آکاایران: بسیاری از خانم ها راه دلپذیر کردن و داشتن ناخن ها را نمی دانند در این مقاله با توجه به سوالات مکرر کاربران از پایگاه تکناز بر این شدیم تا مقاله ای در مورد اصول داشتن ناخن هایی دلپذیر برای شما خانم های عزیز گردآوری کنیم. پس با ما همراه باشید.

برای داشتن  ناخن های دلپذیر و دست هایی مرتب باید مراقبت از آنها را بلد باشید. برای رسیدن به این هدف لازم نیست هر روز وقت و هزینه خود را در آرایشگاه ها صرف کنید، کافی است اصول اولیه مراقبت از ناخن های تان را یاد بگیرید. ما به شما می گوییم چه کاری  باید انجام دهید.

از ناخن گیر استفاده نکنید

ناخن گیر را کنار بگذارید. فشاری که ناخن گیر به ناخن های تان وارد می کند می تواند سطح آن را خراب کند.  از سوهان ناخن برای کوتاه کردن ناخن های تان کمک بگیرید واگر ناخن های تان آنقدر بلند است که مجبورید از ناخن گیر استفاده کنید، این کار را بعد از حمام انجام دهید که ناخن ها نرم هستند تا فشار بیش از حدی به آنها وارد نشود. نگذارید ناخن های تان بیشتر از نیم سانت رشد کنند.

حتما از بافر استفاده کنید

از بافر برای صیقلی کردن و چربی زدایی سطح ناخن استفاده کنید. یک بافر نرم می تواند جلوه و شفافیت بیشتری به ناخن های تان ببخشد.

روی ناخن ها کرم بزنید

طی روز حتما از کرم‏های رطوبت رسان استفاده کنید، به ویژه زمانی که دست های تان را می شویید. دست ها معمولا بعد از شست و شو خشک می شوند. ناخن هایی که به آنها آب می رسد، ناخن های محکم تری هستند، پس به دنبال کرمی باشید که حاوی اسید لاکتیک، گلیسیرین، لانولین یا هیالورونیک اسید باشد. کرم را روی تمام دست ها و دور و روی ناخن ها بزنید.

سوهان شیشه ای استفاده کنید

ناخن های تان را به طور مرتب با یک سوهان ناخن مناسب، سوهان کنید. سوهان های شیشه ای برای این کار مناسب تر هستند پس سعی کنید از سوهان های فلزی خودداری کنید؛ این وسایل فلزی به ناخن های شما آسیب می رسانند و به راحتی باعث ورقه ورقه شدن و ترک خوردن لبه های ناخن تان می شوند.

بیوتین مصرف کنید

مکمل بیوتین را در برنامه غذایی تان  قرار دهید. این ماده معدنی ضخامت ناخن ها را افزایش می دهد. باید روزی 25میلی گرم، حدود 6 تا 9 ماه این مکمل را مصرف کنید تا تاثیر آن را ببینید.

چطور سوهان بکشید

–  اول از همه باید لاک ناخن های تان را پاک کنید و سپس تصمیم بگیرید می خواهید ناخن های تان را چه شکلی (مربع، بیضی، گرد و…) کنید. این کاملا به سلیقه شما وابسته است که چه فرم ناخنی دوست دارید.

– دست های تان را با آب و صابون بشویید و مطمئن شوید هیچ گونه چرک و کثیفی زیر ناخن های تان نیست. پیشنهاد می کنیم برای این کار ناخن های تان را کف دست مقابل تان بکشید تا زیر آنها به خوبی پاک شود.

– بعد از شستن، دست های تان را خشک کنید طوری که هیچ گونه رطوبتی روی آنها نمانده باشد. اگر ناخن های تان هنوز مرطوب هستند، سوهان نکشید چون ممکن است حین سوهان کشیدن بشکنند.

– سوهان کشیدن را از کناره های بیرون ناخن شروع کنید و به سمت مرکز بروید و سعی کنید به ناخن تان شکل موردنظر را بدهید.

– برای درخشندگی و براق شدن سطح ناخن بهتر است از بافر استفاده کنید. استفاده از بافر یک بار در ماه کفایت می کند چون استفاده زیاد از آن به ناخن آسیب می زند و بافت آن را ضعیف می کند.

– ناخن های تان را چک کنید، اگر این مراحل را درست انجام داده باشید باید ناخن های مرتبی داشته باشید. در پایان می توانید ناخن های تان را روی یک پارچه بکشید تا مطمئن شوید صاف هستند و مشکلی ندارند.

.

منبع : taknaz.ir