آکاایران: بهترین شوینده های طبیعی برای سلامت پوست کف سر

اگر شما هم به دنبال بهترین شوینده ها برای پوست کف سر هستید پیشنهاد می شود از این شوینده های طبیعی استفاده کنید.

 

سرکه سیب ،جوش شیرین و آبلیمو از جمله شوینده ها و نرم کننده های طبیعی موی سر هستند،. این مواد طبیعی موجب پاکیزگی و سالم ماندن موها می شوند.

 

یک زن آمریکایی موفق شد طی سه سال گذشته فاقد نیاز به شامپو سلامت و تازگی موهای خود را حفظ کند.
«سوزان» از سال ۲۰۱۱ میلادی از شامپو برای شست و شوی موهای خود استفاده نکرده و تنها با آب و ماساژ انگشتان، موهای خود را تمیز کرده است. این زن می گوید در تمام این سه سال نه تنها هرگز از شامپو استفاده نکرده بلکه پس از شانه کردن به موهایش اجازه می دهد که در حالت عادی خشک شوند.

بهترین شوینده ها برای پوست کف سربهترین شوینده ها برای پوست کف سر

سلامت پوست کف سر

 

این زن با بیان اینکه برخی افراد او را به دلیل شامپو نکردن موهایش مورد استهزا قرار می دهند در توجیه این کارش گفت: پوست سر انسان روغنی طبیعی به نام «سبوم» ترشح می کند که در حفظ سلامت موها موثر است و در صورتی که کف سر با شامپو شست و شو شود، غده ها میزان بیشتری از این روغن را تولید می کنند که چرب شدن مو را به همراه دارد و به این ترتیب لازم است موها دوباره شسته شوند.

 

به گزارش ایندیپندنت، سوزان می گوید: به علاوه پس از شست و شوی موها با شامپو به مرور مجبور می شوید از ویتامینه ها و ژل هایی استفاده کنید که ترکیبات موجود در آنها جذب بیشتر گرد و غبار روی سر و موها را به همراه دارد و گاهی حتی مجبور می شوید بیشتر از شامپو استفاده کنید. این چرخه ادامه پیدا می کند و به تدریج به سلامت پوست سر و موها آسیب می رساند.

 

.

منبع : taknaz.ir