آکاایران: تزریق ژل به پوست چه عوارضی دارد؟

آکاایران: آیا از عوارض تزریق ژل به پوست اطلاعی دارید؟

 

وقتی روی پوستمان چربی و ژل تزریق می کنیم چه پیامدهایی متوجه پوست ما است و چه تغییراتی در آن پس از تزریق ژل ایجاد می شود و چگونه می توان از این عوارض در امان ماند؟

 

دکتر تقی پور متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی  با اشاره به تزریق ژل و چربی گفت: برای رفع چین و چروک صورت راه های گوناگونی وجود دارد، استفاده از انواع کرم ها و پمادها تا جراحی، داروها نمی توانند چین و چرو ک ها را برطرف کنند بلکه بیشتر در جهت جلوگیری از به وجود آمدن و یا پنهان کردن آنها به کار می روند.

 

وی افزود: جراحی نیز مشکلات و عوارض خاص خود را دارد، تزریق کننده های پوستی یک راه حل کم خطر، سریع و مؤثر برای رسیدن به این مقصود است.

 

این متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی اظهار داشت: تزریقات که برای پر کردن فرورفتگی ها و چین و چروک پوست به کار می روند در چند مورد مناسب هستند، کسانی که چروک های کم عمق دارند، بیمارانی که جراحی در آنها مجاز نیست، افرادی که زخم های عمیق و گود دارند و… .

 

دکتر تقی پور در خصوص مزیت و معایب این تزریقات بیان کرد: این تزریقات یا چربی هستند که از خود فرد گرفته می شود یا مواد ساختنی چربی ها باید از نقاطی از بدن مثل شکم یا پهلو گرفته و پس از فرآوری هایی به شکل مایع قابل تزریق درآید آن گاه آن را به وسیله یک سرنگ و سر سوزن ظریف در لایه های زیر پوست تزریق می کنند، حسن بزرگ چربی این است که چون از خود فرد هستند احتمال خطر حساسیت و پس زدن را ندارد و ایراد آن این است که برداشتن آن در بدن مشکلات خاص خود را دارد.

 

همچنین بعد از مدتی ممکن است چربی ها جذب شوند و در نقاط حساسی مثل لب ایجاد نامنظمی و ناهمگونی کند.
وی درباره عوارض تزریقات ادامه داد: میزان کمی درد، تورم و کبودی از پیامدهای معمول این تزریقات است که پس از چند روز به حالت طبیعی بر می گردد، ادامه یافتن درد و تورم ممکن است به علت عفونت یا واکنش به مواد باشد که قالب آنها به درمان آنتی بیوتیک پاسخ می دهند، در موارد کمی هم احتمال عدم تقارن و ناهماهنگی در محل تزریق و یا در مقایسه با طرف مقابل به وجود آید.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: باید توجه شود این تزریقات در کسانی که سابقه حساسیت شدید دارند نباید به کار رود و همچنین افرادی که داروهای ضد انعقاد و آسپرین یا پروفن یا داروهای مشابه مصرف می کنند باید یک هفته قبل آن را قطع کنند.

.

منبع : taknaz.ir