آکاایران: معرفی روش های ساخت ماسک صورت با استفاده از پرتقال!

آکاایران: پرتقال یک میوه خوشمزه است و شکی در آن نیست! اما علاوه بر طعم لذیذ و بهبود سلامت بدن، این ماده خواص شگفت انگیزی برای زیبایی پوست تو دارد. به همین دلیل، امروز می خواهیم تو را با چند روش طبیعی ساخت ماسک صورت با پرتقال آشنا کنیم تا از این میوه استفاده های بیشتری بکنی!

ماسک صورت با موز و پرتقال

این ماسک صورت به کاهش التهاب پوست کمک می کند. این ماسک همچنین مرطوب کننده بوده و به از بین بردن جوش کمک می کند. برای درست کردن این ماسک صورت به یک عدد موز و یک عدد پرتقال نیاز داری.

موز و پرتقال را با هم درون یک کاسه له کن. ترکیب را به روی پوست صورت خود بگذار و اجازه بده به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی آن بماند. سپس پوست خود را با آب گرم بشور و با ضربات حوله خشک کن. از این روش هر دو روز یکبار استفاده کن تا پوستی درخشان داشته باشی.

ماسک صورت با چای سبز و پرتقال

این ماسک صورت پوست را لایه برداری کرده و چربی اضافی را از روی پوست پاک می کند. این ماسک همچنین ضدالتهاب بوده و منافذ پوست را تنگ می کند. برای درست کردن این ماسک به نصف قاشق چایخوری برگ چای سبز و یک قاشق غذاخوری پالپ پرتقال احتیاج داری.

مواد را با هم درون یک کاسه به خوبی ترکیب کن. سپس ماسک به دست آمده را روی پوست خود بمال و اجازه بده به مدت ۲۰ دقیقه بماند. سپس وقتی ماسک روی پوستت خشک شد، آن را با آب بشور. برای نتایج بهتر، یک روز در میان از این ماسک استفاده کن.

"فواید گوجه فرنگی برای پوست را می دانی؟" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com