آکاایران: آیا می دانستی که عرق کردن در واقع می تواند موجب ریزش مو بشود؟ بله متأسفانه این موضوع واقعیت دارد. اغلب افراد تصور می کنند عرق کردن بیشتر برای سلامتی مفید است. اما این امر اصلاً صحیح نیست. با این که عرق کردن یک مکانیسم سالم برای از بین بردن سموم بدن است، اما عرق کردن بیش از حد می تواند برای مو و پوست سر مضر باشد. دلیل آن هم وجود اسیدلاکتیک در عرق است. در ادامه با "آکا" درباره رابطه عرق کردن و ریزش مو بخوان.

تحقیقاتی وجود دارند که نشان می دهند اسیدلاکتیک درون عرق در ترکیب با کراتین موجود در مو، باعث آسیب و ریزش مو می شود. این یکی از دلایل ریزش مو درست پس از عرق کردن است.

از سوی دیگر، غده های عرقی، ماده ای را ترشح می کنند که با باکتری های موجود روی سطح مو و کف سر ترکیب شده که منجر به شکل گیری قارچ یا عفونت می شود. بسیاری از محققان معتقدند این شرایط غیر بهداشتی منجر به ریزش مو در اکثر افراد می شود.

منطق دیگری که درباره تأثیر عرق بر ریزش مو وجود دارد. طبق آن، زمانی که از غده های عرقی روی سر عرق می کنیم، منجر به از بین رفتن آب تارهای مو می شود. این می تواند دلیل دیگری بر تأثیر عرق در ریزش مو باشد. زمانی که عرق با دانه های روی پوست سر ترکیب می شود، می تواند منافذ پوست را مسدود کرده و فولیکول های مو را غیرفعال کند. این امر می تواند منجر به ریزش موی نسبتاً شدیدی بشود.

برای کاهش عرق کردن پوست کف سر خود از این روش ها استفاده کن:

  • سعی کن استرس و اضطراب خود را کاهش بدهی.
  • تکنیک های تنفس عمیق بسیار مفید هستند.
  • پس از ورزش کردن موهایت را بشور.
  • برای جلوگیری از عرق کردن بیش از حد، از روش های طبیعی استفاده کن.
  • سبک زندگی فعال و سالمی را دنبال کن.

"دلیل ریزش موی سر در خانم ها چیست؟" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com