آکاایران: از بین بردن موهای زائد بدن با مؤثرترین ماسک های طبیعی

آکاایران: هیچ کس دوست ندارد روی صورت و بدن خود موهای زائد داشته باشد؛ بنابراین، بیشتر خانم ها به دنبال راه هایی برای از بین بردن موهای زائد خود هستند. باید بدانی که برای از بین بردن موهای زائد بدن راه های زیادی وجود دارد که ما در اینجا به طبیعی ترین آن ها اشاره می کنیم.

"از بین بردن موهای زائد بدن با استفاده از شکر و ملاس" را اینجا بخوانید.

از بین بردن موهای زائد بدن با ماسک آرد نخود:

آرد نخود به طور سنتی در شبه قاره هند برای جلوگیری از رشد موهای زائد کاربرد دارد. همچنین، از مخلوط آرد نخود با زردچوبه و آب یا شیر برای نرمی و لطافت پوست استفاده می شود. ما در اینجا یکی از بهترین دستورالعمل های ساخت ماسک آرد نخود برای از بین بردن موهای زائد بدن را به تو یاد می دهیم.

نصف فنجان آرد نخود را با همان مقدار شیر، یک قاشق چایخوری زردچوبه و یک قاشق چایخوری خامه مخلوط کن. این مواد را خوب با هم ترکیب کن و سپس آن را در جهت رشد موها روی پوست بمال. مطمئن شو که تمام موهای زائد خود را به این ماسک آغشته کرده ای.

نیم ساعت صبر کن و پس از آن، ماسک آرد نخود را با کمک دست به شکل ملایم در جهت مخالف رشد موها از روی پوست جدا کن. سپس می توانی پوست خود را با آب گرم شست وشو دهی.

از بین بردن موهای زائد بدن با ماسک شکر، لیمو و عسل:

در حالی که مخلوط شکر و آب لیمو می تواند درمان خوبی برای از بین بردن موهای صورت باشد، ترکیب شکر، آب لیمو و عسل می تواند به عنوان یک موم خانگی برای از بین بردن موهای زائد بدن مورد استفاده قرار گیرد.

ممکن است این روش کمی دردناک باشد؛ درست مانند اپیلاسیون؛ زیرا مخلوط شکر و عسل، خمیر چسبناکی را می سازد.

برای تهیه این ماسک از بین بردن موهای زائد بدن نیاز به یک قاشق غذاخوری شکر، یک قاشق چایخوری عسل، یک قاشق چایخوری آب لیمو و یک تا دو قاشق غذاخوری آرد داری. عسل و آب لیمو را در ظرفی با شکر مخلوط کن و آن را روی حرارت قرار بده تا خمیر نرمی به دست آید. همچنین، می توانی از مایکروویو استفاده کنی و مواد را به مدت سه دقیقه در آن قرار دهی.

اگر خمیر به دست آمده بیش از حد غلیظ بود، از کمی آب استفاده کن. سپس اجازه بده مخلوط خنک شود. وقتی دمای این مخلوط به دمای بدن رسید، کمی آرد ساده یا آرد ذرت را روی پوست خود بمال.

سپس با استفاده از چاقوی کره، یک لایه نازک از این مخلوط گرم را در تمام قسمت های بدن خود بمال. این کار را در جهت رشد موها انجام بده.

بلافاصله، یک نوار پارچه ای یا اپیلاسیون را روی خمیر قرار بده و آن را در جهت مخالف رشد موها بکش. این فرآیند برای از بین بردن موهای زائد بدن دردناک، ولی طبیعی است. اگر می خواهی از شیوه ای فاقد درد استفاده کنی، ماسک آرد نخود را که در بالا به آن اشاره کردیم، انتخاب کن.

.

منبع : yasaman.com