آکاایران: با روش ساخت اسکراب خانگی برای پوست چرب آشنا شو

آکاایران: مراقبت از پوست چرب نیازمند توجه بیشتری است. این پوست سرشار از چربی و سلول های مرده پوست بوده که باید به صورت مرتب از روی آن پاک شوند. برای پاک کردن این مواد از روی پوست، باید از اسکراب استفاده کرد اما اسکراب های موجود در بازار می توانند برای پوست مضر بوده یا حتی به محیط زیست ضرر برسانند. به همین دلیل، "آکا" می خواهد تو را با روش ساخت اسکراب خانگی برای پوست چرب آشنا کند!

اسکراب پوست با روغن زیتون و شکر:

روغن زیتون یک ماده اولیه فوق العاده برای بیرون کشیدن مواد اضافی درون منافذ پوست و متعادل کردن ترشح چربی پوست است. این روغن پوست را تغذیه کرده و به آن رطوبت می بخشد. عسل و شکر قهوه ای موجود در ترکیب هم پوست را لایه برداری کرده و همچنین سلول های مرده پوست را هم از بین می برند.

  • یک قاشق چایخوری روغن زیتون
  • یک قاشق چایخوری عسل
  • یک قاشق غذاخوری شکر قهوه ای

مواد را با هم ترکیب کن و از آن به عنوان اسکراب روی پوست استفاده کن. کمی از مواد را کف دست خود ریخته و با حرکات چرخشی به مدت ۲ تا ۳ دقیقه روی پوست خود بمال. سپس بدنت را با آب ولرم آبکشی کن.

اسکراب پوست با گردو و عسل:

این اسکراب برای پوست چرب بسیار مؤثر است چرا که گردو دارای مواد نرم کننده و التیام بخش فوق العاده ای است. گردو حاوی بتاکاروتن، ویتامین E و اسید آلفا لینولنیک بوده که به نرمی و سلامت پوست کمک می کند. عسل پوست را تغذیه کرده و آن را مرطوب می کند.

  • ۱ یا ۲ عدد گردو
  • ۲ قاشق چایخوری عسل
  • نصف قاشق چایخوری آبلیمو

گردوها را آسیاب کرده و به آن عسل و آبلیمو را اضافه کن. مواد را به خوبی ترکیب کن و آن را با حرکات چرخشی روی پوست خود بمال. سعی کن به مدت یک تا ۲ دقیقه اسکراب کرده و سپس پوست را با آب ولرم آبکشی کنی.

نکته: سعی کن گردوها را خیلی آسیاب نکنی تا برای لایه برداری خاصیت دانه ای خود را دارا باشند.

"روش طبیعی اسکراب کردن کف پا در خانه" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com