آکاایران: جوش ها به دلایل زیادی برای ما ناخوشایند هستند؛ به ویژه هنگامی که درد دارا باشند یا از نوع جوش های زیر پوستی باشند. اگر دوست داری با این مشکل پوستی به سادگی مقابله کنی، در ادامه با ساده ترین شیوه های از بین بردن جوش زیر پوستی آشنا شو.

این شیوه های از بین بردن جوش زیر پوستی بسیار ساده و البته، طبیعی هستند و می توانی به راحتی آن ها را در منزل انجام دهی.

پس اگر این بار با مهمان ناخوانده ای به نام جوش زیرپوستی روی پوست خود روبه رو شدی، نگران نباش! راه های ساده و مفیدی برای از بین بردن جوش زیر پوستی وجود دارد که می تواند این مشکل پوستی را تسکین دهد و رفع کند.

پیش از انجام هر یک از این راه های از بین بردن جوش زیر پوستی ابتدا پوست خود را با تونر یا پاک کننده مناسب تمیز کن و بشوی و سپس آن را خشک کن. در ضمن، فراموش نکن که فشار دادن جوش های زیرپوستی کار درستی نیست و باعث گسترش عفونت در زیر پوست می شود.

بنابراین، فاقد دستکاری جوش ها، این راه های از بین بردن جوش زیر پوستی را روی پوست خود امتحان کن.

"به سادگی ماسک صورت برای جوش های زیر پوستی بساز!" را اینجا بخوانید.

از بین بردن جوش زیر پوستی با ماسک شیر:

شیر حاوی اسیدهای آلفا هیدروکسی است که همچنین با نام AHA شناخته می شوند. این ماده می تواند منافذ پوست را که بر اثر تجمع لایه های مرده و بیرونی پوست یا انباشتن چربی و گرد و خاک بسته شده اند، باز کند. AHA همچنین پوست را نرم و صاف می کند.

برای از بین بردن جوش زیر پوستی با استفاده از تکه ای پنبه، مقداری شیر را روی جوش های زیر پوستی خود بمال و ۱۰ دقیقه صبر کن. سپس آن ناحیه را با آب شست وشو بده. این کار را سه بار در روز انجام بده تا جوش های زیر پوستی تو از بین بروند.

روش دیگر این است که تکه ای نان را در شیر گرم قرار دهی و نان خیس خورده را روی یک پارچه بگذاری. سپس آن را روی جوش های خود قرار بده و چند دقیقه صبر کن. این کار را دو بار در روز انجام بده تا باعث از بین بردن جوش زیر پوستی تو شود.

از بین بردن جوش زیر پوستی با آب لیمو:

جوش های زیر پوستی را می توان با آب لیمو نیز درمان کرد. اسید سیتریک موجود در آب لیمو باعث خشک شدن جوش ها می شود. این ماده همچنین، به عنوان یک پاک کننده به از بین بردن باکتری ها و آلودگی های روی پوست کمک می کند و به فرآیند بهبودی جوش ها سرعت می بخشد.

آب یک یا دو عدد لیمو را بگیر و آن را با استفاده از تکه ای پنبه روی مناطقی از پوست که دچار جوش شده اند، قرار بده. ۲۰ دقیقه صبر کن و سپس صورتت را بشوی. این کار را دو یا سه بار در روز برای سه تا چهار روز ادامه بده تا نتایج آن را ببینی.

روش دیگر این است که آب لیمو را با مقدار مساوی گلاب ترکیب و از آن برای از بین بردن جوش زیر پوستی استفاده کنی؛ به این ترتیب که آن را با تکه ای پنبه روی پوست بمالی و نیم ساعت صبر کنی؛ سپس پوستت را با آب گرم شست وشو دهی. این کار را دو بار در روز برای چند روز انجام بده.

.

منبع : yasaman.com