است که برای صورت گرد به طور کلی از مدل های موی کوتاه دوری کنی؛ ولی اگر واقعاً این مدل مو را دوست داری، نمونه ای را انتخاب کن که نامتقارن باشد. گوشواره های بزرگ برای جبران این مشکل می توانند به کمک تو بیایند.

مدل گوشواره برای صورت گرد:

گوشواره های آویزی و بلند بهترین انتخاب برای صورت های گرد هستند. همچنین، می توان از گوشواره هایی با اشکال هندسی بزرگ برای این فرم صورت ها استفاده کرد.

.

منبع : yasaman.com