آکاایران: هنگام خرید کرم ضدآفتاب، این نکته ها را از دست نده!

آکاایران: آیا در فصل گرما می خواهی به ساحل بروی، یا خرید کنی یا حتی با دوستانت به پارک بروی؟ استفاده از کرم ضدآفتاب را فراموش نکن. صرف نظر از آب و هوا (چه ابری چه آفتابی) باید برای مراقبت از پوست خود مقابل آسیب های نور خورشید، از کرم ضدآفتاب استفاده کنی. اشعه های فرابنفش مضر خورشید، نه تنها باعث برنزه شدن پوست می شود، بلکه مسئول پیری زودرس پوست هم است. اما چگونه یک کرم ضدآفتاب مناسب انتخاب کنیم؟ در ادامه با نکته های مهمی که باید هنگام خرید ضدآفتاب بدانی آشنا شو.

حتماً هنگام خرید کرم ضدآفتاب، لیست مواد اولیه آن را بخوان. این امر به تو کمک می کند بدانی آیا کرم ضدآفتابی که انتخاب کرده ای، حاوی اکسی بنزون نباشد. این ماده یک مخل هورمون بوده که موجب واکنش های آلرژیک می شود.

۲. از محصولی بر پایه کرم استفاده کن:

ضدآفتاب های پودری یا اسپری بر اساس مواد معدنی بوده و حاوی نانوذراتی هستند که وارد جریان خون شده و مشکلات سلامتی فراوانی را ایجاد می کند. سعی کن از خرید چنین محصولاتی خودداری کرده و از محصولات کرمی استفاده کنی.

۳. از SPF 30 به بالا انتخاب کن:

همیشه بازه SPF نوشته شده روی بسته بندی کرم ضدآفتاب را بخوان. هر SPF بالاتر از ۱۵، می تواند محافظ خوبی برای پوست تو باشد. اما اگر محافظت شدید می خواهی، بهتر است به دنبال ضدآفتابی با SPF 30 به بالا بگردی.

۴. زینک اکسید یا تیتانیوم دی اکسید:

زمانی که داری فهرست مواد تشکیل دهنده را بررسی می کنی، به دنبال زینک اکسید یا تیتانیوم دی اکسید بگرد. این مواد به محصول اضافه شده تا از پوست مقابل اشعه های فرابنفش خورشید مراقبت کند. اما زینک اکسید پوست را سفید می کند و تا حدی برای پوست مضر است.

۵. ضدآب و ضدعرق:

اگر می خواهی قدم بزنی، ورزش کنی، به ساحل بروی و هر فعالیت بدنی دیگری داشته باشی که باعث مرطوب شدن پوست می شود، بهتر است کرم ضدآفتابی انتخاب کنی که ضدآب و ضدعرق است.

"درباره کرم ضد آفتاب سینره چه می دانی؟ تابستان امسال را با کرم های ضدآفتاب ایرانی بگذران!" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com