آکاایران: هنگامی که از حمام خارج شده و لباس به تن می کنیم، نوبت خشک کردن و گرفتن آب موها می شود. اکثر ما حوله را روی موها کشیده تا آب آن گرفته شده و در نهایت از سشوار استفاده می کنیم. اما تا همین جا، حداقل با چند اشتباه باعث آسیب دیدن موهایت شده ای. اگر می خواهی موهایت را با ملایمت خشک کنی که آسیبی نبینند، ۳ نکته مهم برای خشک کردن موها را بخوان.

۱. از حوله میکروفیبر یا تیشرت نخی استفاده کن:

ممکن است ندانی، اما پارچه های حوله ای، هنگام جذب آب اضافی موها، رطوبت آنها را هم از بین می برند و باعث خشک شدن آنها می شوند. به علاوه، بافت این حوله ها می تواند باعث وزی مو شده که منجر به شکنندگی آنها می شود. گزینه بهتری که برای خشک کردن موها وجود دارد، استفاده از یا حوله میکروفیبر یا یک تیشرت نخی است. این پارچه ها با موها ملایم بوده و تمام رطوبت آنها را به خود نمی گیرد.

۲. هنگام خشک کردن، موهایت را محکم نمال:

اکثر خانم ها هنگام خشک کردن موها، یا حوله را با شدت زیادی روی آنها کشیده یا حوله را روی سر خود بسته تا آب موها را بگیرد. هر دوی این روش های خشک کردن مو فاجعه آمیز است، چرا که می تواند منجر به گره خوردن، وز شدن یا شکستن موها شود. همانظور که گفتیم، روش صحیح خشک کردن مو، استفاده از حوله میکروفیبر یا تیشرت نخی است. با استفاده از هر کدام از اینها، و ضربه های ملایم، آب اضافی آنها را از بین ببر.

۳. از سشوار استفاده نکن:

حرارت سشوار می تواند موها را تخریب کرده و باعث ایجاد موخوره بشود، درست مانند کاری که دیگر وسایل حالت دهنده داغ می کنند. به همین دلیل، بهتر است از سشوار کمترین استفاده ممکن را بکنی. با این حال، اگر حتماً باید از سشوار استفاده کنی، می توانی از اسپری های ضدحرارت روی مو زده یا حتی تنظیمات سشوار را روی باد خنک بگذاری.

"هنگام استفاده از نرم کننده مو این نکات را به خاطر داشته باش!" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com