آکاایران: خوراکی های سالم و تازه حاوی ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان هایی هستند که سلول ها را فعال نگه داشته و از مشکلات پوستی مربوط به پیری مانع می شود. این مواد معدنی با رادیکال های آزادی که پوست را تخریب کرده، مبارزه می کنند و در نتیجه علائم پیری سریع یا زودرس را کاهش می دهند. در ادامه با این مواد معدنی که برای جوان ماندن پوست ضروری هستند، آشنا شو.

آمینواسیدها: این ماده تولید الاستین و کلاژن را تحریک کرده و به پوست ظاهری نرم و فاقد چروک می بخشد.

کاروتنوئیدها (رتینول، بتا کاروتن، ویتامین A): با رادیکال های آزاد مضر مبارزه می کند. دانشمندان دریافته اند افرادی با سطح بالای کاروتنوئید (آنتی اکسیدان ها) در بدن خود، پوست جوان تری دارند.

اسیدهای چرب امگا ۳: این ماده دارای ویژگی های ضدالتهاب بوده و ثابت شده مکمل های آن روند پیری پوست را آهسته می کنند.

پلی فنل ها: مصرف پلی فنل ها از بدن در مقابل آسیب اشعه های فرابنفش مراقبت می کند. این مواد آنتی اکسیدان و ضدالتهاب هستند که تأثیرات ضدتخریب DNA دارند.

ویتامین D: این ویتامین از سلول های پوست مقابل آسیب قرار گرفتن در معرض خورشید مراقبت، از عفونت های پوستی پیشگیری کرده و دارای تا ثیر ضدپیری است.

سلنیوم: این ماده معدنی دفاع آنتی اکسیدانی پوست را تقویت، از سلول های پوست مقابل آسیب اشعه های فرابنفش محافظت کرده و دارای تأثیرات ضدالتهاب است.

ویتامین C: این ویتامین از پوست مقابل آلودگی و دیگر تأثیرات محیطی محافظت کرده، تولید کلاژن را تقویت می کند و دارای خواص آنتی اکسیدان است.

ویتامین E: این ویتامین از پوست مقابل استرس اکسیداتیو محافظ کرده که در نهایت از آسیب های درازمدت مانند چروک، ادم، اریتم و ضخیم شدن پوست مانع می شود.

"چگونه از چای سبز برای از بین بردن جوش استفاده کنیم؟" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com