آکاایران: با وجودی که امروزه محصولات زیادی برای درمان ریزش مو وجود دارد، ولی تعداد داروهای مشخص برای رفع این مشکل محدود است. در مقابل، درمان ریزش مو در طب سنتی روش های متنوع و زیادی دارد که شاید تنها مشکل آن ها، زمانبر بودن مشاهده نتایجشان است.

درمان ریزش مو در طب سنتی دو روش کلی دارد: درمان های موضعی و درمان های خوراکی. برای مثال، مصرف خوراکی سبوس برنج، جوانه گندم، سیر و موسیر برای رفع ریزش مو مفید است. در ادامه، با انواع روش های موضعی درمان ریزش مو در طب سنتی با استفاده از مواد مختلف آشنا شو.

استفاده از سبزی هایی مانند تره، سیر و موسیر با تحریک گردش خون در پوست سر، مانع ریزش موها می شود. گیاهانی مانند مورد، حنا و سدر نیز ریشه موها را تقویت می کنند. از سوی دیگر، مصرف موضعی گیاه رزماری با افزایش خونرسانی به پوست سر باعث درمان ریزش مو می شود.

"۴ چیزی که موجب ریزش مو می شوند!" را اینجا بخوانید.

ماساژ دادن سر با ترکیبی از سیر رنده شده و عسل با بهبود جریان خون در پوست سر موجب رفع ریزش مو می شود. بابونه و آویشن نیز جزو گیاهانی هستند که برای تقویت موها مفیدند.

ماساژ پوست سر پیش از استحمام با ترکیب عسل و روغن زیتون نیز برای تقویت موها و جلوگیری از ریزش آن ها عالی است. دیگر درمان ریزش مو در طب سنتی استفاده از ترکیب جادویی عسل با روغن بادام تلخ و ماساژ پوست سر و موها با این مخلوط است. ترکیب حنا با پوست سبز گردو نیز برای پیشگیری از ریزش مو فوق العاده عمل می کند.

ترکیب حنا با روغن بنفشه و روغن بادام یا زیتون، مخلوط معجزه آسای دیگری برای درمان ریزش مو در طب سنتی است. همچنین، مخلوط حنا با مورد و سدر به میزان برابر می تواند در درمان ریزش مو معجزه کند.

روش دیگر درمان ریزش مو در طب سنتی این است که روغن مورد را با مقداری حنا یا روغن حنا مخلوط کرد و آن را قبل از حمام روی موها و پوست سر ماساژ داد. سپس باید مدتی صبر کرد و بعد موها را شست وشو داد.

دانه مورد پودر شده نیز در ترکیب با روغن های طبیعی از دیگر شیوه های مؤثر درمان ریزش مو در طب سنتی است.

هر یک از این راه های درمان ریزش مو در طب سنتی را که در دسترس تو است یا برایت ساده تر است انتخاب کن و به این ترتیب، به ریزش موهای خود پایان بده.

.

منبع : yasaman.com